Zanęta na liny

/ 14 odpowiedzi
Witam.Jestem nowy na  forum i mam problem jaką zanętę wybrać na lina.Zanęty mogą być z Trapera lub i Dragona. Z góry Dziękuje.
Jakub Woś


Wyszukiwarka działa, można korzystać. (2014/08/07 19:20)

jakub5375


Kup sobie zanętę z Trapera Golda Karaś-Lin lub Traper Special Karaś-Lin , Dodaj atraktor Karaś-Lin do tego trochę kuku mały pellet i robaki na jakie łowisz.. Proste Bracie :P  (2014/08/07 20:55)

Grzesiek75


Może i proste ale czy skuteczne? (2014/08/07 21:38)

jakub-jakub


kolego a  ja dam ci taką rade nie kombinuj z zanętami sypkimi tylko jak chcesz złowić lina to ugotuj sobie kilo pęczaku i szklankę grochu po ugotowaniu przelej zimna wodą na sitku aby się nie posklejało wrzuć do wiadra dodaj 2-3 puszki kuku konserwowej możesz dodać tez ze 2 spore ugotowane ziemniaki pokrojone w 1 cm kostkę i atraktor jaki tam jest u ciebie skuteczny ja nie dodaje dodaj pokrojonych robali czerwonych lub rosówek ilość wg uznania  dodaj paczkę białych robali (bez trocin) lub paczkę pinki wymieszaj jeśli łowisz na dużej odległości to dodaj trochę ziemi z okolic łowiska wymieszaj przetrzyj przez grube sito ale nie koniecznie jeśli zanętę wystrzeliwujesz procą to ziemi dodaj tak tylko tylko aby dociążyćjak łowisz z koszykiem to ubij w koszyku i do wody do sprężyny się ta zanęta nie nadaje
ziarna rozsypią się na sporawym obszarze co zmusi ryby do aktywności to po pierwszepo drugie zanęta ta jest tania i prostą zrobisz ją z tego co powinieneś mieć w domu lub z tego co można kupić w pierwszym lepszym spożywczaku.jest skuteczna
ja łowię na spławik i stosuję tą zanętę na każdym moim wypadzie na moje ulubione łowiskomi taka porcja zanęty przy regularnym donęcaniu  wystarcza na cały dzień łowienia tzn się od 7 do 22  
pamiętaj lin to cholernie ostrożna ryba wystarczy jeden zły ruch i nici z łowienia linówjak zaczniesz napierniczać kulami zanęty o wodę to pożegnaj się z linami tez próbowałem łowic liny nęcąc zanetami sypkimi ale efekty były zerowe zacząłem sypać ziarno to i efekty zaczęły być zadowalające w przyszłym tygodniu jak wrócę do domu  to wstawie zdjęcia (2014/08/12 18:35)

aldente


Kup podstawową gruboziarnistą zanętę linową, do niej dodasz kukurydze z puszki zakupioną w biedronce, troche mleka w proszku, trochę suszonej krwi....gotowe. Nęcisz kulami zanętowymi wielkości pomarańczy rano i wieczorem. łowiąc donęcaj małymi porcjami zanęty. Chlupot wrzucanych do wody kul zanęty absolutnie nie płoszy linów.Wprost przeciwnie! Spróbuj łowić wtedy na kukurydzę. Możęsz czasem zmienić przynętę i zamiast kuku założyć czerwonego robaka.
Jednak nie wrzucałbym do zanęty czerwonych pokrojonych robaków. Zupełnie niepotrzebne, bo liny i tak będą brały. Szkoda kasy. Najlepsze brania lina zanotowałem w godzinach 8-10 rano i 18-21 wieczorem.  Połamania!! (2014/08/15 10:28)

u?ytkownik102837


U mnie na blogu znajdziesz mieszankę na liny skomponowanych z produktów firmy Dragon.


Pozdrawiam Boczny Trok (2014/08/15 13:24)

u?ytkownik130601


Traper?nie to odpada,Dragon owszem ich zanęty są bardzo dobre,ale klucz do sukcesu nie leży głównie w przynęcie i zanęcie,odpowiednia Linowa miejscówka jest bardzo ważna źle ją wytypujesz i żadna najlepsza zanęta ci nie pomoże. (2014/08/15 16:04)

pakul1206


Jednak nie wrzucałbym do zanęty czerwonych pokrojonych robaków. Zupełnie niepotrzebne, bo liny i tak będą brały. Szkoda kasy. Najlepsze brania lina zanotowałem w godzinach 8-10 rano i 18-21 wieczorem.  Połamania!!

U mnie dokładnie to samo z tym że ja nie dorzucam czerwonych bo podchodzi mały okoń, co do godzin dopisałbym jeszcze ze dwie godziny po zmroku.
Traper?nie to odpada,Dragon owszem ich zanęty są bardzo dobre,ale klucz do sukcesu nie leży głównie w przynęcie i zanęcie,odpowiednia Linowa miejscówka jest bardzo ważna źle ją wytypujesz i żadna najlepsza zanęta ci nie pomoże.
Traper odpada? HEHE Smiać mi się troche chce, Traper lin karaś i dokładaj gotowanych ziemniaków pokrojonych w kostkę ok 1cm, będzie dobrze i tanio. (2014/08/22 21:49)

u?ytkownik130601


Traper?nie to odpada,Dragon owszem ich zanęty są bardzo dobre,ale klucz do sukcesu nie leży głównie w przynęcie i zanęcie,odpowiednia Linowa miejscówka jest bardzo ważna źle ją wytypujesz i żadna najlepsza zanęta ci nie pomoże.
Traper odpada? HEHE Smiać mi się troche chce, Traper lin karaś i dokładaj gotowanych ziemniaków pokrojonych w kostkę ok 1cm, będzie dobrze i tanio.

Śmiej się ile możesz,ale to jest moje zdanie i jego nie zmienię. Dlaczego Dragon nie Traper? Dlatego że zanęty Dragona są tak stworzone że przyciągają ryby z dużych odległości i utrzymuja ryby w łowisku. Dragon XXl lin-karaś ma grube frakcje i z połączeniem z ziarnami kukurydzy i pelletem do 10mm przyciągają naprawdę duże Liny. Dragon magnum zielony w roku 2013 powaliła mnie na kolana,w tą zanętę wchodzą szczególnie karasie i mój rekord z tamtego toku to karaś 2.2kg 51cm.Na moich wodach Dragon jest bez konkurencyjny. (2014/08/23 16:22)

pakul1206


Na moich wodach Dragon jest bez konkurencyjny.

No właśnie na Twoich wodach i to jest twoje zdanie a ja łowie na swoich wodach i zdanie mam inne, jakbyś napisał "polecam ci to i to, wypróbowałem i jest super" to byśmy sobie nie dokuczali a Ty skreśliłeś od razu konkuręcyjną markę,powiem Ci że ja nęciłem cały tamten rok Traperem lin-karaś, złowiłem ze siedemdziesiąt tych rybek, jak z dzieśięc miało poniżej 40cm to wszystko, największe 46cm z resztą twoich wypowiedzi się w 100% zgadzam. (2014/08/23 17:46)

Lujski


jak w promieniu paru, maksymalnie parunastu metrów nie ma lina to go niezanęcisz, choćbys niewiadomo jakie cuda do wody wrzucał - lin trzyma sie swojego "terytorium" (nie mam na mysli jednej sztuki- najczesciej pływaja stadkami)  i daleko nieodpływa - takie swoje "terytorium" liny  potrafią zmienić pare razy w roku - jezeli maja na to ochote :) (2014/08/23 18:24)