Zaloguj się do konta

Zanęta naturalna, a kupna

utworzono: 2011/02/06 18:27
popek1993

Witam Kolegów!
Ostatnio czytałem że lepiej jest stosować zanęty naturalne czyli np. makaron kuku pęczak pszenica itd. niż kupne zanęty ponieważ kupne zanęty w większości składają się z bułki i protein co sprawia że ryby mają problem z opróżnianiem się. Ta choroba która objawia się czarnymi kropkami na skórze ryby to prawdopodobnie przyczyna tych protein zawartych w zanętach kupnych. Spotkałem się z określeniem że są to Anty zanęty, czyli zanęta kupna działa ale krótko, po pewnym czasie pełni rolę odstraszacza. Ryba naturalnie żywi się składnikami pochodzącymi z natury, więc lepiej chyba aby była zdrowa i silna i aby nasze łowiska były czyste i pełne ryb niż puste i brudne. Co o tym myślicie i jakie jest wasze zdanie? Pozdrawiam!!!
[2011-02-06 18:27]

Karpie przecież uwielbiają proteiny, jeśli by im coś szkodziło to raczej by tego nie jadły.
[2011-02-06 18:43]

matiuss

Ja nie zauważyłem, żeby jakoś kupne zanęty negatywnie działały na karpie i inne ryby. Używam czasami kupnych zanęt i one nie odstraszają mi ryb.
[2011-02-09 11:36]

Rudi

Może chodzi o to, że kupne przynęty mają konserwanty i inne ulepszacze przez co dłużej leżą w wodzie i zatruwają ją. Moim zdaniem nie jest dobrze sypać tonami kulki proteinowe, pelet a nawet zwykłą kukurydzę. Dobrze jest, aby zanęty było tyle i miała taka wielkość aby po skończonym łowieniu dała sobie z nią radę i drobnica i zwierzątka żyjące w wodzie. Ale to moje zdanie. Karpiarzom pewnie nie przypadnie do gustu, bo przecież na zasiadce trzeba usypać dywan z kukurydzy i innych specyfików. Ja osobiście staram się sam eksperymentować z naturalnymi przynętami w rozsądnych ilościach. Kupne dosypuję czasem dla aromatu. No ale ekonomia też to wymusza.
[2011-02-09 12:33]

Kaziol

Kolego co ty za głupoty wygadujesz ? Aż nie wiem jak się zabrać do skomentowania tych bredni. Wnioskuję, że ty nawet nie znasz definicji słowa "proteina" i co gorsza słowa "bułka".
[2011-02-10 08:07]

JKarp

Cześć
Mylicie się mówiąc, że karpiarz musi usypać dywan z kulek, kuku, peletu i konopi.
A słyszeliście o PVA?
Zasada pierwsza i podstawowa: mało ale dobre.
Janusz JKarp
[2011-02-10 14:59]

Janusz taka opinia o karpiarzach na tym forum krąży
usiłowałem sie nawet "u źródła " dowiedzieć ile to są "tony" 10/20/kilo??
[2011-02-11 15:41]

Witam Kolegów!
Ostatnio czytałem że lepiej jest stosować zanęty naturalne czyli np. makaron kuku pęczak pszenica itd. niż kupne zanęty ponieważ kupne zanęty w większości składają się z bułki i protein co sprawia że ryby mają problem z opróżnianiem się. Ta choroba która objawia się czarnymi kropkami na skórze ryby to prawdopodobnie przyczyna tych protein zawartych w zanętach kupnych. Spotkałem się z określeniem że są to Anty zanęty, czyli zanęta kupna działa ale krótko, po pewnym czasie pełni rolę odstraszacza. Ryba naturalnie żywi się składnikami pochodzącymi z natury, więc lepiej chyba aby była zdrowa i silna i aby nasze łowiska były czyste i pełne ryb niż puste i brudne. Co o tym myślicie i jakie jest wasze zdanie? Pozdrawiam!!!

A gdzie to kolega czytał?? czy mógłby podać źródło?? Ja osobiście uważam że są to bzdury.
[2011-02-11 15:52]

Ta choroba która objawia się czarnymi kropkami na skórze ryby to prawdopodobnie przyczyna tych protein zawartych w zanętach kupnych.

Ta choroba to czerniawka i jest ona wywoływana przez jakieś pasożyty i nie ma nic wspulnego z pokarmem. Proteiny to nic innego jak białko a białko jest niezbędnym budulcem tkanek mięśniowych u zwierząt jak i ludzi.
http://www.wedkarstwo.sitech.pl/pory_roku/wiosna20/tasiemiec/rybachor.htm w tym arcie (na samym końcu) jest wzmianka o tej chorobie.
[2011-02-12 13:17]

ryukon1975

Ja nie kupuję zanęt w sklepach,każdy ma swoje zdanie ale nikt mi nie wmówi że są całkowicie naturalne bez chemii.Nęcę naturalnie np.jak łowię jazie i klenie na groch nęcę grochem.Nie widziałem żeby w ubiegłym roku wędkarze sypiący zanętę wiadrami (a są tacy) łowili np. brzany ponad 70 cm a ja ich trochę miałem jedyne co mi w tym pomogło to dip i atraktor z sklepu wędkarskiego.Kieruję się prostą zasadą po co wydawać kasę na zanętę skoro potrafię sam zanęcić o niebo skuteczniej,naturalnie i za 25 % ceny zanęty z sklepu.
[2011-02-12 17:09]