Zanęta na wszystko

/ 40 odpowiedzi
Artur18181


Juz predzej na necenie takie cos (2012/09/03 21:24)

89krzysztof


Juz predzej na necenie takie cos

No a o czym jest temat ? O zanęcie. Chyba? Czy się mylę?  (2012/09/03 21:32)

rafiki8542


Witam. Ja mam zamiar zrobić zanętę ze składników:
-Kukurydza 1 puszka
-płatki kukurydziane ok 0,5 kg pokruszone
-ryż ugotowany 0,5kg
-pszenica ugotowana 1 kg
-glina
-zapachy truskawka melasa wanilia
-kasza jęczmienna
Co o tym myślicie ??


Proszę o szybką odpowiedź
POZDROWIONKA (2013/06/07 12:31)

pwcpiotro


powiem ci tak nie dodawaj do zanęty nic o zapachu wanilii , ponieważ prawie każdy wędkarz tego używa. Lepiej jest po prostu dodać migdały , zapach truskawka, zapach orzech czy coś w tym stylu zamiast wanilii , a co do płatków ja już mam przekonanie kupiłem zanętę na noc ale było jej mało postanowiłem dodać kilo 400 g płatków kukurydzianych i co w związku z tym ? płatki gdy je pokruszyłem wsypałem do pojemnika z zanętą i stały tak od godziny 17 do godziny 10 rano nawet sobie nie zdajesz sprawy jaki to jest smród . To jest tak samo jak wąchał coś zepsutego więc zamiast płatków kukurydzianych polecam płatki owsiane świetnie się sprawdzają jako zanęta bo sam stosowałem przez 4 lata tylko płatki owsiane od tego raku zacząłem używać zanęt kupowanych do których i tak dosypuje paczkę płatków owsianych lub zanęt zrobionych przeze mnie czyli :
- puszka kukurydzy
- 2 paczki płatków owsianych (najlepiej górskich w opakowaniu papierowym jak mąka )
-  bułka tarta około 1 kg ( bułki suche skręcone na bułkę tartą własnoręcznie nie kupowana )
- Groszek zielony nie mylić z grochem około 200 gram
-  pszenica gotowana  0.5 kg
- zapach truskawka lub cytryna zależy od własnego wyboru
- pinka ( jeżeli na całą noc no to mała paczka pinki )
- białe robaki 1 paczuszka
-co do zapachów kupowanych w wędkarskim sklepie to sie nie znam każdy ma prawo do własnego wyboru , ale jeżeli chcesz łowić duże leszcze polecam kasza manna  wymieszana z mlekiem , czyli kasze mannę wysypujesz do miski do tego dodajesz mleka aby powstało ciasto do tego dodajesz cukier i znów mieszasz jeśli ci nie wyjdzie ciasto dodawaj stopniowo mąki aż powstanie ciasto co lepsze można użyć barwników do całej zanęty , ponieważ  dno w wodzie jest ciemne i jeżeli zanęta typu płatki owsiane spadają na dno to powstaję jasny dywan który odstrasza drobnice jeżeli ktoś jest zainteresowany wypadem na nocki no to polecam zbiornik Cedzyna w od tego roku praktycznie co sobota tam jestem no chyba że pogoda pokrzyżuje plany ,ale jak ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt na Fb : https://www.facebook.com/cedzyna.ryby                             można zostawić zaproszenie tam będę wstawiał wszystkie rybki złowione na Cedzynie 
Pozdrawiam (2013/06/07 13:23)

polak1233


Jeśli chodzi o zanętę to na tej stronie znajdziesz dobra przepisy aby samemu zrobić.         http://prw.blox.pl/htm (2013/06/07 14:59)

rafiki8542


Jeśli chodzi o zanętę to na tej stronie znajdziesz dobra przepisy aby samemu zrobić.         http://prw.blox.pl/htm


Bardzo dziękuje za stronkę wykorzystam zanęte uniwersalną z niej ale i zrobie swoją zanęte tak jak radzi mi piotr-gorzelak (2013/06/09 12:46)

rafiki8542


powiem ci tak nie dodawaj do zanęty nic o zapachu wanilii , ponieważ prawie każdy wędkarz tego używa. Lepiej jest po prostu dodać migdały , zapach truskawka, zapach orzech czy coś w tym stylu zamiast wanilii , a co do płatków ja już mam przekonanie kupiłem zanętę na noc ale było jej mało postanowiłem dodać kilo 400 g płatków kukurydzianych i co w związku z tym ? płatki gdy je pokruszyłem wsypałem do pojemnika z zanętą i stały tak od godziny 17 do godziny 10 rano nawet sobie nie zdajesz sprawy jaki to jest smród . To jest tak samo jak wąchał coś zepsutego więc zamiast płatków kukurydzianych polecam płatki owsiane świetnie się sprawdzają jako zanęta bo sam stosowałem przez 4 lata tylko płatki owsiane od tego raku zacząłem używać zanęt kupowanych do których i tak dosypuje paczkę płatków owsianych lub zanęt zrobionych przeze mnie czyli :
- puszka kukurydzy
- 2 paczki płatków owsianych (najlepiej górskich w opakowaniu papierowym jak mąka )
-  bułka tarta około 1 kg ( bułki suche skręcone na bułkę tartą własnoręcznie nie kupowana )
- Groszek zielony nie mylić z grochem około 200 gram
-  pszenica gotowana  0.5 kg
- zapach truskawka lub cytryna zależy od własnego wyboru
- pinka ( jeżeli na całą noc no to mała paczka pinki )
- białe robaki 1 paczuszka
-co do zapachów kupowanych w wędkarskim sklepie to sie nie znam każdy ma prawo do własnego wyboru , ale jeżeli chcesz łowić duże leszcze polecam kasza manna  wymieszana z mlekiem , czyli kasze mannę wysypujesz do miski do tego dodajesz mleka aby powstało ciasto do tego dodajesz cukier i znów mieszasz jeśli ci nie wyjdzie ciasto dodawaj stopniowo mąki aż powstanie ciasto co lepsze można użyć barwników do całej zanęty , ponieważ  dno w wodzie jest ciemne i jeżeli zanęta typu płatki owsiane spadają na dno to powstaję jasny dywan który odstrasza drobnice jeżeli ktoś jest zainteresowany wypadem na nocki no to polecam zbiornik Cedzyna w od tego roku praktycznie co sobota tam jestem no chyba że pogoda pokrzyżuje plany ,ale jak ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt na Fb : https://www.facebook.com/cedzyna.ryby                             można zostawić zaproszenie tam będę wstawiał wszystkie rybki złowione na Cedzynie 
Pozdrawiam


Dziękuje za rady na pewno już nie użyje wanilii jak to do tych czas robiłem POZDROWIONKA :))) (2013/06/09 12:48)

notaki


Witam. Ja mam zamiar zrobić zanętę ze składników:
-Kukurydza 1 puszka
-płatki kukurydziane ok 0,5 kg pokruszone
-ryż ugotowany 0,5kg
-pszenica ugotowana 1 kg
-glina
-zapachy truskawka melasa wanilia
-kasza jęczmienna
Co o tym myślicie ??




Z całym szacunkiem.. zamierzasz łowic, czy zakładasz punkt tuczu ryby ? Zaneta ma sciągnąć ryby w łowisko i zatrzymac je tam , jednoczesnie nie pozwalając na ich nasycenie się , a nie słuzyć ich karmieniu. Dodatek przynety ( czy składników sycacych wiekszej granulacji )ma spowodowac aktywnośc ryb szukajacych czegoś jeszce do zjedzenia ( w tym własnie naszej przynety ) a nie nakarmić  je tak, żeby ucieły sobie przy haku drzemkę z przejedzenia :D

Co w Twojej zanęcie ma ściagnąc ryby w łowisko ? Zapach ? Bo zaden z pozostałych składników  nie ma zdolnosci tworzenia chmury zanętowej rozchodzacej się w wodzie i wabiacej ryby.
W moim odczuciu taka zanęta jak Twoja moze byś w miarę skuteczna wyłacznie jesli będzie położona na trasach wedrówek stad leszcza i wtedy, gdy te stada bedą w miarę duże :-) (2013/06/09 13:04)

rafiki8542


Witam. Ja mam zamiar zrobić zanętę ze składników:
-Kukurydza 1 puszka
-płatki kukurydziane ok 0,5 kg pokruszone
-ryż ugotowany 0,5kg
-pszenica ugotowana 1 kg
-glina
-zapachy truskawka melasa wanilia
-kasza jęczmienna
Co o tym myślicie ??




Z całym szacunkiem.. zamierzasz łowic, czy zakładasz punkt tuczu ryby ? Zaneta ma sciągnąć ryby w łowisko i zatrzymac je tam , jednoczesnie nie pozwalając na ich nasycenie się , a nie słuzyć ich karmieniu. Dodatek przynety ( czy składników sycacych wiekszej granulacji )ma spowodowac aktywnośc ryb szukajacych czegoś jeszce do zjedzenia ( w tym własnie naszej przynety ) a nie nakarmić  je tak, żeby ucieły sobie przy haku drzemkę z przejedzenia :D

Co w Twojej zanęcie ma ściagnąc ryby w łowisko ? Zapach ? Bo zaden z pozostałych składników  nie ma zdolnosci tworzenia chmury zanętowej rozchodzacej się w wodzie i wabiacej ryby.
W moim odczuciu taka zanęta jak Twoja moze byś w miarę skuteczna wyłacznie jesli będzie położona na trasach wedrówek stad leszcza i wtedy, gdy te stada bedą w miarę duże :-)


Ok. To podaj przepis na zanętę a nie krytykujesz!! Tylko to Potrafisz ?? Pomógł byś kolego !!!!!! (2013/06/09 19:11)

notaki


Nie robię własnych zanęt, tak jak sam nie wyrabiam butów , ani nie szyję sobie garniturów. Są ludzie którzy mają w tej kwestii większe ode mnie umiejetności i wiedzę i im ufam.
Gotowe zanęty wzbogacam o elementy przynety ( w przypadku grubszych przynęt, o ich czesci ) ,  często dodaję pinkę i ewentualnie jakiś atraktor , choć tu czesto dodatek atraktora bardziej odstraszał ryby niż je sciągał - jak zauwazyłem jest to kwestioa presji wedkarskiej. Generalnie - im bardziej dzikie i mniej  wykorzystywane wedkarsko łowisko tym prostsze i mniej pachnące zanęty i bardziej naturalne przynęty.
Oczywiście to wyłacznie moje prywatne doświadczenia.

P.S. A jesli kolego oczekujesz wyłącznie braw, to przykro mi... nie temu celowi , w moim odczuciu , słuzy to forum . (2013/06/09 20:38)

pwcpiotro


wanilia dobra jest zimą a na latko to bardziej słodkości ;] spróbuj zanęty czekoladowej jeszcze nie testowałem ale mam taki zamiar i wtedy podzielimy sie wrażeniami :D (2013/07/17 19:20)

notaki


wanilia dobra jest zimą a na latko to bardziej słodkości


Wanilia ma mięsny, czy tez rybi zapach ? :P (2013/07/17 20:34)

u?ytkownik86032


Zanęta na wszystko
ryżu ugotowanego
kaszy jęczmiennej ugotowanej
klusków kuleczek średnica 1mm
klusków kuleczek średnica  2mm
płatki owsiane
bułka tarta dla konsystencji żeby ulepić kolkę
melasa płynna
Atraktor truskawka
przyprawa do piernika
cynamon
kukurydza
pinka

Na początku zejdzie się płoć jak zwykle potem coraz większe rybki
-krasie
-leszcze
-sumik karłowaty jak jest w łowisku
-karpiki
-większe płoci
najlepiej jedną wędkę 3 kuku na hak i na grunt i spławik z 14 hakiem i 2-3 pinki i jest zabawa:)

Lubię eksperymentować.;P
Pa a ja sypnę trochę kukurydzy i też karp karaś płoć i leszcz podchodzi , a nawet w gratisie lin i jaź .
(2013/07/17 21:48)

notaki


a ja sypnę trochę kukurydzy i też karp karaś płoć i leszcz podchodzi , a nawet w gratisie lin i jaź .

Trzwba odróżnic dwa typy łowisk. Te popularne wedkarsko, odwiedzane w sezonie praktycznie codziennie i te praktycznie dzikie. Tam gdzie ludziska necą regularnie, ryba podchodzi sama, bowiem ma zakodowane, iz w tym miejscu jest darmowa stolówka. Wtedy rzeczywiście wystarczy sypnąć np. kukurydzy nie po to by rybę w łowisko ściagnąć, lecz po to by ją w nim zatrzymac na dlużej. Na mało uczęszcanych łowiskach ta metoda sprawdzi sie po - jak myslę przynajmniej tygodniu regularnego mecenia. Choć ma ta niewatpliwa zaletę, ze z racji wielkosci zanęty jest selektywna :-) (2013/07/18 13:43)