Zanęta na zawody na kanale

/ 19 odpowiedzi
Witam
Proszę o pomoc w doborze zanęty na zawody które mam niedługo na kanale, głębokość sięga tam 2-3 metry, dno płaskie raczej piaskowe, dodam, że dysponuję batem 6m.
Będę łowić na spławik, są to moje pierwsze zawody, więc na zanęty nie chcę przeznaczyć dużo pieniędzy, max 60zł.
Proszę o pomoc kogoś doświadczonego w tym temacie.
Wszystkie te gliny, ziemie, nic z tego nie kapuje.
Wiem że na zawody zanęty to sensas, traper, GMS Edmunda Gutkiewicza czy M.V.D.E
Jak to rozrobić, jakie dodatki dodać ?
Wiem że na forum jest tego pełno ale naprawdę rzadko pisze posty i przeszukałem wszystkie tematy z tym związane ale nie znalazłem specyfiki takiego łowiska.
Proszę o kulturalne odpowiedzi, nie typu poszukaj w google czy coś takiego.
PS. Gdybyście mogli zaproponować jakieś zestawy, na łowisku występuje płotka, krąpik, leszczyk.
Będę łowił na pinkę i białe robaki.
Z góry dziękuję za odpowiedz.
Wachta2


Zobacz tutaj i wyciągnij wnioski: http://www.leszcz.pl/mix2.php

Tutaj mają niektóre zanęty w dobrej cenie http://centrumwedkarskie.pl/ i tutaj http://www.wyczyn-sklep.pl/. Wiadomo, że jeszcze dochodzi opłata za wysyłkę także lepiej zamówić więcej. (2015/04/06 14:50)

Romuald55


Pojedż nad ten kanał i sprawdż jaki tam jest uciąg.To ważne.Póżniej postaram Ci się poradzić bardziej konkretnie.Jak sprawdzić uciąg.....na końcu żyłki umieść ciężarek tak duży aż będzie zwisał pionowo i nie podda się uciągowi wody.Waga ciężarka ,czy ciężarków będzie uciągiem wody. (2015/04/06 14:55)

kaczmar123


Ja bym użył zanęty marcel van eyden lub sensasa na płoć serie 3000 zanęty dajesz poł kilo o tej porze roku i do tego ziemia bełchatowska przetarta przez sito 2 kg. Kup jokersa 250 ml i dosyp troszkę pinki na haczyk ochotka haczykowa lub pinka do zanęty dolej troszkę melasy. (2015/04/06 19:37)

patryk-kociemba


Pojedż nad ten kanał i sprawdż jaki tam jest uciąg.To ważne.Póżniej postaram Ci się poradzić bardziej konkretnie.Jak sprawdzić uciąg.....na końcu żyłki umieść ciężarek tak duży aż będzie zwisał pionowo i nie podda się uciągowi wody.Waga ciężarka ,czy ciężarków będzie uciągiem wody.


Kolega bardzo dobrze ci radzi, idź nad kanał i zbadaj uciąg a wtedy napewno postaramy się rzeczowo pomóc.

(2015/04/07 07:53)

KSG


Właśnie wróciłem z nad tego kanału, uciąg wody to 4-5 gramów. (2015/04/07 15:41)

Romuald55


Czyli praktycznie woda prawie stojąca.Zacznę od zestawu.Spławik bombka 4 g.Stały oczywiście.Żyłka główna 0,12.Przyponowa 0,10.Haczyk 18,przy jednej pince,lub 16 przy dwóch pinkach lub białym robaku.spróbujesz co bardziej skuteczne.Przypon 25 cm.Obciążenie:3 g tuż nad przyponem i 1 gram w połowie przyponu.Gruntujesz tak,żeby obciążenie główne było 10 cm nad dnem.Nęcisz metr dalej niż sięga szczytówka bata w trakcie łowienia i pół metra powyżej stanowiska.Nie więcej.Zarzucasz metr powyżej stanowiska na odległość nęcenia.Prowadzisz zestaw trzymając żyłkę napiętą do góry.W odległości ok metra poniżej stanowiska przytrzymujesz zestaw.Powinno być branie.To przepływanka z przytrzymaniem.Zanęta:0,5 kg płoć platinum NIWA/Milewski/0,5 kg leszcz żółty GRAND PRIX Lorpio/Lorenz/100 g melasy1/2 Gardonix Sensasa1/4 opakowania gliny rozpraszającej żółtej1 1/2 opakowania gliny wiążącej przy głębokości 2 m;przy trzech -glina wiążąca rzeczna.Zanętę z gardonixem dokładnie wymieszaj i suchą przetrzyj przez sito.Dodaj melasę rozpuszczoną w pół litra wody i dokładnie ,szybkimi ruchami wymieszaj.Po kilkunastu minutach dowilż tak,żeby ściśnięta zanęta trzymała się.Glinę przetrzyj przez sito i dokładnie wymieszaj.Przetrzyj ponownie.Dodaj zanętę i dokładnie wymieszaj.Przetrzyj kilkukrotnie przez sito.Podziel na trzy części.Jedna jest gotowa.dwie pozostałe dowilż,z tym,że jedną więcej.Mniej zwilżona zanęta rozpada się szybciej a mocniej dłużej.Uzyskuje się efekt ciągłego smużenia.Zanęta/z gliną,oczywiście/ musi być tak uciśnięta by kule nie rozbiły się o powierzchnię wody.Wrzucisz w trakcie nęcenia ciężkiego po trzy kule wielkości małej pomarańczy z każdego rodzaju nawilżenia.Donęcasz każdym rodzajem po kulce mieszczącej się w dłoni.Długi podbierak obowiązkowy!!!Do każdej partii dodaj po 0,25 l pinki. (2015/04/07 17:44)

KSG


Ogromne dzięki, takiej odpowiedzi szukałem. Właśnie rozpisałem to wszystko na kartce po kolei co mam zrobić, jutro zakupię to wszystko, a w sobotę pojadę po trenować. Jeszcze raz wielkie dzięki, zawody są 26 kwietnia dam znać jak poszło. (2015/04/07 19:55)

patryk-kociemba


Ja bym tylko zmienił zanęty na Milewskiego grand prix z kanałem 1:1 sprawdza się wyśmienicie przy kilku gatunkach ryb, a w tamtym roku stawiała mnie na podium. I wyjdzie taniej☺ (2015/04/07 21:11)

SlawekNikt


Zanęty zamień na te najlepsze ;-) (2015/04/07 21:17)

Romuald55


Lepsze tzn jakie?Bo ja na PLATUNUM i GRAND PRIX wygrałem niejedne zawody i w niejednych byłem w czołówce. (2015/04/07 21:43)

AndC


Czyli praktycznie woda prawie stojąca.Zacznę od zestawu.Spławik bombka 4 g.Stały oczywiście.Żyłka główna 0,12.Przyponowa 0,10.Haczyk 18,przy jednej pince,lub 16 przy dwóch pinkach lub białym robaku.spróbujesz co bardziej skuteczne.Przypon 25 cm.Obciążenie:3 g tuż nad przyponem i 1 gram w połowie przyponu.Gruntujesz tak,żeby obciążenie główne było 10 cm nad dnem.Nęcisz metr dalej niż sięga szczytówka bata w trakcie łowienia i pół metra powyżej stanowiska.Nie więcej.Zarzucasz metr powyżej stanowiska na odległość nęcenia.Prowadzisz zestaw trzymając żyłkę napiętą do góry.W odległości ok metra poniżej stanowiska przytrzymujesz zestaw.Powinno być branie.To przepływanka z przytrzymaniem.Zanęta:0,5 kg płoć platinum NIWA/Milewski/0,5 kg leszcz żółty GRAND PRIX Lorpio/Lorenz/100 g melasy1/2 Gardonix Sensasa1/4 opakowania gliny rozpraszającej żółtej1 1/2 opakowania gliny wiążącej przy głębokości 2 m;przy trzech -glina wiążąca rzeczna.Zanętę z gardonixem dokładnie wymieszaj i suchą przetrzyj przez sito.Dodaj melasę rozpuszczoną w pół litra wody i dokładnie ,szybkimi ruchami wymieszaj.Po kilkunastu minutach dowilż tak,żeby ściśnięta zanęta trzymała się.Glinę przetrzyj przez sito i dokładnie wymieszaj.Przetrzyj ponownie.Dodaj zanętę i dokładnie wymieszaj.Przetrzyj kilkukrotnie przez sito.Podziel na trzy części.Jedna jest gotowa.dwie pozostałe dowilż,z tym,że jedną więcej.Mniej zwilżona zanęta rozpada się szybciej a mocniej dłużej.Uzyskuje się efekt ciągłego smużenia.Zanęta/z gliną,oczywiście/ musi być tak uciśnięta by kule nie rozbiły się o powierzchnię wody.Wrzucisz w trakcie nęcenia ciężkiego po trzy kule wielkości małej pomarańczy z każdego rodzaju nawilżenia.Donęcasz każdym rodzajem po kulce mieszczącej się w dłoni.Długi podbierak obowiązkowy!!!Do każdej partii dodaj po 0,25 l pinki.


Zaproponujesz może coś na całkowicie stojący zalew? A może wykorzystać tę Twoją propozycję?
Te ilości które podałeś, zakładam że starczają na 1 turę 3 godzinną?

 Z góry dziękuję. (2015/04/15 20:10)

Romuald55


Jaka ryba jest tam przeważająca i kiedy zawody. (2015/04/16 09:00)

Romuald55


I jeszcze głębokość łowiska. (2015/04/16 09:01)

AndC


Ryba głównie: płoć, krąp, leszcz. Jest tam jeszcze karp i karaś ale na nie raczej się nie nastawiam.
Głębokość: 1,5-2,5. Zawody: koniec kwietnia. Spróbuje powalczyć batem 8 lub 9 m. (2015/04/16 18:55)

Romuald55


Zanęta taka sama tylko inne proporcje gliny.1/2 op gliny rozpraszającej.Wiążąca bez zmian tylko nie rzeczna.Zanęta mniej domoczona.Chodzi o to by ta mniej domoczona rozpadała się na cztery mniej więcej przy uderzeniu w wodę.Jeżeli jest więcej płoci warto dodać prażone konopie.One "strzelają do góry"powodując zainteresowanie płoci.Leszcz nie bardzo to lubi.Płoć bierze na styku dna lub powyżej.Nawet do 30-40 cm.Leszcz z dna.Zestaw oczywiście inny niż na kanał.Haczyk 18 z długim trzonkiem,drucik, na przyponie 0,08.Główna 0,10.Spławik 1-2 g zależy od warunków atmosferycznych,żeby można było zarzucić długim batem.Na haczyk maksymalnie dwa kolorowe robaki.Trzeba próbować bo może wystarczyć jedna pinka.Brania mogą być chimeryczne więc chwilę po zatopieniu spławika lekkie zacięcie.
....w środę w 1,5 godz złowiłem 30 dużych płoci.Każda Bardzo delikatnie zatapiała spławik,tak jakby lekki uciąg wody spowodowany wiatrem go przytapiał. 35-40 cm jazie unosiły spławik minimalnie.Zacięcie i był,bez reakcji...zgniecione robaki.Łowiłem batem ósemką na delikatny zestaw. (2015/04/17 15:35)

KSG


Po dzisiejszych zawodach zająłem 2 miejsce z wynikiem 2.420 kg, kolega z 1 miejsca miał 2.680 kg, więc różnica nie była duża, złapałem trochę ładnych płoci i uklejki. Jak na pierwsze w życiu zawody to chyba nie tak żle. (2015/04/26 20:22)

KSG


Dzięki (2015/04/27 16:50)