Zanęta na zawody nocne

/ 6 odpowiedzi
Witam za 2 tyg mam zawody nocne spławikowo-gruntowe, w nocy zamierzam rzucić 2 wędki na grunt ale wieczorem i rano chciałem zmienić jedna wędkę na spławik. zawody odbędą się na jeziorze które ma powierzchnie ok 13 ha, średnia głębokość 7,6 m. szybko robi się głęboko ( będę łowił na głębokości miedzy 4-5 m możne trochę więcej zależny od losowania). w jeziorze jest dość dużo lina, plocie, leszczyki są tez karpie rożnych wielkości ( z tego co wiem do 8-10 kilo) i trochę mniej amura. chciałbym zapytać się jaką przygotować zanętę (są to moje pierwsze zawody).myślałem nad zanęta waniliowa gruboziarnistą do tego kuku z puszki, mam pellet 2mm żurawinę i truskawkę (tu się zastanawiam) jakaś ziemie aby wrzucić parę kul na początku i do nęcać  plus koszyk(już bez ziemi) i nie wiem co jeszcze aby uatrakcyjnić zanętę. czekam na wasze opinie jaka zanęta najlepiej by mogła się sprawdzić. z góry dziekiuje
haja


Ja bym nie mieszał pelletów z zanętą - no chyba że np pellet truskawka do zanęty truskawka.Raczej na zawody bym dołożył pinki do dobrej zanęty - jak na tą porę np STIL Leśniowolski truskawka na karpie + puszka kuku + trochę białych lub pinki + trochę płatków owsianych + flakonik olejku do ciast waniliowego. Truskawka lubi wanilię :))) jak się już przekonałem. Powinny w to wejść na pewno karpie i leszcze. Płoć i lin niekoniecznie - bo to nie jest na nie mieszanka. Ja w tym sezonie tak łowię i wyniki mam najlepsze od 26 lat jak wędkuję (2015/06/08 22:11)

janas91


ten pellet służy mi głownie jako dodatek do metody możne przy szczęśliwym losowaniu uda mi się połowic na metodę. i teraz rodzi się dylemat czy czekać na branie karpia czy bardziej nastawiać się na plocie i lina których jest więcej. zanęta waniliowa to tylko moja sugestia, opcja truskawki bardzo ciekawa. (2015/06/08 22:37)

patryk-kociemba


witaj,

moja rada jest taka: zrób dwie zanęty, jedną na karpia drugą na płoć. Spławikówkę poświęć na dłudanie drobnicy, natomiast gruntówkę na karpia. Najbezpieczniejsza metoda, gdy nie będą brały duże ryby można zrobić wynik płotkami.

Do zanęty karpiowej dodaj konopie gotowane i uśmiercone białe robaki, a i oczywiście przynęte na którą masz zamiar łowić.

powodzenia 

(2015/06/09 08:15)

janas91


i chyba tak zrobię zanętę na płoć mam sprawdzona na te łowisko (testowana na zawodach przez kuzyna). a teraz muszę pomyśleć nad zanęta na karpia. (2015/06/09 17:52)

mroczek


A dlaczego spławik dopiero rano. Można przecież założyć świetliki do spławika Zapewnieniam, że brania są doskonale widoczne, a w nocy ryby podpływają do brzegu i są mniej ostrożne. Zresztą teraz to co to za noc. Kilka godzin i ledwie się zrobi ciemno a już wstaje dzionek. (2015/06/16 11:35)

morandi


Na zawodach wydaje mi się że trzeba skusić rybkę czymś lepszym niż to do czego jest przyzwyczajona na codzień. Tzn. tym na co łowią wędkarze. U mnie w kole 2 razy do roku też są organizowane zawody nocne. Wiem z reguły czego można spodziewać się po Kolegach wędkarzach i na jakie zanęty łowią przeważnie, dlatego chcę podać coś innego. Przeważnie decyduje się na zanętę MVDE. U nas najwięcej jest leszcza więc wybieram serie gold pro bream. Do tego lubię zalać ją dodatkiem w płynie Robinsona o nazwie feeder. Nie dodaję dużo. Wydaje mi się, że to niezłe powiązanie bo dało mi już 2 razy drugie miejsce i raz 3. Mam nadzieję że pomogłem:) Połamania kija! (2015/06/16 14:13)