Zanęta odstraszająca ryby

/ 9 odpowiedzi
Witam...Dzisiaj byłem na rybach nad jeziorem Salno koło Koronowa, i była to totalna porażka, żadnego brania.
Zastanawiam się czy to nie była wina mojej zanęty, czy nie przesadziłem z dodatkami-zapachami.

moja zanęta:


Gold Series Expert  0,5 kg
Gold Series Grand Prix  1 kg
kukurydza
pszenica
pęczak
konopie gotowane
konopie prażone 50 ml
kolendra 50 ml
coco belge 30ml
melasa
woda po konopiach

Jestem nowicjuszem i zastanawiam się czy ta zanęta mogła na tyle odstraszyć ryby, żeby nie mieć nawet jednego brania.

Za podpowiedzi z góry dziękuje...
użytkownik131131


Ciężko odpowiedzieć bywa tak że zanęty odstraszają zwłaszcza na jeziorach bo na małych stawkach żadna zanęta nie odstraszy ryb bo rybki z  głodu mogą zdychać ale wróćmy do tematu składniki masz pawie naturalnie więc nie wiadomo w każdym razie mi się wydaje że ryby mogli nie brać czasami tak bywa choćby nie wiem ile zanęcimy a rybek może nie być jezioro jest duże więc nie łatwo jest je zlokalizować (2013/04/25 09:44)

SZUWARdragon2


Woda zimna to i zapachy silniejsze. (2013/04/25 11:54)

3Bit


Według mnie zrobiona przez Ciebie zanęta jest bardzo dobra, bogata w białko naturalne oraz cukry, pełne ziarna. Może jest ona trochę "zbyt ciężka" jak na wiosenne łowienie, ale raczej na pewno nie powinna ona ryb odstraszyć, na pewno do rana nie zostało po niej śladu :).
Ja na początku sezonu staram się nęcić małymi porcjami zanęt dobrych firm, bardziej muszle, halibuty niż owocowe. Do tego dorzucam luzem dosłownie kilka sztuk białego robaka, kastera lub ciętych czerwonych (i to samo na hak). Każdy hol staram się prowadzić poza obrębem nęcenia (o ile to możliwe) i dorzucam po kilka sztuk "mięska" po każdym holu żeby utrzymać rybki w łowisku. Na ziarna i słodkie zanęty przesiadam się zazwyczaj już w maju, chociaż w tym roku zimę mieliśmy długą.
Jeżeli ryby nie jest dużo w łowisku, lub żeruje po prostu jeszcze nie tak intensywnie jak latem, staraj się nie przesadzić z ziarnami. Zanęta nie służy do tego, żeby rybki karmić ale zwabić w łowisko. Chyba, że nastawiasz się na grubszą rybę, której faktycznie trzeba podsypać w celu wzbudzenia większego zainteresowania, ale to już inna sprawa.
Staraj się nastawiać na konkretną rybkę i do jej gustu dostosowywać zanętę.
połamania :) (2013/04/25 11:58)

użytkownik108412


to samo miałem powiedzieć, być może przesadziłeś z ilością sytych składników. Niemniej może być tez tak jak juz jeden kolega wspominał, że w danym dniu ryba po prostu nie brała. Miałem tak nieraz na bankowych miejscówkach, gdzie było widać jak chodzą kabany nie miałm nawet brania, mimo, że zanęta sprawdzona i idealnie podana a na taką samą parę dni wcześniej w tym samym miejscu brały. PO prostu zbiegają się jakieś czynniki, które decydują, że ryba w danej chwili nie chce żreć i już (2013/04/25 13:32)

pastuch


niepotrzebna kukurydza jezeli na nia nie łowiłeś również pęczak ? co chciales lowić dajac 2 rodzaje konopi z melasą ? 
raczej problem tkwil w technice może źle wyguntowaleś lowisko.. po za tym gdzie ziemia i robaki ? sama zanęta to na zime i jesień.. (2013/04/25 18:17)

Kubaaa


Dodaj do zanęty ziemi lub gliny.Jest wiosna , łatwo może dojść do przekarmienia ryby.Stosując takie składniki jak kuku, pszenica może dojść do tego , że ryby wpłyną w zanętę trochę zjedzą ziaren i będą najedzone.Ostatnią rzeczą na którą chciał bym zwrócić uwagę jest atraktor.Ja wiosną stawiam na pracę zanęty niż na zapach.Zamiast atraktora dodaj trochę prażonych , mielonych ziaren konopi :) (2013/04/25 19:27)

użytkownik26223


W "twojej" mieszance nie ma nic  co by mogło odstraszyć rybe .Może po prostu ryba tego dnia nie żerowała??czy inni wędkarze "coś" łowili??Jak ryba żeruje to i zanęta za 4zł sie sprawdzi .Jak nie żeruje to i za pomocą super zanęty nie połowisz.Mi ostatnio sprawdziła sie zanęta Boland "popularna" za 5,5zł z chlebkiem fluo i pinkami. (2013/04/25 19:54)

Romuald55


Ja dzisiaj na zalewie pilchowickim złowiłem w 3,5 godziny 30 płotek.Takie po ok 25 cm.Zanęta traper woda stojąca jako baza oraz dodatki zapachowe mojej kompozycji.Do tego pinka.Łowiłem na pięciu metrach nad dnem 5-6 m od brzegu na dwie pinki.Jedna biała jedna czerwona.Pinki przechowywane w suchej zanęcie z zapachami kilka dni.Siedmiometrowa bolonka z 1,5 g spławikiem i haczyk 16. (2013/04/25 21:16)

yba


Nie miałeś kolego szczęścia i tyle , ja bym na twoim miejscu nie rezygnował z tej zanęty i jeszcze raz ją przetestował kiedy woda się bardziej nagrzeje , wtedy uzyskasz odpowiedż na swoję pytanie . (2013/04/25 21:58)