Zaloguj się do konta

Zanęta nęcenie leszcza karpi

utworzono: 2012/06/07 20:57
Naruciak9090

Cześć.

Lubie łowić ryby i często je łowie miele sobie kukurydze na śrutę  używam różnistych zanęt itp. ale nigdy nie mogę złowić ładnego leszcza - karpia.

Mój największy karp to tylko 6,5kg złowiłem takiego tylko raz !

Mam do was takie pytanie :

Ile dni nęcić na leszcza-karpia?

Czym nęcicie ?

Opowiedzcie mi o waszych sposobach będę wdzięczny może uda mi się wkońcu złowić coś ładnego bo jak narazie same płotki ://
[2012-06-07 20:57]

Naruciak9090

Odpowie mi ktoś ?
[2012-06-07 18:12]

Bomba do wody

Kulki prot 3 dni te same miejsce i musza podejść !
[2012-06-07 21:13]

hehe czasami i po kilkunastu dniach karp nie podejdzie jak miejsce będzie nie odpowiednie tym bardziej stary wyrośnięty i ostrożny sam się już o tym przekonałem. Musisz wybrać dobre miejsce w którym bywają ryby a nie na chybił trafił bo nie ma sensu wyrzucania kilku kilo ziarna itp. w rośliny albo w muł po łydki. No a przy długo trwałym nęceniu warto konopie sypać bo wzbudzają apetyt i przyspieszają trawienie i do tego kukurydza i ewentualnie kuleczki.  [2012-06-07 21:36]

MASTINO

Bartek, nie ma złotego sposobu na rybe. Niektórzy kilkadziesiąt lat czekają na rybę swojego życia. Ty jesteś młodym wędkarzem więc nie zniechęcaj się niepowodzeniami, chociaż w Twoim przypadku karp 6,5 kilo nie jest malizną. Wędkarze, którzy nie maja dostepu do kulek proteinowych ze wzgledu na odległość do sklepów, niewielkie finanse itd itd, łowią karpie zanęcając właśnie podobnie jak Ty i mają świetne wyniki. A co do leszcza, to jest to ryba dość mało wybredna i dużą sztukę złowisz zarówno na białego, jak i na kartofla, kuku, czerwonego i wszelkie ziarna zbóż, groch itp. Działaj i eksperymentuj, to całe piękno wędkarstwa, dojść do sukcesu samemu, a początki masz ok. Powodzenia. [2012-06-07 22:05]

Wachta

Bartek, nie ma złotego sposobu na rybe. Niektórzy kilkadziesiąt lat czekają na rybę swojego życia. Ty jesteś młodym wędkarzem więc nie zniechęcaj się niepowodzeniami, chociaż w Twoim przypadku karp 6,5 kilo nie jest malizną. Wędkarze, którzy nie maja dostepu do kulek proteinowych ze wzgledu na odległość do sklepów, niewielkie finanse itd itd, łowią karpie zanęcając właśnie podobnie jak Ty i mają świetne wyniki. A co do leszcza, to jest to ryba dość mało wybredna i dużą sztukę złowisz zarówno na białego, jak i na kartofla, kuku, czerwonego i wszelkie ziarna zbóż, groch itp. Działaj i eksperymentuj, to całe piękno wędkarstwa, dojść do sukcesu samemu, a początki masz ok. Powodzenia.

Zgadzam się z kolegą, ja się cieszę jak złowię leszczyka w Warcie który ma ponad 40 centów ;). Połamania.
[2012-06-07 22:13]

Pitbul

Jestem spinningistą, ale kilkuletnie przebywanie na forach wędkarskich nauczyło mnie jednego:Pytasz - podaj więcej danych !Każda woda jest inna i rybka zachowuje się tam inaczej.Zadałeś pytanie tak ogólne, że fachowcy nie będą w stanie Ci odpowiedzieć a po długiej ciszy zaczniesz się frustrować.Rada.Olej tych co się dziś śmieją i przestań się z nimi ścigać. Polataj po forach karpiowych, poeksperymentuj i (przede wszystkim) używając "kiepełe" (głowy) okaże się, że ten się śmieje.....PozdrawiamT. [2012-06-07 22:14]

nęć je ziarnami kup kilka puszek kukurydzy i pszenice kup w sklepie wędkarskim dobrą kilku kilogramową grubą treściwą zanętę i konopie 
[2012-06-08 11:00]

nęć je ziarnami kup kilka puszek kukurydzy i pszenice kup w sklepie wędkarskim dobrą kilku kilogramową grubą treściwą zanętę i konopie 

Nęcenie kukurydzą z puszki mija się z celem bo jedna puszka to ok 250gr i kosztuje ok3zł a za taka samą cenę masz kilo kukurydzy suszonej trzeba tylko namoczyć i ugotować a po tym zabiegu robi się prawie dwa razy więcej bo bardzo pęcznieje dodatkowo można dodać zapachu takiego jakiego się chce. A te podobno super dobre zanęty karpiowe to tylko wyciąganie pieniędzy od wędkarzy. [2012-06-11 20:26]

Przepraszam za wygląd posta ale edytowanie, cytowanie itp. to dla mnie czarna magia na tym forum [2012-06-11 20:41]

na początku musisz znaleźć interesujące cię miejsce,poszukaj jakiś podwodnych dołków lub górek.Gdy znajdziesz interesujące cię miejsce możesz przystąpić do nęcenia.Kup tanią zanęte o gróbej frakcji (może być Traper Karp-Lin-Karaś cena w sklepie to około 5 zł za kg),dodaj do niej ziarna (ja kupuje w sklepie mixy ziaren które są ugotowanie i zapakowane próżniowo).Możesz dodać grube białe robaki.Taka zanęta sprowadzi Ci w łowisko duuuuże ryby i płotki nie powiny ci brać :)

Pozdrawiam kubik0910.
[2012-06-11 20:56]

Zapomniałem dodać że używaj solidnych haczyków ,a na nie zakładaj kilka ziarenek kuku lub rosówki ;) I oczywiście musisz być cierpliwy, bo duży karp lub leszcz nie weźmie tak szybko jak płotka cz ukleja :)
[2012-06-11 20:59]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia