Zanęta na wiosenną płoć

/ 41 odpowiedzi
maras74

kol. stachu nie masz pojęcia o czym piszesz ale piszesz.widzę, że na forum każdy jest specjalistą od wszystkiego nawet ktoś kto nigdy nie startował jako zawodnik a wypowiada się na temat zanęt i podawania na zawodach. Pomyśl, że siedzi na brzegu 30 chłopa a ty pomiędzy nimi...co złapiesz jak będziesz nęcił dragonem+bułka+płatki...ja ci powiem....gówno. Więc łap dalej na swoich "żabiankach" a jak zdobędziesz szlify jako zawodnik to wtedy możemy wymienić poglądy.pzdr (2012/04/21 10:13)

stahu89

Jak widzę jest to temat podłączony do grupy wędkarstwa dla poczatkujacych wiec każdy może nawet POCZATKUJACY wymienic swoje poglady i pazie(niby zawodowcy) nie musza sie wymądrzać tylko poprostu pisać co doradzają początkującym wędkarzom. A skąd wiesz czy o tej porze roku ryba nie bedzie wolała wejść w zanęte której tak mocno nie czuć nie jest tak bardzo wzbogacona zapachami, atraktorami..  Na wiosne musi być koloru ciemnego, to podstawa i lekko wabić tak aby nie przestraszyć. (2012/04/22 10:34)

stahu89

A i ciekawostka na moich zawodach ostatnio wygrał kolega który mimo że wszyscy łapali na tyczki i baty wybrał odległościówke i łapał tak 40m od brzegu znalazł spad i na nim łapał.. Miał najwiecej bo trzy ryby. Dwie osoby miały dwie i dwie po jednej rybce. Więc i technika na zawodach się liczy a nie tylko zanęta. (2012/04/22 11:10)

dawid510890

jak na płoć i leszcza to poleciał bym ci taką mieszankę-1kg zanęty Lorpio GPX ROACH BLACK-1kg zanęty Lorpio GPX LAKE-7-8 łyżek (nie łyżeczek) atraktora waniliowego Marcel Van Den Eynde -Połowa opakowanie 400g konopii mielonych prażonych czyli 200g-Opakowanie pinek- A jak będziesz łowił głebiej niż 3-4m to daj 1kg gliny najlepiej przetartej przez sito-Jak chcesz możesz dać do tego dżokersa ale i bez niego zanęta jest skuteczna
Hak najlepiej 16-18 żyłka 0.08 lub 0,10 lub 0.12na hak pinka(tylko piki z zanęty dawaj najlepiej) lub ochotka haczykowa .weZ takim zestawem zająłem 3 miejsce było by 1 ale 10-15 minut straciłem na rozplątywanie zestawu, bo przez wiatr się poplątał (2012/04/22 15:10)

maras74

Miał najwiecej bo trzy ryby. Dwie osoby miały dwie i dwie po jednej rybce. Więc i technika na zawodach się liczy a nie tylko zanęta.

no to super zawody były i zawodnicy wykazali się nie lada umiejętnościami....a ty ile ryb miałeś???
Widzisz @stachu różnica między nami jest taka, że ja wiem co pisze, a ty piszesz to co wiesz albo raczej ci się wydaje, że wiesz.pzdr. (2012/04/23 12:39)

89krzysztof

Miał najwiecej bo trzy ryby. Dwie osoby miały dwie i dwie po jednej rybce. Więc i technika na zawodach się liczy a nie tylko zanęta.

no to super zawody były i zawodnicy wykazali się nie lada umiejętnościami....a ty ile ryb miałeś???
Widzisz @stachu różnica między nami jest taka, że ja wiem co pisze, a ty piszesz to co wiesz albo raczej ci się wydaje, że wiesz.pzdr.

Może Cię zaskoczę, ale czasami tak bywa. Nawet bardzo dobrzy zawodnicy czasami za dużo nie połowią. 
U nas w kole kiedyś nagrodę za któreś tam z kolei miejsca zdobył człowiek, który zasnął na krześle, a jak się obudził to miał jazgarza na haku. Bo jeśli ryba wybitnie nie bierze, to dwie-trzy sztuki mogą dać zwycięstwo.  (2012/04/23 12:59)

Kasztaniak

Myślę, że nie ma co się kłócic.. Kolega dawid510890 chyba się spóźnił troszke ze swoją radą bo jak napisał reymysterios1 zawody były wczoraj, a zwykle takie imprezy odbywają się rano. Dlatego uważam, że temat powinien zostac zamknięty jednak najpierw niech kolega reymysterios1 pochwali się czy skorzystał z naszych rad czy postawił na swoim i jaki wynik osiągnął.  (2012/04/23 13:30)

stahu89

Pare palantów  pociagnie ten temat bo lubią gnoić innych i zachwalać czego nie zrobili albo co robia i im wychodzi. Są starymi wędkarzami i wszystkie rozumy po zjadali (2012/04/24 14:16)

owczarki

ot i polityka jeden łowi a drugi gada ...  warto się spierać aby znaleść błąd  (2012/04/24 17:02)

stahu89

Po co się spierać i sie wymądrzać jak mozna wytłumaczyć i czegos nauczyć. (2012/04/24 21:11)

stahu89

Po co się spierać i sie wymądrzać jak mozna wytłumaczyć i czegos nauczyć. (2012/04/24 21:11)

michallo212

Ja na płocie stosuję:

-1kg Lorpio płoć black competition super

-200gr konopi prażonych Gutkiewicza

- 400gr gliny rozpraszającej

-Atraktor na płoć (kolor ceglasty) chyba marcel van den eynde (nie pamiętam nazwy ale pamiętam opakowanie :D)

- pinka

(całość powiększam w zależności od zamiarów - na zawody wszystko x2)

Do tego często najpierw wrzucam 2-3l ziemi + 0,5l-1l jockersa i dopiero główną zanętę.

Na haczyk ochotka haczykowa bądź pinka (ryby mają swoje "humory" i raz biorą na pinkę a raz na ochotkę)

Dodatkowo zaobserwowałem że stosując czerwony haczyk mam większe brania okoni (mój zbiornik jest nimi przesiąknięty i uważam je za szkodniki) więc stosuje srebrne i czarne ;)

P.S. Zapewne zaraz kilkunastu "zawodowców" wypowie się że to dziadostwo, że się nie znam i  że jak na mój wiek g*** wiem ale na moich zbiornikach spisuje się to rewelacyjnie.

Pozdrawiam

(2012/04/26 10:20)

stahu89

Jak dla mnie dobry sposób i nie zbyt skomplikowany.. (2012/04/26 15:33)

kogutw68

Po co się spierać i sie wymądrzać jak mozna wytłumaczyć i czegos nauczyć.

Chłopie jak wie to ci nie powie nawet jak bys stał koło niego na łowisku to by ci ryby z siatki wyjadał, do grobu sobie zabierze te tajemnice, a jak juz umrze to nikt ryby nie złowi bo tylko on miał sposoby. (2012/04/26 18:30)

dawid510890

Myślę, że nie ma co się kłócic.. Kolega dawid510890 chyba się spóźnił troszke ze swoją radą bo jak napisał reymysterios1 zawody były wczoraj, a zwykle takie imprezy odbywają się rano. Dlatego uważam, że temat powinien zostac zamknięty jednak najpierw niech kolega reymysterios1 pochwali się czy skorzystał z naszych rad czy postawił na swoim i jaki wynik osiągnął. 

ALE MOŻE TA PORADA PRZYDA SIĘ NA KOLEJNE ZAWODY (2012/04/27 14:23)

owczarki

Po co się spierać i sie wymądrzać jak mozna wytłumaczyć i czegos nauczyć.

Chłopie jak wie to ci nie powie nawet jak bys stał koło niego na łowisku to by ci ryby z siatki wyjadał, do grobu sobie zabierze te tajemnice, a jak juz umrze to nikt ryby nie złowi bo tylko on miał sposoby.

to nietety prawda żaden z moich kolegów wedkarzy którzy wygrywaja zawody nie pozwolił aby zobaczyć jakiej uzywa zanety no chyba ze ma kupne to podpatrzysz ale nie ujrzysz dodatków jakich uzywa i to są koledzy  (2012/04/29 11:51)