Zaloguj się do konta

Zanęta Niwa Extreme - jaź, kleń

utworzono: 2013/02/14 10:28
akostek

Co sądzicie o tej zanęcie na Jaź i kleń według receptury Milewskiego czy ktoś z was ją używał na rzekę wiosną a jeśli tak to z jakim skutkiem?

[2013-02-14 10:28]

wirefree

Na klenia sensu to nie ma zadnego Klen na rzece stoi w okreslonych miejscach i zawsze go widac wystarczy zastosowac przeplywanke .


[2013-02-14 11:46]

adam-konopnicki

Myśmy u siebie na Baryczy wczesną wiosną nęcili kukurydzą z puszki lub grochem gotowanym i na to samo jazie łapaliśmy, a wyniki były dobre ;) Ale później przyszedł czas na smużaki, woblerki itd wiec matchówki, feedery poszły w kąt ;) [2013-02-14 12:40]

roman55

Witam   Jeśli chodzi o tą zanętę to używałem ją gdzieś z dwa lata temu akurat późną wiosna na Wiśle. Jest to zanęta mocno wiążąca by nie powiedzieć że nawet twarda w jasnym kolorze o średniej granulacji z sporymi cząstkami kolorowej grubszej frakcji. Pracę tej zanęty określił bym ją jako mało pracującą i praktycznie tylko przy samym dnie gdzie tworzy dywan wymywający się dość powoli i stopniowo. Mimo że jest to zanęta przygotowana do użycia jako prawie gotowa  po samym namoczeniu na rzeki o średnim i szybkim uciągu ja dodatkowo dociążałem ją np. żwirem rzecznym lub ewentualnie z gliną rzeczną ciężką w stosunku 1: 1.  Przynęta bardzo skuteczna skupiająca i utrzymująca rybkę w bardzo długim okresie czasu bez żadnych dodatkowych dopalaczy poza mięskiem. Zanętę Niwa Extreme Jaź, kleń można stosować z powodzeniem w metodzie gruntowej( Feeder, koszyk) z mięskiem na haku w postaci np. gnojaka. Jedyny jej mankament to gdy mamy małe doświadczenie  przy rozrabianiu tej konkretnej zanęty istnieje duże prawdopodobieństwo jej przemoczenia ( według mojej oceny bardzo mało potrzebuje wody)aby się tego ustrzec należy jedynie nawilżacz ją przy pomocy atomizera z równoczesnym mieszaniem samej zanęty. Druga sprawa to nie wiem czy jest jeszcze dostępna na rynku. Pozdrawiam

[2013-02-16 12:11]