Zaloguj się do konta

Zanęta na wiosenną płoć

utworzono: 2012/04/15 20:30
reymysterios1

Witam ! Za tydzień wybieram się na zawody spławikowe na żwirownię. Mam problem z zrobieniem właściwej zanęty, ponieważ jestem początkującym wędkarzem i nie mam zbyt dużego doświadczenia o składnikach zanętowych i ich wykorzystywaniu. Proszę was o odpowiedzenie na kilka moich pytań.

1. Czy ta kompozycja zanętowa będzie dobra na wiosenną płoć ?
a) dragon elite 2,5kg płoć
b) konopie prażone mielone ok. 0.4 kg
c) pinka ok. 400g
d) koncentrat płoć ok. 200g
e) glina rozpraszająca 1-3kg
f) ewentualnie do tego konopie gotowane

2. Czy dobrym rozwiązaniem byłoby dodać do tej zanęty bułki tartej ?

3. Czy moglibyście mi doradzić jakąś sprawdzoną zanętę na płoć ?
 
Z góry dziękuję, pozdrawiam wszystkich wędkarzy : D
[2012-04-15 20:30]

MASTINO

Każdy wędkarz sobie wyrabia-dorabia po swojemu swoją indywidualną zanętę, według własnych doświadczeń na łowiskach, nie ma zanęty CUD. Twoja propozycja ma ręce i nogi i może się spisać dobrze, a wcale nie musi. Bułkę tartą możesz dodać bez obaw, ale tej gliny to 3 kg najmniej, bo przy konopiach musisz ją zubożyć żeby nie nasycić ryb jak wejdą Ci w zanętę. Dorzuć jej może przyprawę do piernika. [2012-04-15 20:53]

stahu89

Ja ze względu na koszty zamiast gliny na stojącą wodę dodaje ziemi którą przerzucam przez sito i daje dobry efekt tez powstaje fajny dywanik.. ale daje teraz na wiosnę dużo ziemi z uwagi ze ryby biorą bardzo delikatnie i nie chce jej przestraszyć..
Średnio proporcje to 2/3 ziemia 1/3 Zanęta..
A propos na ile starcza ci tyle zanęty(jak w przepisie)?? Bo jak dla mnie to z dwa dni bym obławiał ;-)
[2012-04-15 21:01]

stahu89

A i zanęta na wiosnę powinna być czarna bądź brązowa chyba że dno masz piaszczyste.
[2012-04-15 21:03]

1bartek1

Mógłbyś podać informacje dotyczące wyrobiska, w którym będziesz łowił tzn. głębokość, rodzaj dna, intesywność brań oraz rybę na jaką się nastawiasz ( z zanęty jaką używasz wnioskuje, że będzie to płoć). Podaj także metodę jaką będziesz łowił oraz budżet jaki możesz przeznaczyć na ową mieszankę. [2012-04-15 21:12]

1bartek1

Mógłbyś podać informacje dotyczące wyrobiska, w którym będziesz łowił tzn. głębokość, rodzaj dna, intesywność brań oraz rybę na jaką się nastawiasz ( z zanęty jaką używasz wnioskuje, że będzie to płoć). Podaj także metodę jaką będziesz łowił oraz budżet jaki możesz przeznaczyć na ową mieszankę. [2012-04-15 21:12]

1bartek1

Przepraszam za zdublowanie. [2012-04-15 21:12]

MASTINO

Mógłbyś podać informacje dotyczące wyrobiska, w którym będziesz łowił tzn. głębokość, rodzaj dna, intesywność brań oraz rybę na jaką się nastawiasz ( z zanęty jaką używasz wnioskuje, że będzie to płoć). Podaj także metodę jaką będziesz łowił oraz budżet jaki możesz przeznaczyć na ową mieszankę.


.....Cyt.: "1. Czy ta kompozycja zanętowa będzie dobra na wiosenną płoć ?...".


[2012-04-15 21:27]

reymysterios1

Mam niewielką wiedzę o tej wodzie, będę tam łowił pierwszy raz na spławik
Jest to po żwirowisko dość głębokie, ma nawet parę metrów głębokie przy samym brzegu.
Rodzaj dna to raczej żwirowo-piaszczyste.
Z czego wiem to dobrze bierze tam płoć i leszcz.
Nastawiam się na płoć.
Będę łowił na odległościówkę.
Mój budżet to 100zł

[2012-04-15 21:37]

reymysterios1

Gdy ryba mocno żeruje i trzeba donęcać to mieszanka niekiedy idzie cała do wody a gdy słabo bierze to czasami zostaje trochę zanęty i aby jej nie marnować to po zawodach ja de na inne łowisko aby ja wykorzystać.
[2012-04-15 21:52]

reymysterios1

dla stahu 89
[2012-04-15 22:12]

reymysterios1

Gdy ryba mocno żeruje i trzeba donęcać to mieszanka niekiedy idzie cała do wody a gdy słabo bierze to czasami zostaje trochę zanęty i aby jej nie marnować to po zawodach ja de na inne łowisko aby ja wykorzystać.
   

dla sahu 89


[2012-04-15 22:13]

maras74

za dużo spożywki-zredukuj do 1kg. Do tego dałbym jeszcze joka w ziemi 0,5kg joka na 2kg ziemi.jak będziesz nęcił to najpierw spożywka a na to jokers w ziemi-to go ładnie wyeksponuje na "dywanie" z zanęty.pzdr. [2012-04-16 11:05]

stahu89

Pamiętajmy że ryba nie żeruje tak intensywnie o tej porze roku.. Miałem w tą niedziele zawody na 24 wędkarzy 5 złapało rybe(2x1, 2x2 i jeden trzy rybki). Poza tym brania są bardzo delikatne.. Ja bym zrobił 2kg zanęty 2kg gliny i 0,5joka z ziemią. Na hak ochotka. Jeszcze sie nie spotkałem żeby ryba śmiało wchodziła w zanętę o tej porze roku i donęcanie gdy już wejdzie predzej ją odstrasza. [2012-04-16 18:21]

reymysterios1

masz rację że ryba nie żeruje teraz tak intensywnie.                    
Na wiosnę nie za dużo łowiłem ale zaczynam z czego nabieram doświadczeń.
A powyższy mój opis dotyczył pory letniej.



dzięki za poradę :)

[2012-04-16 21:23]

reymysterios1

masz rację że ryba nie żeruje teraz tak intensywnie.                    
Na wiosnę nie za dużo łowiłem ale zaczynam z czego nabieram doświadczeń.
A powyższy mój opis dotyczył pory letniej.



dzięki za poradę :)

[2012-04-16 21:23]

owczarki

trzeba jeszcze poczekać za rybkami ażpogoda sie ustabilizuje bo szkoda zanety na kilka rybek małych .teraz to tylko tanio i duzo sypac pszenica na płoć [2012-04-16 21:40]

owczarki

oczywiście nie na zawodach bo będzie klapa [2012-04-16 21:42]

Kasztaniak

Jeśli masz zamiar wydac 100 zł na zanęte to czemu myslisz o jakimś dragonie? Chyba że u Ciebie się sprawdza. Przeczytałem już dziesiątki stron forów o zanętach ale jakoś na zawody nie jeżdże i nie stosuje przepisów więc nie moge powiedziec czy dobre. Może spróbuj coś takiego..

- Sensas gross gardons 1 kg

- 100 gr konopie prażone

- 2 kg gliny rozpraszającej

- 0,5 l joka w 3-4 kg ziemi.

- pinka, ochotka na hak.

Taka płociowa mieszanka może akurat Ci się sprawdzi. 

A jak czegoś jeszcze potrzebujesz to tu masz forum http://www.wedkarskiswiat.pl/forum/printview.php?t=767&start=0. popatrz sobie na posty kwietniowe masz 6 lat do przewertowania może coś cię zainteresuje.

[2012-04-17 11:10]

maras74

Jeśli masz zamiar wydac 100 zł na zanęte to czemu myslisz o jakimś dragonie? Chyba że u Ciebie się sprawdza. Przeczytałem już dziesiątki stron forów o zanętach ale jakoś na zawody nie jeżdże i nie stosuje przepisów więc nie moge powiedziec czy dobre. Może spróbuj coś takiego..

- Sensas gross gardons 1 kg

- 100 gr konopie prażone

- 2 kg gliny rozpraszającej

- 0,5 l joka w 3-4 kg ziemi.

- pinka, ochotka na hak.

Taka płociowa mieszanka może akurat Ci się sprawdzi. 

A jak czegoś jeszcze potrzebujesz to tu masz forum http://www.wedkarskiswiat.pl/forum/printview.php?t=767&start=0. popatrz sobie na posty kwietniowe masz 6 lat do przewertowania może coś cię zainteresuje.



popieram tylko lepiej kup w/w składniki z dopiskiem NOIRE- czarne

[2012-04-17 11:22]

owczarki

ja polecam you tube wpisz: zanety :tam chociaż dowiesz się jakiej zanęty używaja i jak biora na nie ryby a jak będziesz bardziej spostrzegawczy to nauczysz sie w 2 dni  to co ja uczyłem się przez 10lat.bez obrazy gdybym kiedys miał dostep do internetu to dużo czasu bym zaoszczędził a tak to jeździłem z róznymi wedkarzami i każdy z nich miał swoje tajemnice pozwolił łowic ale nie pokazywał zanęty itd... [2012-04-20 17:53]

owczarki

nawet podpatrzysz jak zanety pracuja w wodzie i jak je udoskonalac a to bardzo ważna rzecz zwłaszcza na zawodach gdzie czasu brak [2012-04-20 17:54]

stahu89

Dzisiaj zdała egzamin zanęta dragona płoć czarna 1kg plus bułka1kg tarta i otręby przenne x2. wymieszane z ziemią 1,5kg. Wynik 25uklei, 19płoci, 3leszcze. Wszystko wchodziło w zanęte i obok niej poza zanętą ani brania. [2012-04-20 20:01]

maras74

witam,@stachu89 to są zawody - duża presja a ty jakieś pierdoły piszesz " Dzisiaj zdała egzamin zanęta dragona płoć czarna 1kg plus bułka1kg tarta i otręby przenne x2. wymieszane z ziemią 1,5kg". kolego na zawody musisz niestety używać zanęt z wyższej półki SENSAS, MVDE, Gutek GMS, TRAPER GOLD, czy LORPIO GPX + dodatki i atraktory, bo jest duża presja i rybę musisz szybko zwabić na swoje łowisko i utrzymać ją przez cały czas zawodów, ale nie przekarmić to naprawdę wyższa szkoła. Na zawody musi być robak: biały, pinka, czerwony, jokers i ochotka. wszystko to musi być podane w odpowiedni sposób i odpowiednie ilości.  ale masz super mieszankę od kol. @kasztaniaka i sobie to zastosuj.  Mądrze też ci radzi kol. @owczarki odnośnie youtube. A kol. stachu niech jeszcze trochę się wdroży zanim zacznie dawać rady. kol. @stachu89 o sobie: " Jestem nowym członkiem koła wędkuje od paru lat lecz tylko na komercyjnych stawach od tego roku zaczołem przygode z PZW" [2012-04-20 21:06]

stahu89

Kolego opis w profilu jak byś zobaczył jest od dwóch lat!! Wiec daruj płytkie teksty. Generalnie wszystkie brania były z rana myśle że w 4 godzinach zmieściłem się spokojnie to jak na zawodach był by taki wynik było by na pewno grubo więc skończ cwaniakować i pisać o tym że liczy się firma.. Każde łowisko jest inne tu gdzie próbowałem akurat taką mieszanke to kiszka od odry. Woda spokojna 2m głębokości. I zanęta choć wcale nie zawodowa dała rade i co koleszko??
[2012-04-20 22:00]

stahu89

Poza tym jeśli kolega dopiero zaczyna to nie ogarnie tematu co do jokersa,ochotki nęcenia początkowego, donęcania zeby nie przesycić i nie przestraszyć.. Świeżak wszystkiego napewno nie zrobi dobrze.
[2012-04-20 22:10]