Zaloguj się do konta

Zanęta rzeka feeder dalekie odległości

utworzono: 2012/08/27 10:19
Mieszko789

Witam. Poszukuje Zanęty na mojego feederka z seri   golden lion 3.6m/100g oraz jak narazie słabego kołowrotka firmy King. Poszukuje zanety na rzekę wisloka. Jest tam niesamowicie dużo ładnych okazów leszczy,cert i świnek lecz nie mam sposoby jak je przywabić. Proszę o pomoc w doborze zanęty <oczywiste ze sklepu> Oraz w jakich miejscach szukać leszczy,cert głębszych czy płytszych, czy moze na wyplyceniach z góry dziękuje.
[2012-08-27 10:19]

krucyemen

Witam ja polecam zanętę z firmy feeder jest troszkę droższa ale ma mocny zapach który skutecznie wabi ryby.Ryb szukaj na wypłyceniach , mieliznach w ogóle na płytkim dnie zanęć sobie dzień wcześniej tak więcej żeby ryby się zeszły i też żeby cię nikt nie widział, gdy rano przyjedziesz do nęcisz trochę i łowisko gotowe.  [2012-08-27 11:38]

Mieszko789

Ok rozumiem, możne w szybszym czy w wolniejszym nurcie?
[2012-08-27 12:21]

lysywedkowicz

Obawiam się, że raczej na płyciznach to Kolega nie połapie ... [2012-08-27 19:20]

Michu14

Polecam Lorpio Mgnetic Barbel. Stworzona na brzanę ale wierz mi że leszcze zaciekawią się nią szybciej niż brzany ;) Ma dodatek kleju co pomaga w łowieniu na rzece ponieważ do większego uciągu stosuje się zanęty, które nie pracują aż tak szybko. [2012-08-27 19:39]

Feedermutter

Na wisloke to tylko rosówki . A jak chcesz leszcza czy certa stój bod dombkami. Najleprza zaneta jak chcesz połowić kup marcela .. :))) [2012-08-28 08:33]

danon1973

Ja ostatnio rewelacyjne efekty mam z zanętą Lorpio Carp Halibut. Karpi ogólnie nie łowię, ale kupiłem tą zanętę bo miałem jechać na urlop na stawy hodowlane a tam pełno karpi... więc chcąc nie chcąc zanętę kupiłem. Plany się zmieniły i została mi ta zanęta oraz pellet... chyba rozmiar 6 albo 8 jak dobrzę pamiętam a zapachu jakimś rybnym... dokładnie nie pamiętam, musiałbym w domu sprawdzić ;).

Zanętę tą testowałem kilka razy na chrząstawie, są to takie 3 jeziora po żwirowe, komercyjne. Najpierw na jednym jeziorze, po dwóch tygodniach na drugim próbowałem, na obydwu efekty były takie same... płocie od 30-35cm. Byłem w szoku, bo nigdy w życiu takich dużych płoci nie złowiłem, mój wcześniejszy rekord to było 28cm. A tutaj takie wielkie i ciągnąłem je prawie jedna za drugą. Gdzie wędkarze w koło nie mieli nawet pyknięcia.

Postanowiłem tą zanętę sprawdzić na Odrze we Wrocławiu.
Na pierwszej wędce miałem Lorpio Carp Halibut + pellet rybny(chyba 6) + kukurydza + pinka
Na drugiej Lorpio Feeder + melasa + kukurydza + pinka
Na drugiej wędce ciągnąłem leszcze dosyć intensywnie... ale nieduże od 27-32 cm
Na pierwszej najpierw zameldował mi się leszcz 42 cm a potem 45 cm a na drugi dzień 50cm... pierwsza 50-tka w tym roku... w końcu :).

Nie wiem czy u Ciebie ta zanęta by się sprawdziła. Ja jestem nią zachwycony :)... jak na razie ;)

Pozdrawiam




[2012-08-28 09:18]

michalmroczek1988

witam u mnie na wisle skutkuje Dragon podwojnie zapachowy leszcz do tego mega baits xxl pinka. certa i leszcz zawsze bierze najlepiej biora miedzy glowkami w rynnie za wyplycyniem. pzdr. [2012-08-28 09:31]