Zaloguj się do konta

Zanęta naturalna karpiowa

utworzono: 2013/03/20 18:47
kckriss

Witam wszystkich Karpiarzy.

Mam pewne pytanie?

Jestem początkującym a wręcz dopiero uczącym się karpiarzem i chciałbym w tym roku zacząć łowienie na kulki własnej produkcji. Pojawiło się bardzo dużo artykułów i filmików o produkcji własnych kulek, w większości są to kulki produkowane z MIX-ow które notabene cenowo (mix + dodatki) nie różnią się od gotowców (gotowe kulki).

I tu rodzi się moje pytanie czy można robić kulki z ZANĘT (chodzi mi o to zęby zamiast mixu użyć zanęty jako podstawy) i podczas wyrabiania masy dopalać jakimiś smakiem. Dużo jest mowy właśnie o mix-ach albo tez o produkcji kulek z różnego rodzaju mak a chyba nikt nie poruszył tematu zanęty jako podstawy.

Nie chciałbym popełnić jakiegoś karpiowego Fo-pe, dlatego w mojej głowie urodziło się to pytanie i wole się spytać niż później wrócić z łowiska o smutnej minie bez wyniku nawet kilówki. A jak mówi staropolskie porzekadło "Kto pyta nie bladzi".

Z góry dziękuje za odpowiedzi na moje pytania. Połamania kija i 20 na holu ;] Pozdrawiam !!!

[2013-03-20 18:47]

karateka994


[2013-03-26 18:39]

jasne że da rade nawet w karpmaxie był artykuł na ten temat,.na tym forum już też był ten temat poruszany.oczywiście z samej zanety nie uformujesz kulki,ale możesz zrobić tzw baze z  mąki kukurydzianej,mąki sojowej i mleka w proszku i do tego dodać zanęte.tylko zanęta musi być przesiana przez sito.do pół kilo bazy dodajesz pół kilo zanęty i masz mix na kulki .do tego dodajesz  tylko jaja,zapach itp dodatki ,formujesz kulki i gotujesz .
[2013-03-26 18:51]

Romuald55

Swego czasu robiłem kulki-kluski z ciasta podobnego w składzie jak na kluski śląskie.W sumie kilka kilogramów.Żmudna to była robota.Ugotowane zamroziłem w porcjach i takimi porcjami nęciłem przez parę dni w jednym miejscu.Takie same kulki-kluski zakładałem na haczyk.Złowiłem parę dużych karpi.Niestety,ktoś przyuważył i zniszczył łowisko sypiąc do wody nie wiadomo co.Było po rybach.Wniosek z tego wypływa,że różnych opcji można próbować przy łowieniu karpi. [2013-03-26 20:31]

Rumcojs

http://karpmax.pl/artykuly/czytaj/wiosenne-kulki.html [2013-03-26 21:59]