Zaloguj się do konta

Zanęta na płoć.

utworzono: 2014/05/07 13:52
Karol221

Witam, w piątek mam nocne zawody. Przygotowałem własną zanętę, chciałbym zapytać czy nie dodałem za dużo rożnych składników. Jedną wędka własnie z tą zanęta mam zamiar ostawić na płoć.-400 gram zmielonych płatków owsianych,-250 gram zmielonych płatków kukurydzianych,-300 gram prażonej, zmielonej konopi, -40 gram kolendry,-100 gram zapachu waniliowego(Gut-mix0-100 gram epiceine(mondial-f)Dodam, że będą to zawodu gruntowe dlatego tak mała ilość zanęty. [2014-05-07 13:52]

89krzysztof

Zawody gruntowe, ale chcesz nęcić z ręki, czy tylko do koszyczka ? Jeśli z ręki, to brakuje Ci składnika który będzie bazą. Np suche pieczywo zmielone.
No i kolendry dodałbym więcej.
[2014-05-07 14:55]

Karol221

Będę nęcił tylko z koszyczka. A ile tak na oko dodać kolendry? Bo czytałem dużo, że można z nią przesadzić i nie wiem ile dodać.
[2014-05-07 15:18]

zwirek71

czy w tym zbiorniku są tylko płocie
ja na zawodach gruntowych używam zanęt typowo karpiowych
[2014-05-07 16:37]

Karol221

Nieduża płoć jest najliczniejszym gatunkiem w tym zbiorniku. Haczyk 14 + ochotka to dobry pomysł? [2014-05-07 16:41]

zwirek71

moim zdaniem zawody gruntowe i to jeszcze w nocy i nastawianie się na płoć
to nieporozumienie (płoć słabo żeruje w nocy)
co innego spławik w dzień


[2014-05-07 16:54]

moim zdaniem zawody gruntowe i to jeszcze w nocy i nastawianie się na płoć
to nieporozumienie (płoć słabo żeruje w nocy)
co innego spławik w dzień



Mi też się wydaje że na płocie to nie ma co się nastawiać ponieważ dużego wyniku na nich nie uzyskasz. Bardziej nastawiał bym się na leszcza albo ewentualne większego krąpia czy coś w tym stylu. Napisz jakie to dokładnie łowisko i jakie ryby tam występują. Co do haczyka i ochotki to na grunt bardziej polecał bym pinkę, a jeśli bardzo chcesz łowić na ochotkę to koniecznie haczyk ochotkowy z cienkiego czerwonego drutu z długim trzonkiem, Rozmiar zależy od tego ile będziesz chciał nałożyć tych robaków na haczyk.

Pozdrawiam Boczny Trok
[2014-05-07 17:16]

zwirek71

haczyk 14 jest za duży ochotkę
na ochotkę najlepiej łapać na spławik haczyk minimum 18 i parę cm nad dnem
tylko duże płocie pobierają pokarm z dna
tak że radzę białe robaki i kukurydze z puszki hak 12 lub 10
[2014-05-07 17:38]

Karol221

moim zdaniem zawody gruntowe i to jeszcze w nocy i nastawianie się na płoć
to nieporozumienie (płoć słabo żeruje w nocy)
co innego spławik w dzień



Mi też się wydaje że na płocie to nie ma co się nastawiać ponieważ dużego wyniku na nich nie uzyskasz. Bardziej nastawiał bym się na leszcza albo ewentualne większego krąpia czy coś w tym stylu. Napisz jakie to dokładnie łowisko i jakie ryby tam występują. Co do haczyka i ochotki to na grunt bardziej polecał bym pinkę, a jeśli bardzo chcesz łowić na ochotkę to koniecznie haczyk ochotkowy z cienkiego czerwonego drutu z długim trzonkiem, Rozmiar zależy od tego ile będziesz chciał nałożyć tych robaków na haczyk.

Pozdrawiam Boczny Trok

Jest To zbiornik Wawrzkowizna(jest opis na portalu), zobaczymy jak to będzie jedną wędką nastawiam sie własnie na leszcza, a tą wędką co zarzuce na płoc to będę łowił od 18 do zmierzchu z nastawianiem na płoć, w nocy przerzucę na leszcza, a nad ranem znowu na płotkę przerzucę. [2014-05-07 17:45]

zwirek71

moim zdaniem zawody gruntowe i to jeszcze w nocy i nastawianie się na płoć
to nieporozumienie (płoć słabo żeruje w nocy)
co innego spławik w dzień



Mi też się wydaje że na płocie to nie ma co się nastawiać ponieważ dużego wyniku na nich nie uzyskasz. Bardziej nastawiał bym się na leszcza albo ewentualne większego krąpia czy coś w tym stylu. Napisz jakie to dokładnie łowisko i jakie ryby tam występują. Co do haczyka i ochotki to na grunt bardziej polecał bym pinkę, a jeśli bardzo chcesz łowić na ochotkę to koniecznie haczyk ochotkowy z cienkiego czerwonego drutu z długim trzonkiem, Rozmiar zależy od tego ile będziesz chciał nałożyć tych robaków na haczyk.

Pozdrawiam Boczny Trok

Jest To zbiornik Wawrzkowizna(jest opis na portalu), zobaczymy jak to będzie jedną wędką nastawiam sie własnie na leszcza, a tą wędką co zarzuce na płoc to będę łowił od 18 do zmierzchu z nastawianiem na płoć, w nocy przerzucę na leszcza, a nad ranem znowu na płotkę przerzucę.

szykuj się na karpia ,amura lina lub leszcza a nie na plotkę
[2014-05-07 18:24]

lewy6034

W Toruniu się płoć trze!!
[2014-05-07 19:04]

notaki

Przede wszystkim, jesli tylko nie jest niezbędny jakiś daleki bardzo rzut, maksymalnie odchudź zestaw. Najbardziej miekka szczytówka , mozliwie najcieńsza zyłka etc. To zawody , więc trzeba ciąć na każde drgnięcie.
Co do twojej zanety -doczytałem właśnie, ze prawie połowę mają stanowić MIELONE płatki.
To będzie beton a nie zaneta. Zmielone płatki ( w przeciwieństwie do całych ) cholernie kleją zanetę. Dodaj czegoś może co  ją rozprasza - choćby prazonej lekko bułki tartej .
A pzrede wszystkim, zrób sobie ta zanętę nawet jutro i wypróbuj jak pracuje w wodzie :-)
Choćby w garnku, czy słoiku
[2014-05-07 19:24]

Na początek jednak odradził bym stosowanie ochotki na grunt, mi się to w ogóle nie sprawdziło na płocie lepsze są czerwone pinki założone na czerwonym haku z cienkiego drutu z długim trzonkiem. Ochotka najlepsza jest na spławik z małym haczykiem. Co do twojej techniki to może się sprawdzić, ja jednak zmienił bym tą mieszaninę zanęty na jakąś markową mieszankę, nie mówię tu o jakiś wyczynowych zanętach które kosztują 20zł za 1kg tylko coś może z lorpio np magnetick rouch fein która kosztuje teraz 16zł za dwa kilo, w tamtym roku była jeszcze tańsza ponieważ cena wahała się w granicy 14zł za 2kg. W nocy jak napisałeś nastawiaj się na leszcza, na którego zastosuj standardowe zestawy z koszyczkiem. Jeśli chodzi o przynęty to standardowo białe robaki, albo kukurydza. Chociaż warto by było zrobić kanapkę z białego robaka i kukurydzy albo kukurydzy i czerwonego robaka na takie zestawy często kuszą się leszcze ale także liny czy karpie. Zanęte możesz dodatkowo wzbogacić ziarnami mocno pracującymi takimi jak mielone prażone konopie czy mielony prażony słonecznik. Oczywiście w zanęcie musi się znaleźć pinka i np. cięte czerwone robaki, na które dobrze reagują leszcze i liny. Mógłbym tak pisać do jutra ale to nie ma sensu jak będziesz chciał się dowiedzieć czegoś konkretnego to pisz.

Pozdrawiam Boczny Trok
[2014-05-07 22:24]