Zanęta podlodowa Sensas

/ 11 odpowiedzi
Mógłby ktoś coś powiedzieć na temat zanęt podlodowych firmy sensas? Opłaca kupić sie tą zanęte czy proponujecie raczej inne rozwiązanie?? Z góry dziękuje:)
bobus86


ja stosuje letnie i nie ma zadnej roznicy miedzy takimi a takimi (2012/01/31 20:19)

michoslaw


polecam Tobie Sensasa jeżeli chcesz połowić np na zawodach wędkarskich, do prywatnego wędkawania w moim odczuciu szkoda kasy, poza Sensasem dobry jest też MVD ciemny oraz Traper Gold Series ( tez ciemny ), ważne jest również odpowiednie dodanie glin do zanęty ( rodzaj i ilość zależy od łowiska ) generalnie JA osobiście samej zanęty uzywam niewielkie ilości zimą, bardziej opieram sięna glinach i jokresie

 

połamania

(2012/01/31 20:41)

Draq


Po co marnować kasę na zanęty zimą, zawody to rozumiem. Jak łowisz płotke to tylko czasami do przerębla posypujesz troche płatków owsianych czy kaszy i starczy. Efekt taki jak na jakieś markowej zanęcie. Nęciłem kiedyś czekoladowym dragonem na płoć i różnicy w efektach nie było.
Te najstarsze sposoby są najskuteczniejsze. Na haczyk jeden biały robak i czekać na branie. (2012/01/31 20:59)

marek-debicki


Myślę, że warto z zanętami poeksperymentować. Nawet z traperem, tylko ciemnym, można zrobić całkiem atrakcyjną kompozycję. Minimalna ilość zanęty z dodatkiem ziemi, oleju i odrobiny alkoholu powinna zrobić swoje. Oba wymienione wyżej składniki pomagają rozprowadzać zapachy w chłodenj wodzie. Taką zanętę wskazane jest zrobić w domowych warunkach z dodatkiem przegotowanej wody, zabezpieczyć przez zmrożeniem, następnie podać na łowisku za pomocą zanęcacza podlodowego. Wędkujemy na ochotkę, którą w minimalnych ilościach dodajemy do naszej zanęty. Z braku ochotki można zastosować czerwoną pinkę. Powodzenia. (2012/01/31 21:03)

marek-debicki


Gotowe zanęty zimowe Sensasa są odpowiednio syropowane i gotowe do użycia po dodaniu ochotki lub pinki. Można jednak próbować np. z traperem czarnym. Do niewielkiej ilości zanęty trzeba dodać tylko trochę oliwy i alkoholu. Wzbrania to zamarzaniu zanęty i pomaga roznosić w wodzie aromaty. Do nęcenia warto skorzystać z zanęcacza podlodowego.  (2012/01/31 21:18)

perwer


To ja was zaskoczę.Dzisiaj z braku laku zwykłą ziemię rozrobiłem z mrożoną ochotką --myślicie że było źle,średnio ,czy brania tak jak przy dobrej zanęcie? (2012/01/31 21:41)

tryfta


To ja was zaskoczę.Dzisiaj z braku laku zwykłą ziemię rozrobiłem z mrożoną ochotką --myślicie że było źle,średnio ,czy brania tak jak przy dobrej zanęcie?

Zaskoczyć raczej  trudno,brania nawet są lepsze niż przy najlepszej zanęcie,najlepsze to stare,dobre sposoby - ziemia i mięsko w postaci ochotki lub pinki,czasami można dodać troszkę ciemnej zanęty,ja dodaję bazy zanętowej trapera i na brania nie narzekam:) (2012/01/31 22:37)

perwer


To ja was zaskoczę.Dzisiaj z braku laku zwykłą ziemię rozrobiłem z mrożoną ochotką --myślicie że było źle,średnio ,czy brania tak jak przy dobrej zanęcie?

Zaskoczyć raczej  trudno,brania nawet są lepsze niż przy najlepszej zanęcie,najlepsze to stare,dobre sposoby - ziemia i mięsko w postaci ochotki lub pinki,czasami można dodać troszkę ciemnej zanęty,ja dodaję bazy zanętowej trapera i na brania nie narzekam:)


No właśnie...Sam używam często kupnych zanęt -na zimna wodę,na leszcza ,płoć itd.
Jednak czasami proste stare sposoby przebiją wszystko... (2012/02/01 08:20)

u?ytkownik97230


Witam!!!
Podłączę się do tematu. Które z zanęt Sensasa stosowanych w ciepłych porach roku stosujecie na zawodach? Chodzi mi głównie o mieszanki płociowe? (2012/12/25 00:14)

peterak


jest taka sprawa, bo mój kolega polecił mi pod lód tą zanęte : http://www.caperlan-fishing.com/EN/go-fishing-bait-54686005/# bo jest w krążkach i opada i na dnie się rozpada wie ktoś coś o tym ? (2013/01/25 17:45)