Zaloguj się do konta

Zanęta na zawody na płoć

utworzono: 2010/05/13 20:23
pawjan

Witam w tym miesiącu startuje aż 4 razy na zawodach wędkarskich i mam następujące pytanie czy zanęta na którą chce łowić jest dobra:

traper jasna płoć 750g
traper sekret czarna płoć 1000g
konopie prażone 100g
chlebek fluo 100g
glina rozpraszająca 1000g
aromat traper wanilia 20g
bułka tarta 200g biszkopt 200g
pinka

na haczyk pinka o zapachu wanilii, ochotka lub biały robak  nastawiam się na płoć ewentualnie leszcza woda ma ok 3 m głębokości 

i do tego jakby gruba ryba nie brała 
1kg zanęty uklejowej 

Czekam na inne propozycje ale nie drogie tak do 30zł na zawody 

Bo ta wychodzi ok 20 zł bo liczę że 2gliny konopie i wanilia starczy na wszystkie zawody a ukleje będę łowił tylko na 2 lub 1 zawodach bo na jednych się nie liczy a jedne rozgrywane są na stawach hodowlanych 

Będę łowił na bat 7m i ewentualnie bolonkę [2010-05-13 20:23]

Fragles

Wszystko zależy czy w łowisku na którym będą odbywać się zawody dominuje tylko płoć. Proponuję zanętę płciową zamienić na leszczową. A jeżeli chcesz wiedzieć dlaczego napisz do mnie na prywatny adres.
[2010-05-13 20:36]

bea

Od jakiegoś czasu stosuję zanęty firmy Samet. Wiem, że na ich stronie internetowej mają podane propozycje zanęt zawodniczych, może warto się z nimi zapoznać. Ja stosuję leszczowe ze swoimi dodatkami i spisują się dobrze.
[2010-05-14 08:17]

warun

Zmień Trapera na coś innego, tak jak Kolega wyżej napisał, Samet, Lorpio. Coś sprawdzonego. Traper po uruchomieniu "rozlewni" w Polsce stracił na jakości. Uniwersalna jako baza jeszcze jest ok ale reszta nie sprawdza się tak jak kiedyś (a inne tak, żeby nie rozpętać wojny o to, że ryb nie ma - fakt jest mniej ale są).

Dużo zależy też od tego, jak podasz zanętę, ale to pewnie sam wiesz.

Pozdrawiam.
Warun
[2010-05-14 09:12]

rawa19

Ostatnio startowałem na zanętach Zbyszka Milewskiego z serii, platinium. Powiem tak: Zawody wygrałem, wydałem połowę tego co na Sensasa i nie musiałem dosypywać ŻADNYCH dodatków. Szczerze polecam.
[2010-12-26 17:21]

bluehornet

A co Szanowny Kolega rawa19 powie o zanętach Brud'a ?
[2010-12-26 18:37]

mikolajj82

powiem tak, wystarczy 600gr grosgardonsa sensasa,200gr etanga sensasa,200 gram epiceiny sensas brązowa,300gr konopi które sam musisz uprażyc i zmielic podpowiadam 2 razy po 10 min w tem.220stopni(przerwa na przegarniecie w piekarniku aby sie nie przypalily]wazne aby szczelnie je zamknąć i dodac bezpośrednie conajmniej godz przed zawodami do drugiego dowilzenia ,do tego 2kg gliny rozpraszającej-kolor wiadomo jak dobrac,0,5l joka i 0,2 pineczki wszystko to dodajemy do tej mieszanki i bez rzadnych atraktorow!!! to ważne!! na płocie jest super ta mieszanka polecam!!!  [2010-12-26 19:36]