Zanęta traper Bug Carp truskawka

/ 4 odpowiedzi
Witam. Jako ze nie chce zakladac kilku tematow postanowilem zapytac o wszystko w jednym. Takze zaczne po kolei :) Chcialbym poznac wasze opinie o zanecie traper big carp truskawka. Czy jest dobra na te pore roku? Drugie pytanie nabylem Traper corn puff plywajaca przynete czy ktos tego uzywal jak sie sprawdzalo? I glupie no ale dla mnie wazne jak na to lapac? Zwykly zestaw splawikowy czy jakis inny? Czy cmokanie jakie slysze w lowisku to karpie? Wiem ze sa tam napewno ale czy to one tak charakterystycznie cmokaja przy powierzchni? Oraz ostatnie pytanie jako ze zbliza sie czerwiec i czas na sandacza popytalem miejscowych wedkarzy poszukalem i znalazlem miejsce zeru sandacza. Jest to doscy plytka woda 1,3-1,4m kolo wyspy. Dno nie jest tam zwirowe tylko lekko muliste i porosniete taka trawa. Czy jest jakis sposob na spinningowanie tam? Co kawalek mialem zaczep i utrudnialo mi to prowadzenie przynety. Z gory dziekuje kazdemu kto udzieli sie w tym temacie. Pozdrawiam wszystkich
Robson86


Witam. Pamiętaj by zanętę dobrać do koloru dna, jesli ma inny kolor dodaj dodatków żeby osiągnąć pożądany kolor. W przeciwnym wypadku ryby będą wręcz omijać miejsce nęcenia(te duże stare i cwane). Nie patrz na porę roku tylko na temperaturę wody, pamiętaj że czym cieplejsza tym pewniejsze brania.W zimnej wodzie nawet duży karp potrafi brać jak lin. prowadząc delikatnie kilka centymetrów..(spławik). Przynęta na haku kładziona na dnie, ok 40 cm od obciążenia końcowego. o tej porze karpie na płyciznach się pasą wśród ożywającej roślinności, często kilka metrów od brzegu wzdłuż trzcin. Lub na podwodnych górkach.
Co do sandacza to na takie miejsce polecam trupka, na pojedynczym haku, bez przyponu, z otwartym kabłąkiem, jak ruszy to czekasz aż stanie, bierzesz wędkę w rękę i jak ruszy drugi raz to tniesz. Na spining lekka główka guma i z opadu, nie spuszczając na samo dno.

Co do przynęty to nie mam pojęcia, może do kulek z gruntu, niby taki pop-up..  (2013/05/20 22:06)

89krzysztof


Skoro jesteś pewien, że tam są sandacze, to trzeba się do nich dobrać.
Próbuj przynętami lżejszymi. Ewentualnie woblerami. Jeśli jednak preferujesz gumy to próbuj z wędką trzymaną wyżej. Nieraz zdarzało się, że trzeba było trzymać kij na wysokości głowy niemalże. (2013/05/20 22:11)

haymaker88


Dziekuje wam za odpowiedzi :) (2013/05/22 16:04)

haymaker88


A tak przy okazji co do spinningu. Jakie przełożenie kołowrotka jest najbardziej odpowiednie do połowu sandacza? Ja posiadam kołowrotek Jaxon z przełożeniem 6,2:1 czy nie jest zbyt szybki? Z góry dzięki za odpowiedzi :) (2013/05/28 16:47)