Zaloguj się do konta

Zanęta Traper i psia karma?

utworzono: 2011/03/13 15:09
krojcu

Witam mam takie pytanie , dużo słyszałem że o zanęcie z psiej karmie ponieważ ma dużo białka .
i moje pytanie jest takie czy mogę dodać jej do zanęty traper karp i jakiś atraktor jeszcze albo cuś .??
[2011-03-13 15:09]

piotrcarp

mozesz i bez atraktora psia karma ma wystarczajacy zapach i jest atrakcyjna dla ryb jak jest tonaca to mozesz necic jak peletem a jak plywa to zmiel i wymieszaj z zanetom
[2011-03-13 15:21]

krojcu

a jak by dodać do tego Jeszce suszoną krew ??
[2011-03-13 15:37]

marek-debicki

Generalnie wszystko da sie wymieszać i wrzucić do wody. W tym przypadku trzeba by się jednak zastanowić na kilkoma sprawami:

  • jaką rybę chcemy przyciągnąć w nasze lowisko?
  • czy ryby faktyczmnie potrzebują takiego samego białka jak psy?
  • czy opłaca się kombinować i robić mieszanki z psią karmą jak w sklepach wędkarskich jak bez liku specjalistycznych zanęt, atraktorów, dipów, pelletów, itp?
  • czemu ma służyć dodanie np. suszonej krwi?
  • czy ta mieszanka będzie skuteczna na wodzie na której zamierzamy wędkować? Każda przecież woda jest inna.

Na początek nalepszą chyba metodą jest zastosowanie jak najprostszej zanęty i ewentualnie stopniowe testowanie z dodatkami, ale zawsze umiarkowanie szczególnie wiosną. Warto też popytać lub podpatrzeć jak wędkują miejscowi. Jak nie będą chcieli podpowiedzieć wykazać się cierpliwością, przecież zawsze na pomoście zastaną jakieś resztki zanęty, które można przeanalizować.

 W każdym razie życzę Koledzecierpliwości i znalezienia tej właściwej, nalepszej zanęty i sukcesów. 

[2011-03-13 16:20]

arus

Witam sposób na skuteczną zanete jest bardzo prosty: bierzemy worek na śmieci idziemy na łowisko i czytamy co jest napisane na śmietkach które zbieramy. Porada prosta i darmowa. Rybki trzeba przyzwyczaic do zanęty i przynęty
[2011-03-15 11:55]

1z2z3z4

Nie jestem znawcą wędkarstwa i pewnie się mylę - ale nęcenie karmą dla psów to już dla mnie przesada. Jak już kolega napisał jest tyle zanęt, dodatków i atraktorów( + naturalne dodatki typu groch kukurydza itp), że przyjemnością jest komponowanie własnych zanęt... które czasem okazują się bardziej a czasem niej skuteczne. Natomiast sypanie karmy dla psów do wody... ja dziękuje!
[2011-03-15 16:59]

marek-debicki

Idąc w tym kierunku zastanawiam się jak by zareagował piesek np. na pellet halibuta!!! [2011-03-15 18:45]

1z2z3z4

Idąc w tym kierunku zastanawiam się jak by zareagował piesek np. na pellet halibuta!!!


też nad tym myślałem :)

dla mnie nęcenie psią karmą to już "udziwnianie" i "przekąbinowanie" wędkowania
ale podkreślam że mogę sie mylić
[2011-03-15 18:49]

sliwka15

karma dla psów + krew?
Mieszaj i nęć a na końcu napisz ile wyciągnąłeś dobermanów i rottweilerów ;p
[2011-03-15 18:54]

1z2z3z4

karma dla psów + krew?
Mieszaj i nęć a na końcu napisz ile wyciągnąłeś dobermanów i rottweilerów ;p

ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha
[2011-03-15 18:57]

lukaszmisiek2

Witam kolego ja sam spróbowałem takiego mixa i okazał się super tylko zaneta była inna bo na leszcza+karma zmielona i na to przez ok.6-ść godzin złowiłem 28 leszczyków tak około 34cm, spróbuj sam a się przekonasz .Powodzenia i połamania...

[2011-03-15 21:13]

karoljucha

a z kad pewnosc ze w firmowych zanetach sa same smakolyki ktore rybki lubia nieraz zanety robie sam i wiem ze daje to co rybki jedza
[2011-03-20 21:41]

Lukasz Pawelczyk

Wszyscy się śmieją i sami są śmieszni. Ci którzy nie znają składu karm dla psów i upodobań ryb
pod względem pokarmowym lepiej niech się nie odzywają. Wszyscy moi znajomi wędkarze łowią
na karmę dla psów ale jest tylko jeden producent na rynku i rodzaj karmy który się nadaje pod
względem składu na przynęte niestety nie zdradzę tajemnicy. A powiem że jeden z kolegów łapał
na jeziorze i złapał 6 karpi w wadze od 2kg do ponad 10kg za 3godz. przy czym nikt inny będący na tym stawie nic nie złapał.
[2012-01-03 00:04]

mariusz260877

nie maja tam limitu dniowego  [2012-01-03 00:10]

mariusz260877

nie maja tam limitu dniowego  Ja też łowie na psią karme


[2012-01-03 00:15]

wedkarz96

https://www.youtube.com/watch?v=qDX_JLgHblA
[2013-01-07 18:09]

Pomijają fakt finansowy / 12 kg karmy mojego psiaka to koszt 245 PLN/ jestem dogłębnie przekonany , że za wiele mniejsze pieniądze można skomponować o wiele więcej i o wiele lepszą zanętę własnym sumptem /  oczywiście pod warunkiem , że posiada się jakąś wiedzę w tej kwestii - m.in. musimy wiedzieć co chcemy łowić i gdzie będziemy łowić / . pozdr. [2013-01-07 18:32]

Idąc w tym kierunku zastanawiam się jak by zareagował piesek np. na pellet halibuta!!!


zjadł by ze smakiem ;)
[2013-01-07 19:47]

Zionbel

Pomijają fakt finansowy / 12 kg karmy mojego psiaka to koszt 245 PLN/ jestem dogłębnie przekonany , że za wiele mniejsze pieniądze można skomponować o wiele więcej i o wiele lepszą zanętę własnym sumptem /  oczywiście pod warunkiem , że posiada się jakąś wiedzę w tej kwestii - m.in. musimy wiedzieć co chcemy łowić i gdzie będziemy łowić / . pozdr.

Ernest ja myśle że tu mowa raczej o tanim shit-cie z tesco na wage a nie o eukanubie czy purinie :)
Ps. Zdrowo karmisz psiurka :)
POZDRO [2013-01-07 21:11]

bogdan007

Witam sposób na skuteczną zanete jest bardzo prosty: bierzemy worek na śmieci idziemy na łowisko i czytamy co jest napisane na śmietkach które zbieramy. Porada prosta i darmowa. Rybki trzeba przyzwyczaic do zanęty i przynęty


Niekiedy łapie karpie na Frolic Complte ale ogólnie nie przepadam za łowieniem tej ryby [2013-02-23 11:39]

Arcymisiek

Zmielona psia karma w zanęcie?Czemu nie,przecież to zbilasnsowany pokarm,bogaty w białko zwierzęce jak i roślinne , a także oleje,mikroelementy, witaminy i cukry .Prawie każde żywe stworzenie na planecie tego potrzebuje.
Często stosowałem z dobrym skutkiem,dodawałem od 5 do 10%
[2013-02-23 11:59]

adam-konopnicki

Nie mam psa, mam kota. Jego Royal Canin nada się na zanętę ? hehehe
Jak dla mnie to może i jakiś tam skutek nęcenia psią karmą może byc, bo w końcu jakieś tam składniki są ale to i za drogi biznes i nieopłacalny przy dzisiejszej ilości różnorodnych zanęt ;) [2013-02-23 13:21]

JKarp

"Nie mam psa, mam kota. Jego Royal Canin nada się na zanętę ? heheheJak dla mnie to może i jakiś tam skutek nęcenia psią karmą może byc, bo w końcu jakieś tam składniki są ale to i za drogi biznes i nieopłacalny przy dzisiejszej ilości różnorodnych zanęt ;)"
CześćAdam należy dodać, ze znakomita większość zanęt to mieszanka różnorakich składników piekarniczych plus jakieś ziarna.Natomiast suche karmy ( psie czy kocie ) to mieszanka składników piekarniczych z jakoś tam przetworzonymi mięsami czyli białkiem. Ryby głupie nie są - poszukują składników kalorycznych dlatego ci co dodają np mączki rybie do zanęt mają lepsze wyniki.JK
[2013-02-23 15:07]

stef1986

konkretne pytanie czy psia karma nadaje się do nęcenia długoterminowego? chodzi mi o tanie karmy marketowe

czy może lepsza bedzie pasza dla drobiu lub swiń ?

ostatnie sezony nęciłem kukurydzą gotowaną i makaronem ale śzukam czegoś gotowego czego nietrzeba przygotowywać a cena będzie podobna

 

[2013-02-23 17:20]