Zaloguj się do konta

Zanęta na zawody karpiowe

utworzono: 2014/05/16 17:34
stasiu98

Witam wszystkich Wędkarzy ! :)

W niedługim czasie będę brał udział w zawodach na łowisku komercyjnym gdzie zdecydowanie przeważają karpie ;) głębokość max to ok 1,5 m. Teraz pytanie do Was :) Jaką zanętę/ mieszankę zanęt proponujecie. Wszystko wchodzi w grę, od pelletów po tradycyjne zanęty. Chciałbym, abyście podali swoje propozycje ; ) Mam pełen dostęp do linii Tandem Baits, ale zamierzam łowić feederem na metodę lub tradycyjny koszyk. Co sądzicie o GMS ? Dodam, że zawody będę trwały 5 GODZIN !

Połamania !!! :)
[2014-05-16 17:34]

nikodem977

Jak 5h to nie ma co się bawić w kulki. Do jakiejś zawodniczej zanęty karpiowej dodaj drobnego pelletu (np. waniliowego czy miodowego) kukurydzę, a na haczyk np. czerwoną kukurydzę twardą (z mondial-f mają takie w słoiczkach). Jeszcze może być jakiś atraktor waniliowy żeby wzmocnić aromat zanęty.
[2014-05-16 18:05]

stasiu98

Mam kukurydzę tutti frutti mondial'a ; ) co sądzicie o pellecie rybnym 2mm Lorpio jako dodatek do zanęty  ?

[2014-05-16 19:02]

stasiu98

Którą zanętę lepiej wybrać jako bazę- Lorpio Grand Prix, Bolesałwa Beudy, czy może GMS ?
[2014-05-17 16:15]

Narób sobie małych siateczek pva z drobnym pelletem, możesz dodać do tego trochę pokruszonych kulek ewentualnie zanety sypkiej np  stick mixu, na włos załóż malutka przynętę np pół pływającej kulki 14mm, zobaczysz co będzie grane :)))))
[2014-05-17 16:33]

stasiu98

Bardzo interesująca propozycja ! : ) Chyba ją wykorzystam, ponieważ nigdy tak nie łowiłem, a więc czas spróbować. Mam tylko pytanie, czy wiązać zestaw karpiowy, czy może zostać koszyk i w nim normalnie zanęta ?

Pellet 2 mm czy 4 mm ?
[2014-05-17 16:49]

Bardzo interesująca propozycja ! : ) Chyba ją wykorzystam, ponieważ nigdy tak nie łowiłem, a więc czas spróbować. Mam tylko pytanie, czy wiązać zestaw karpiowy, czy może zostać koszyk i w nim normalnie zanęta ?

Pellet 2 mm czy 4 mm ?

bedziesz łowił na 2 wedki ? pellet mozesz dac np 4mm lub zmieszac 4-8

[2014-05-17 17:04]

stasiu98

Łowił będę na 1 wędkę, ponieważ tak jest w regulaminie zawodów.
[2014-05-17 17:17]

To zrób sobie zestaw samozacinający z ciężarkiem 80g do tego tak jak pisałem mała pvka lub bez pva tylko koszyk do tzw. metody
[2014-05-17 17:22]

A powiedz mi jakiej wielkości  ryby tam pływają, jest dużo małych karpi( 2-3 kg )  ?
[2014-05-17 17:28]

stasiu98

Dokładnie - jest sporo 2-3 kg oraz 4-7 . Dokładne informacje będę miał w poniedziałek co do wyższych wag.
[2014-05-17 18:52]

Dokładnie - jest sporo 2-3 kg oraz 4-7 . Dokładne informacje będę miał w poniedziałek co do wyższych wag.

To jeśli wszystko zrobisz dobrze i będzie żerował beda bardzo czeste brania małych ryb.
[2014-05-17 19:39]

Lujski

skoro łowisko komercyjne to najprawdopodobniej wlasciciel dokarmia ryby, calkiem mozliwe ze tym czym karmi pływa po powierzchni - zastosoj moze zestaw zig rig - ja wyczailem ze na jednym z łowisk w mojej okolicy wlasciciel karmi jakims plywajacym pelletem czy czyms takim - sprobowalem zestaw zig rig z kawalkiem skorki od chleba i wtedy zaczelo sie szalenstwo (dodam ze chwile wczesniej nie mialem kompletnie brań)- bylem juz 3 razy na tym łowisku i za kazdym razem to samo z chlebkiem na powierzchni :):) - az ludzie przychodzili sie dowiedziec na co łowie itd ... ale wtedy w magiczny sposób ryby nie chcialy  brac - hehehe  i nie mogli podpatrzec :) - niechwale sie bo mam tez na tym łowisku zawody =
wydaje mi sie ze na takich lowiskach, gdzie duza presja to karp kompletnie niepodejrzewa ze to co  na powierzchni wody to niebezpieczenstwo i dlatego jest nieostrozny i dobrze bierze
[2014-05-17 20:03]

stasiu98

Co myślicie o tym zestawieniu dla brata ?(traperowo ; P)

Gold Series Select  -  1 kg

Big Carp Scopex  -  1 kg

Kukurydza konserwowa Scopex na haczyk

Atraktor Karp Specjal  - 250 g

[2014-05-17 20:12]

Sitownik

Wyszedł ten jakiś nowy micro pellet, który podobno fajnie pracuje, jeśli masz jakiegoś dobrego dostawce ( czyt. sklep ) to mógłbyś spróbować ;) [2014-05-17 20:20]

stasiu98

Mam, mam, spróbujemy ! :D
[2014-05-17 20:22]

stasiu98

Ale jeszcze nie teraz, bo jeszcze go nie sprowadzili. a co myslice o tym zestawie ?
[2014-05-17 20:35]

stasiu98

Miał ktoś styczność z zanętami gold series ? Proszę o opinię ; )
[2014-05-18 10:40]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia