Zanęta na zawody gruntowe

/ 5 odpowiedzi
Witam  ponownie.
Proszę o pomoc w doborze zanęty na zawody nocne gruntowe na małym zbiorniku zaporowym.Ryba która dominuje to leszcz przeważnie mały ale są też sztuki kilkukilogramowe .
Po za leszczem jest sporo płoci, linów, karpi,karasi ,jazi.Zbiornik jest płytki oko 2m. bardzo intensywnie eksploatowany .Zanęta musi być tak dobrana aby zainteresować ryby które jedzenia mają bardzo dużo.Za pomoc dziękuję i pozdrawiam.
Morciaty


Spróbowałbym zanęty Lorpio Roach (Płoć). Ma bardzo intensywny zapach, do tego coco-belge, mrożone lub parzone pinki albo ochotka. Dodawałem też gliny rozpraszającej ale akurat ta zanęta zama w sobie dobrze smuży ze względu na ilość konopi mielonych. (2013/05/11 17:40)

Romuald55


1 kg zanęty na wody stojące.Obojętnie jakiej.0,3 kg suchej grubo mielonej kukurydzy.0,25kg mączki rybnej.3 łyżki mielonych wiórek kokosowych.Łyżeczka cynamonu ,kolendry.Pół łyżeczki mielonych gożdzików.Pinka 0,5 l .100ml melasy w wodzie.Wody tyle,żeby zanęta utrzymała się w koszyku czy na sprężynie podczas rzutu.Łowienie metodą wincklepicker 30-40 m od brzegu.Koszyk 5-10 g na krótkiej,czarnej rurce.Przypon 15 cm z haczykiem 14-16.Na haczyk 2-3 pinki.Rzuty w to samo miejsce.BARDZO WAŻNE.Zamiast nęcenia rzuty koszykiem z zanętą początkowo praktycznie jeden po drugim co 1-2 minuty.Chodzi o zanęcenie.Zapachy na chwilę obecną.Latem inny zestaw. (2013/05/11 18:12)

Boolek


Traper leszcz 2 kg jakis klej zapach leszczowy trapera, jakąś wanilia truskawka stawiam na słodko dzisiaj. (2013/05/11 19:05)

Romuald55


Kolega Boolek,Mistrz wędkarski podaje sposób na zawody w lipcu lub sierpniu na rzekę.Powodzenia. (2013/05/11 19:22)

Boolek


Dlaczego ja dzisiaj ładne rybki wyciągałem zależy od łowiska mi na prawdę dzisiaj dobrze brało szkoda, że nie wziąłem telefonu bo bym fotki porobił. (2013/05/12 00:08)