Zanęta na rzekę feeder

/ 12 odpowiedzi
Witam. Dnia 7 kwietnia wybieram się z feederami na rzekę Warte. Zamierzam łowić leszcze, płocie. Nurt dość szybki. - Jaką zanętę wybrać na wiosenne rybki?
- Co do zanęty dodać?
- Jak ją dobrze skleić by się szybko nie rozsypała?- Jakie ciężarki? (masa, kształt) 
wedkarz

ja bym spróbował na wanilie z kolendrą leszcz i płoć podejdzie pod to . Dobre są zanęty powermix wanilia do niej dodaj kolendrę paczkę gliny wiążącej . A do ciężarków zależy jakie dno jak jest muliste lub twarde . Jak chcesz żeby nurt nie ciągną zestawu to daj ciężarek o większej powierzchni np. coś wpodobie do zapalniczki (2012/03/29 22:28)

ola86

ja bym spróbował na wanilie z kolendrą leszcz i płoć podejdzie pod to . Dobre są zanęty powermix wanilia do niej dodaj kolendrę paczkę gliny wiążącej . A do ciężarków zależy jakie dno jak jest muliste lub twarde . Jak chcesz żeby nurt nie ciągną zestawu to daj ciężarek o większej powierzchni np. coś wpodobie do zapalniczki

ma pytanie czy łowiłeś na rzesze ?????
Jakie miałeś efekty.?

Pozdrawiam.. (2012/03/29 22:59)

11malpiszon

Witam. Dnia 7 kwietnia wybieram się z feederami na rzekę Warte. Zamierzam łowić leszcze, płocie. Nurt dość szybki. - Jaką zanętę wybrać na wiosenne rybki?
- Co do zanęty dodać?
- Jak ją dobrze skleić by się szybko nie rozsypała?- Jakie ciężarki? (masa, kształt)

Ja byłem w sobote na warcie w za Częstochową w kierunku Łodzi i powiem ci że na rzece lipa :/ ale jest tam obok całkiem duże bajorko które w niektórych miejscach schodzi nawet do 5-6m jest tam mnóstwo szczupaka który już zjada praktycznie sam siebie i mnóstwo płotek, uklejek.karasi i linów o to sporych jest tam tródne łowisko bo dużo zaczepów ale gdize patyki tem wyniki 2 szczupaki na spining 72cm i 41cm kilka okoni do 25cm i 10 płotek od 15 do 23cm. Jeśli masz blisko na Warte między Częstochową a Łodzią dokładnie blisko do Prusicka pisz do mnie wytłumaczę ci jak tam dojechać :] (2012/03/29 23:07)

danon1973

Witam
Ja ostatnio łowiłem na Starej Odrze we Wrocławiu. Często - 95% - na rzekach łowię, ale uprzedzam, łowię dopiero niecały rok ;). Jeszcze się uczę ;). Prawdę mówiąc dopiero niedawno nauczyłem się prawidłowo przygotowywać zanętę he he ;)

Miałem takie dwie zanęty:
1. Traper Feeder Secret (czarny)
    Leszcze Secret (czarny)
    kolendra
    szczypta wanilii
    chlebek fluo
Jakieś pół kilo zanęty
oraz kilo gliny - pół na pół wiążącej (czarnej) i rozpraszającej (jasnej).

2. Sensas Gros Gardons Noire
    Sensas Etang Noire
    Gardonix (bardzo mało)
    małą garstkę konopi prażonych sensasa
    chlebka fluo czerwony i żółty
zanęty było razem około 1 kg
do tego około 1,5 - 2 kg gliny też pół na pół wiążącej i rozpraszającej.

Do tego dałem dużo mięska... pinka, biały, ochotka.
Koszyków używałem kwadratowych i trójkątnych.

Ryby brały bardzo dobrze, praktycznie branie za braniem. Na zanętę trapera szły leszcze i płocie. A sensas przyciągnął ładnego 1,1 kg karasia no i również leszcze i płocie.

Ale traktuj trochę z przymrużeniem oka moje wywody, bo tak jak napisałem dopiero się uczę i po prostu to mógł być fuks, że mi tak dobrze ryba brała. Zwłaszcza, że złamałem trochę reguły... np w ilości mięska w zanęcie... na wiosnę raczej daje się mniej, żeby nie przekarmić, bo ryba szybko się syci.
No ale jakoś ładnie mi szło i może na coś się to Tobie przyda :)
Pozdrawiam (2012/03/29 23:25)

nata

Jeśli wybierasz się teraz na warte to zasada jest jedna zanęty nie żałuj !!!, wanilie to bym sobie darował ale kolędre polecam. Jeśli będziesz łowił z koszyczkiem to musisz donęcać kulami.Na hak mięso, (białe lub czerwone). W zeszłym tygodniu na warcie to się sprawdzało. (2012/03/29 23:54)

toma7802

Proponuje zanęte P.Lorenca na rzekę lub coś z serii Mistrza Gutkiewicza.Jest także zanęta traper feder,proponuje dosypać troche czerwonego pieczywa fluo(TRAPER)a także atraktora o zapachu piernika.Co do ciężarków to koszyki prostokątne,ciężar zależy  do ilu gram masz federa no i predkości nurtu,musisz sam próbować różne obciążenia bo samo napisanie "nurt dość szybki"nie pozwoli konkretnie określić ciężaru jaki masz użyć.Wracając do zanęty możesz dosypać troche kleju mimo tego że jest on w zanętach na rzekę już dodany przez producenta.Pozdrawiam (2012/03/29 23:58)

toma7802

- Co do zanęty dodać?

Ja byłem w sobote na warcie w za Częstochową w kierunku Łodzi i powiem ci że na rzece lipa :/ ale jest tam obok całkiem duże bajorko które w niektórych miejscach schodzi nawet do 5-6m jest tam mnóstwo szczupaka który już zjada praktycznie sam siebie i mnóstwo płotek, uklejek.karasi i linów o to sporych jest tam tródne łowisko bo dużo zaczepów ale gdize patyki tem wyniki 2 szczupaki na spining 72cm i 41cm kilka okoni do 25cm i 10 płotek od 15 do 23cm. Jeśli masz blisko na Warte między Częstochową a Łodzią dokładnie blisko do Prusicka pisz do mnie wytłumaczę ci jak tam dojechać :]

Przepraszam innych kolegów że nie piszę w tej chwili na temat.Kolego 11malpiszon przeczytaj to co napisałeś i postaraj się to sobie samemu wytłumaczyć.MAKABRA (2012/03/30 00:14)

u?ytkownik107516

Ja byłem w sobote na warcie w za Częstochową w kierunku Łodzi i powiem ci że na rzece lipa :/ ale jest tam obok całkiem duże bajorko które w niektórych miejscach schodzi nawet do 5-6m jest tam mnóstwo szczupaka który już zjada praktycznie sam siebie i mnóstwo płotek, uklejek.karasi i linów o to sporych jest tam tródne łowisko bo dużo zaczepów ale gdize patyki tem wyniki 2 szczupaki na spining 72cm i 41cm kilka okoni do 25cm i 10 płotek od 15 do 23cm. Jeśli masz blisko na Warte między Częstochową a Łodzią dokładnie blisko do Prusicka pisz do mnie wytłumaczę ci jak tam dojechać :]

Żenada panowie, żenada. Mamy na portalu kolejnego etycznego, dobrze znającego regulamin wędkarza. (2012/03/30 08:11)

wedkarz

do oli* a dobre miałem efekty ;) (2012/03/30 08:33)

adamek19969

ja bym spróbował na wanilie z kolendrą leszcz i płoć podejdzie pod to . Dobre są zanęty powermix wanilia do niej dodaj kolendrę paczkę gliny wiążącej . A do ciężarków zależy jakie dno jak jest muliste lub twarde . Jak chcesz żeby nurt nie ciągną zestawu to daj ciężarek o większej powierzchni np. coś wpodobie do zapalniczki

ma pytanie czy łowiłeś na rzesze ?????
Jakie miałeś efekty.?

Pozdrawiam..
Właśnie coś większego pochodziło czy drobnica? 
(2012/03/30 08:40)

u?ytkownik108618

- Co do zanęty dodać?

To te szczupaki widocznie nie lubią innych ryb skoro jest wszystkiego tyle a one zjadają same siebie,błazenada totalna że już nie wspomne że kłusujesz i jeszcze się tym chwalisz (2012/03/30 09:00)

11malpiszon

- Co do zanęty dodać?

To te szczupaki widocznie nie lubią innych ryb skoro jest wszystkiego tyle a one zjadają same siebie,błazenada totalna że już nie wspomne że kłusujesz i jeszcze się tym chwalisz

Hehe kłusuje pojechałem połowić sobie okonie a moja wina że szczupak się skusił ? a po zatym wszystkie rybki pływają i rosną zdrowe BŁAŹNIE ! (2012/03/30 11:43)