Zaloguj się do konta

Zanęta na białą rybę jesienią

utworzono: 2015/09/24 08:31
RewersWtf


Witam 
Jaka według Was dobra zanęta o tej porze (wrzesień październik) na białą rybę na jezioro ?Wiem że różne są łowiska i różne ryby. W jeziorze w którym będę łowić dominuje krąp, leszcz, karp, płoć.Łowię z gruntu na koszyk. Niby ryba robi zapasy na zimę ale teraz jest dość wybredna.Jakieś konkretne smaki, zapachy, duża czy mała granulacja zanęty ? Co proponujecie ?
Pozdrawiam [2015-09-24 08:31]

Jędrula

Ogólnie na jesień polecam zanęty o mięsnym lub rybnym zapachu , albo dodatki z tym związane .    Na hak robaki każdej maści , pellety rybne (halibut podstawa ) czy podobne kulki . Wiadomo nie od dziś , że gdy woda się ochładza ryba słabiej żeruje , mniej pobiera pokarmu i łatwiej ją przekarmić . W związku z tym , należy zubożyć jej zawartość poprzez dodanie wypełniacza . Pod koszyk dobrze sprawdza się ziemia , może być z kretowiska (o ile się nadaje) lub bełchatowska . Można też zmniejszyć wielkość podajnika i dostosować ilość rzutów do żerowania ryb - słabo żerują rzadsze rzuty , dobrze to częściej . Należy też bardzo uważać z atraktorami , frakcja zanęty raczej mała  . Oczywiście , jeżeli trafimy na dobre brania , ryba będzie mocno żerować to nie ma co się rozdrabniać i należy pojechać letnią mieszanką . [2015-09-24 09:23]

notaki

Mała uwaga..
Spora część ryb własnie jesienią żeruje najlepiej nażerając się na zimę.
Zgadzam się co do "miesnego"  ukierunkowania, ale  jesień to nie wiosna, gdzie ryba po zimowej stagnacji zaczyna intensywniej się ruszać.
Wielokrotnie najpiekniejsze leszce, klenie brzany i inne gatunki łowiłem wlasnie jesienią podając im mniejsze ale bardzo treściwe kąski :-)
[2015-09-26 21:31]

pstrag222

U mnie na łowisku jest na odwrót właśnie jesieni musi być mięso i to sporo na haku .
Duży koszyk a najlepiej karpiowa metoda i sporo zarcia.
Macham kijem ile fabryka dała
[2015-09-27 16:44]