Zaloguj się do konta

Zanęta na zawody spławikowe na stawie

utworzono: 2014/04/07 08:07
nikodem977

Witam forumowiczów. W tą sobotę postanowiłem pierwszy raz pójść na zawody wędkarskie. Łowie ogólnie dopiero 3 sezon. Mam bardzo dylemat jakiej zanęty użyć. Staw ma 2ha i 2m głębokości. Dominuje karp, są karasie, płocie i niewiele lina oraz amura. Od razu mówię że konkurencja jest spora, a ja zamierzam zająć wysoką lokatę (przynajmniej mieć szanse)
Zanęta o jakiej myślę żeby zakupić (jeśli ktoś ma jakąś lepszą propozycje to proszę podać lub zmodyfikować moją):
-1kg lorpio grand prix carp scopex,
-1kg lorpio grand prix lake,
-200g coco belge,
-100g biscuit czekoladowy,
-aromat waniliowy,
-melasa,
-1/3 paczka ziemi torfowej do tego,
A w 2/3 paczki ziemi torfowej 300g jokersa i topione pinki.

W sklepie wędkarskim mam dostępne także zanęty firm: traper, boland, lorpio, MVDE i sensas, ale tych dwóch ostatnich nie chce stosować ze względu na cenę...

Dodatkowo proszę o opinie o zanętach traper golden series, bo jakoś się nie mogę przekonać żeby je kupić...
[2014-04-07 08:07]

mazurk2

Nie chcesz stosować ze względu na cenę ale wywalisz na dodatki, które Cię uczynią więcej niż być kupił zanętę MVDE, które tych dodatków nie potrzebują co najwyżej jeden. Zero logiki. Ziemi za mało w zanęcie, przynajmniej w stosunku 1:1 lub 1:2 czyli 1 cześć zanęty nawilżonej do 2 cześci ziemi. Przeprowadź trening, jaka ryba jest dominująca? Przeprowadź wywiad, dowiedz się co zawsze łowili wędkarze na zawodach o tej porze roku. [2014-04-07 08:53]

89krzysztof

 Od razu mówię że konkurencja jest spora, a ja zamierzam zająć wysoką lokatę (przynajmniej mieć szanse)


Szanse na wysoką lokatę masz już. Dokładnie taką samą jak każdy, więc plan minimum zrealizowany. Reszta sporej konkurencji pewnie też ma ochotę na wysoką lokatę, nie tylko Ty. Tak jak wyżej napisane, zamiast wydawać pieniądze na dodatki, lepiej kupić droższą zanętę, która jest odpowiednio skomponowana i niczego dodawać do niej nie trzeba. [2014-04-07 09:03]

patryk-kociemba

witaj,

nie sposób zgodzić się z kolegami, wydawanie kasy na dodatki do zanęty kompletnej, to wywalanie kasy, a takie dodatki mogą tylko pogorszyć sytuację. Dno z tego co widzę będzie bardzo miękkie skoro chcesz podać to w ziemi bełchatowskiej?? jeżeli nie to podaj w ziemi pomieszanej 1:1 z glina rozpraszającą lub gdy nastawiasz się na karpia zastosował bym samą glinę. Na 300 g jokersa to potrzebujesz co najmniej 2 kg ziemi, a pinkę najlepiej podaj w zanęcie niż w ziemi.

Taka moja propozycja.

pozdrawiam

[2014-04-07 10:02]

nikodem977

Akurat tak się składa że już mam z kiedyś te wszystkie dodatki więc teraz tylko potrzebuję kupić zanętę zawodniczą o grubej granulacji typowo pod karpia bo zarybiają karpiem tylko specjalnie na zawody. Karpie będą młode i głupie więc puste haki by łykały jak się błyszczą. Zastanawiam się teraz tylko nad tym którą. W moim wędkarskim sprawdzałem i nie ma grubych MVDE i sensasa. Tylko traper golden series, boland i lorpio. Boland miałem kiedyś i słabo pachniała więc nie wiem. Wybór stoi między lorpio a traper. Teraz pytanie która jest bardziej kompletna.
[2014-04-07 14:56]

patryk-kociemba

postawił bym na lorpio, ponieważ boland także nie sprawdził mi się.

P.

[2014-04-07 15:46]

kon115

WitamJa polecam trapera gold series. Cały zeszły sezon startowałem na tych zanętach i dawały rade. Tak jak pisał kolega pinke podaj w zanęcie Pozdrawiam
[2014-04-07 20:02]