Zaloguj się do konta

Zanęta Traper uniwersalna

utworzono: 2013/05/02 21:09

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Co myslicie o zanęcie TRAPER uniwersalna mam ją zamiar stosowac na rzece San czy coś do niej dodać macie jakieś wyniki na tej zanęcie [2013-05-02 21:09]

przemo1980

Raczej trzeba coś dodać . Myślę że na pewno pinki,trochę jakiegoś ziarna, no i pewnie jakiś zapaszek. Takim uniwersalnym będzie pewnie wanilia .
[2013-05-02 21:18]

Mnie zanęty Trapera nie przekonują [2013-05-02 21:24]

a może przybliż jakie gatunki chcesz łapać [2013-05-02 21:26]

przemo1980

Mnie zanęty Trapera nie przekonują



a jakie Cię przekonują i dlaczego. Czym Twoim zdaniem różnią się od innych ?
To że Ciebie nie przekonują nic nie wnosi do tematu...
Na jednym łowisku się sprawdzą ,a na innym nie koniecznie.
[2013-05-02 21:29]

przemo1980

Zamierzasz tę zanętę podawać w koszyczkach , czy w kulach ?
Bo ewentualnie trzeba by ją pewnie dociążyć jakąś gliną rzeczną .
[2013-05-02 21:35]

Mojzi

ja ostanio gustuje w zanetach Lorpio. kiedys tylko traper ale od jakiegos czasu w koszyku lub sprezynie straszne kluchy mi sie robily i slabo necily.

Ale każdy lubi to co lubi.
[2013-05-02 22:10]

ja zamierzam łapaĆ na rzece san tekie ryby jak leszcz certa krąp świnka i płoć  [2013-05-02 22:20]

tak nęcę koszykiem [2013-05-02 22:24]

roman55

Witam

Po pierwsze zanęta Trapera  Uniwersalna to typowa bardzo tania zanęta z niskobudżetowych składników ( więcej chemii, śmieci niż spożywki i tłustych frakcji oleistych). Dlatego zanęta ta jedynie może służyć ewentualnie tylko jako baza zanętowa . Aby przygotować ja pod konkretną wodę  niestety wymaga ukierunkowania i dość mocnego wzbogacenia pod konkretne rybki które przeważają w danej wodzie, a to trochę niestety kosztuje i czy ona jest wart tego- bo moim zdaniem nie?.

Po drugie aby ci pomóc to podałeś za mało szczegółów np. jaką metodą będziesz wędkował spławik (kule za netowe) czy ewentualnie pod koszyk  z gruntu bo od tego zależy  sposób jej przygotowania aby dobrze pracowała w wodzie i była w stanie utrzymać rybki w twoim łowisku.

Pozdrawiam

[2013-05-02 22:24]

będke łapał z gruntu i nęcił koszykiem [2013-05-02 22:27]

łapie ktoś na taką zanęty czy macie jakieś efekty na tą zanęte [2013-05-02 22:34]

gendus05

Najlepsze zanęty są z Dragona albo Sensasa ,ale traper robi najlepsze atraktory :) [2013-05-02 22:49]

Boolek

ja zamierzam łapaĆ na rzece san tekie ryby jak leszcz certa krąp świnka i płoć 


Po pierwsze ryby to łapią kłusownicy (wędkarze łowią),Po drugie tak jak kolega napisał sama chemia i tanie składnikiPo trzecie trzeba testować na łowisku jak od tygodnia się męczę na swoim łowisku co wrzucić bo nie chce jakoś zadawalająco brać.Po czwarte musisz uważać jeżeli wcześniej było nęcone na łowisku inną zanętą to możesz odgonić ładne sztuki,Po piąte Nie polecam. [2013-05-02 22:51]

DarkEye

Ja osobiście stosuje najtańsze zanęty typu, Traper czy B. Bruda. Efekt wczoraj na Wiśle w Sandomierzu 40 sztuk, leszczyka, krąpika, płoteczki też się zdarzyły, tylko dodaję płatki owsiane, bułkę tartą, pęczak, niekiedy kukurydzę z puszki, biszkopt okruchy itp. co jest w kuchni. Podstawa to kombinowac i machac wędą, i kolego nie czytaj mądrych pism za 8 zł bo w nich spiningisci opisuja na jednej stronie z całej gazety metody gruntowe. kup Trapera czy co tam ci sie podoba, jako taka baza jest i kombinuj, radze tylko nie przesadzac z zapachmi reszta wedle uznania. 
[2013-05-03 00:32]

DarkEye

A tak ogólnie to największe leszcze na Wiśle łowiłem na styropian, a w koszyczku zanętowym miałem płatki owsiane (takim przelotowym plastikowym, gdzie kulkę ołowianą wkładało się do środka a koszyczek nacinało nożyczkami żeby te płatki się wydostawały) , a co do utrzymania ryby w łowisku za pomocą zanęty, to na spokojnej wodzie rozumie, ale nie w nurcie i to na Wiśle.
[2013-05-03 00:39]

Lin1992

Co myslicie o zanęcie TRAPER uniwersalna mam ją zamiar stosowac na rzece San czy coś do niej dodać macie jakieś wyniki na tej zanęcie






Ja napiszę może trochę nie na temat ale zanęt Trapera używam z powodzeniem na wodach stojących i efekty jakieś są.
Stosuję te zanęty na przemian z Dragonem oraz Lorpio.

[2013-05-03 07:09]

Boolek

Jak się łowi na styropian ?? [2013-05-03 10:38]

Dandol

Jak się łowi na styropian ??


Identycznie jak na pinkę, kukurydzę, rosufki:), czy ciasto wędkarskie, zakładasz na haczyk kulki styropianu i do wody.
[2013-05-03 11:05]

RuchPalikota2

Wg. mnie najlepsze zanęty produkuje B. Bruda i P.Lorenc ("Lorpio").
Jeśli nie masz tych zanęt albo są za drogie lub jesteś początkujący to stosuj zanęty TRAPERA
i Dragona.
Do dwóch ostatnich zawsze musisz dodawać dODATEK DO ZANĘTY typu: melasa, bio-enzym Dragon'a, konopie, starte kulki proteinowe, robaki, kuku, itp. ZAWSZE W ZALEŻNOŚCI JAKĄ RYBĘ BĘDZIESZ POŁAWIAŁ !!!
[2013-05-03 17:56]

troc

Kolejny raz kol @raptowny56 zakładasz wątek nie w tym pokoju. Blokuję.
[2013-05-07 18:06]