Zaloguj się do konta

Zanęta Traper Płoć na zawody

utworzono: 2013/05/13 18:02
MarcinWendkarz

Kupiłem ją za 7,50 zł (Na Zawody) [2013-05-13 18:02]

mm77

najgorsza nie jest ale jak na mieszankę moim zdaniem za słaba.Prędzej jak już z tanich to traper gold series ,do tego osobno ziemia z jokersem  [2013-05-13 18:28]

matexx

Nie jest zła ja neciłem nią na zawodach to zajołem 3 miejsce ale dozucałem do niej moje składniki ale do mieszanki to chyba jest zasłaba [2013-05-13 18:33]

MarcinWendkarz

A polecićie coś lepszego ?  [2013-05-13 18:50]

misiu86

lorpio gp [2013-05-13 18:52]

roman55

Kupiłem ją za 7,50 zł (Na Zawody)

Marcin taka mała uwaga bardzo ważna  według mojej oceny nawet w przypadku niskiej rangi zawodów koleżeńskich.

Każda gotowa zanęta kupiona w sklepie w cenie do 10zł może służyć w najlepszym przypadku tylko, jako baza zanętowa (to nie jest zanęta zawodnicza, lecz raczej rekreacyjna gdzie podczas wędkowania nie jesteśmy uzależnieni od limitu czasowego trwania samych zawodów).

A dlaczego to już ci odpowiadam?

Ponieważ wszystkie zanęty w tej cenie są skomponowana na kiepskich komponentach spożywczych plus duża ilość chemii a nie prawdziwych naturalnych składników, które muszą pracować w wodzie aby zainteresować i utrzymać rybkę w swoim łowisku. Więc aby ją uzdatnić do zanęty zawodniczej niestety musisz więcej wydać na polepszacze i różnego typu dodatki czy atraktory niż na gotową z prawdziwego zdarzenia zanętę zawodniczą. Dlatego jeśli chcesz mieć zanętę zawodniczą to musisz niestety kupić coś z przedziału cenowego minimum 10-15 zł za 0,8 lub 1kg plus ewentualnie glinę lub ziemię i oczywiście robactwo.

Dobra zanęta to tylko 40% sukcesu, następne 40% to jej prawidłowe przygotowanie i samo podanie zależne od wody, na której przyjdzie nam współzawodniczyć, następne 10% to znajomość samej wody i występujących dominujących w niej rybek, na których buduje się wynik i ostatnie 10% to samo szczęście w losowaniu stanowiska. To cały klucz do zwycięstwa pomijając same obycie i sprawność wędkarską.

Te w/w moje wnioski pozostawiam pod rozwagę podczas wyboru samej przynęty w przypadku gdy chcesz więcej niż zaistnieć podczas zawodów.

Pozdrawiam

[2013-05-13 20:19]

Cienka :) [2013-05-13 20:58]

Dandol

Cienka :)

Cienka jest twoja wypowiedź chłopczyku.
[2013-05-13 21:13]

89krzysztof

No cienka, bo na zawody grubej się nie stosuje ...
[2013-05-13 21:19]

MarcinWendkarz

A Doradził bys mi jakie dodatki Kupić do tej zanęty bo już kupiłem 1 kgNastępną kupię jakomś lepszą :)  [2013-05-13 21:50]

MadmaxM4

kiedy Ci sie znudza takie durne odpowiedzi??? [2013-05-13 22:51]

89krzysztof

A Doradził bys mi jakie dodatki Kupić do tej zanęty bo już kupiłem 1 kgNastępną kupię jakomś lepszą :) 

Jak chcesz łowić płoć to kup konopie. Jeśli nie wiesz jak je przyrządzić, możesz kupić gotowe. Traper coś takiego w swojej ofercie też ma.
Otręby pszenne, mąka kukurydziana, kasza manna, płatki owsiane, możliwości jest dużo. Trzeba trochę poszukać i pomyśleć co może się przydać.
[2013-05-14 06:18]

Zionbel

A polecićie coś lepszego ? 

Ja ci polecam pochylic się nad J.polskim :) kolego wendkarzu :)
A co do zanęty to jako baza moze nawet ujdzie.Konopie, gołebie odchody i pinki.Tanio cie wyjdzie a juz będzie lepiej...

POZDRO [2013-05-14 08:24]

Marcinm81

Kupiłem ją za 7,50 zł (Na Zawody)

Witaj
 do tej zanęty dokup sobie konopie prażone, nostrzyk lub anyż, i atraktor na płoć tej samej firmy, z przynęty pinka. Powinno dać efekt, bo presja na zawodach jest duża?
Powodzenia i miejsca na podium.

[2013-05-14 19:24]

MarcinWendkarz

A zamniast Ptasich odchodów może być biszkopt żółty ? z Atraktorów mam 1 z firmy Stil Jest on waniliowy (W Płynie) A konopie Kupie w sklepie wędkarskim ? [2013-05-14 20:02]

Morciaty

1. Zanęty polecane przeze mnie :
- Lorpio GP
- Traper Magic Roach (Gold Series)

2 Dodatki:
- Konopie mielone
- Coco-belge
- pinki mrożone lub parzone ( nie dadzą ci nogi z zanęty, a na hak żywe - naturalnie)
-glina rozpraszająca (jezioro) wiążąca ( rzeka)
- białe robaki ( nie za dużo)

To tak ogółem. Posłuchaj, jeżeli chcesz sobie pomóc, to weź użyj tego forum jak trzeba, są tutaj fachowcy, którzy nie raz podawali swoje mieszanki na zawody, w google jest tego pełno. Męczące sa takie posty, kiedy ktoś liczy na gotowe. Rozumiem - jeśli informacje są ciężko dostępne albo temat jest wyjątkowo indywidualny, ale Twój wątek przerabiany był już na hektary.
[2013-05-14 20:42]

alik1234

To zależy czy trafiłeś na "podróbę" czy na orginalną zanęte trapera.Ogólnie na tą zanętę miałem dobre wyniki w tamtym roku ale w tym roku coś słabo mi na nią szło chyba musiała być to jakaś podróbka.Zawsze możesz ją dopracować jakimiś aromatami.Aromaty według mnie dobre produkuje TRAPER w proszku.
[2013-05-18 23:46]

halski021

Jak już gdzieś pisałem,zanętę TRAPER z serii GOLD SERIES stosowałem od lat.Wyniki były różne,w tym na tej zanęcie trzy wygrane mistrzostwa koła i jedno wicemistrzostwo.Zanęt używałem bez dodatków,tylko prosto z paczki.W tym roku,będąc na szkoleniu młodzieży , w którym gościem był Wojciech Kamiński(nie muszę chyba pisać,kto to?),uzmysłowiłem sobie,że zanętę na ukleje źle rozrabiałem a mimo to wyniki były.Od samej zanęty nie zależy czy się wygra.Na to składa się wiele czynników np: wylosowanie dobrego stanowiska,metoda skuteczna w tym dniu na danym łowisku,itp
[2013-06-29 13:01]

kopytko12343

Polacam zanętę Taraper Płoć tylko że czerwoną... Efekty bardzo dobre - płoć 500 g !! i nawet ładny karpik :D
[2013-07-16 09:11]

A ja nie polecam zanęt firmy trapera , lepiej dołóż złotówkę i masz z dragona magnum lub elite  [2013-07-16 14:20]

kopytko12343

Bardzo dobre to także sensas i przede wszystkim lorpio !
Ale traper tez nie jest zly  :)
[2013-08-20 14:30]

kuba7128

Lorpio zdecydowanie lepsza zanęta [2013-08-20 14:56]