Zanęta na płoć i leszcza domowej roboty

/ 12 odpowiedzi
Witam! Jestem młodym wędkarzem , który niedawno kupił sobie kartę wędkarską i chce użyć wakacji. Postanowiłem zanęcić duże ryby ; płoć , leszcz , wzdręga. Słyszałem o różnym sposobie robienia zanęt , ale prosiłbym o coś , co jest dostępne w naszych sklepach i domach. Możecie mi powiedzieć , czy zanęta o której słyszałem będzie wystarczająco dobra ?
1KG paszy od drobiu1KG kukurydzy ześrutowanej1KG pszenicy ześrutowanej5x przyprawa do piernika2x olejek waniliowy0,5KG kukurydzy w puszcze0,5KG makaronu gotowanego0,2KG płatków owsianychok.30szt rosówekOdchody gołębie moczone [ oczywiście wrzucam je osobno ]
Raz już próbowałem , ale niestety dzień przed zaplanowanym połowem , jeden z wędkarzy był na moim łowisku. Niestety nie wiem czy złowił coś porządnego. Jeśli jest łowisko , na którym nikt nie łowi , wykoszę sobie. Zanęcę ryby , to mam pewność , że one przyjdą. Czy lepiej łowić na sprawdzonym łowisku. Jeśli bym wrzucił w niedzielę wieczorem , w poniedziałek rano a we wtorek poszedł na ryby również rano , czy to by wystarczyło? Czy lepiej w poniedziałek wieczorem i we wtorek rano iść na ryby? Jeśli rzucę rybom kukurydzę , to będą mi rybki brały jeśli będzie na haczyku. Proszę o porady co mogę ulepszyć w swojej zanęcie?A tak w ogóle to jaka może być największa uklejka?P0zdrawiam...

wojtas9054


heheh dobrze napisał że karte kupił:) (2011/07/14 22:39)

Jędrula


Witam! Jestem młodym wędkarzem , który niedawno kupił sobie kartę wędkarską i chce użyć wakacji. Postanowiłem zanęcić duże ryby ; płoć , leszcz , wzdręga. Słyszałem o różnym sposobie robienia zanęt , ale prosiłbym o coś , co jest dostępne w naszych sklepach i domach. Możecie mi powiedzieć , czy zanęta o której słyszałem będzie wystarczająco dobra ?
1KG paszy od drobiu 1KG kukurydzy ześrutowanej 1KG pszenicy ześrutowanej 5x przyprawa do piernika 2x olejek waniliowy 0,5KG kukurydzy w puszcze 0,5KG makaronu gotowanego 0,2KG płatków owsianych ok.30szt rosówek Odchody gołębie moczone [ oczywiście wrzucam je osobno ]
Raz już próbowałem , ale niestety dzień przed zaplanowanym połowem , jeden z wędkarzy był na moim łowisku. Niestety nie wiem czy złowił coś porządnego. Jeśli jest łowisko , na którym nikt nie łowi , wykoszę sobie. Zanęcę ryby , to mam pewność , że one przyjdą. Czy lepiej łowić na sprawdzonym łowisku. Jeśli bym wrzucił w niedzielę wieczorem , w poniedziałek rano a we wtorek poszedł na ryby również rano , czy to by wystarczyło? Czy lepiej w poniedziałek wieczorem i we wtorek rano iść na ryby? Jeśli rzucę rybom kukurydzę , to będą mi rybki brały jeśli będzie na haczyku.  Proszę o porady co mogę ulepszyć w swojej zanęcie? A tak w ogóle to jaka może być największa uklejka? P0zdrawiam...                               Tym Kolego to wykarmisz maciorę a nie zanęcisz ryby :)

(2011/07/14 22:43)

Jędrula


Witam! Jestem młodym wędkarzem , który niedawno kupił sobie kartę wędkarską i chce użyć wakacji. Postanowiłem zanęcić duże ryby ; płoć , leszcz , wzdręga. Słyszałem o różnym sposobie robienia zanęt , ale prosiłbym o coś , co jest dostępne w naszych sklepach i domach. Możecie mi powiedzieć , czy zanęta o której słyszałem będzie wystarczająco dobra ?
0,5KG kukurydzy ześrutowanej 0,5KG pszenicy ześrutowanej 1 x przyprawa do piernika 2x olejek waniliowy 100 gr kukurydzy w puszcze 0,2KG płatków owsianych 100 -tka pinki 2 kg ziemi lub gliny  
  Raz już próbowałem , ale niestety dzień przed zaplanowanym połowem , jeden z wędkarzy był na moim łowisku. Niestety nie wiem czy złowił coś porządnego. Jeśli jest łowisko , na którym nikt nie łowi , wykoszę sobie. Zanęcę ryby , to mam pewność , że one przyjdą. Czy lepiej łowić na sprawdzonym łowisku. Jeśli bym wrzucił w niedzielę wieczorem , w poniedziałek rano a we wtorek poszedł na ryby również rano , czy to by wystarczyło? Czy lepiej w poniedziałek wieczorem i we wtorek rano iść na ryby? Jeśli rzucę rybom kukurydzę , to będą mi rybki brały jeśli będzie na haczyku.  Proszę o porady co mogę ulepszyć w swojej zanęcie? A tak w ogóle to jaka może być największa uklejka? P0zdrawiam...

(2011/07/14 22:47)

Jędrula


Na dłuższe nęcenie polecam gotowaną kukurydzę z dodatkiem cukru .

(2011/07/14 22:51)

perwer


Witam! Jestem młodym wędkarzem , który niedawno kupił sobie kartę wędkarską i chce użyć wakacji. Postanowiłem zanęcić duże ryby ; płoć , leszcz , wzdręga. Słyszałem o różnym sposobie robienia zanęt , ale prosiłbym o coś , co jest dostępne w naszych sklepach i domach. Możecie mi powiedzieć , czy zanęta o której słyszałem będzie wystarczająco dobra ?
1KG paszy od drobiu1KG kukurydzy ześrutowanej1KG pszenicy ześrutowanej5x przyprawa do piernika2x olejek waniliowy0,5KG kukurydzy w puszcze0,5KG makaronu gotowanego0,2KG płatków owsianychok.30szt rosówekOdchody gołębie moczone [ oczywiście wrzucam je osobno ]
Raz już próbowałem , ale niestety dzień przed zaplanowanym połowem , jeden z wędkarzy był na moim łowisku. Niestety nie wiem czy złowił coś porządnego. Jeśli jest łowisko , na którym nikt nie łowi , wykoszę sobie. Zanęcę ryby , to mam pewność , że one przyjdą. Czy lepiej łowić na sprawdzonym łowisku. Jeśli bym wrzucił w niedzielę wieczorem , w poniedziałek rano a we wtorek poszedł na ryby również rano , czy to by wystarczyło? Czy lepiej w poniedziałek wieczorem i we wtorek rano iść na ryby? Jeśli rzucę rybom kukurydzę , to będą mi rybki brały jeśli będzie na haczyku. Proszę o porady co mogę ulepszyć w swojej zanęcie?A tak w ogóle to jaka może być największa uklejka?P0zdrawiam...
Chłopie teksańska masakra przy tej zanęcie sie kryje.
Do tej zanety możesz jeszcze dodać worek ziemniaków ,z kilo mielonego,worek otrebów i jak będą żyły w tym zbiorniku hipopotamy to masz branie pewne ...


Jak juz chcesz tak gęsto,ciasno ,ale w miare skutecznie to coś ja ci poradze.

Weź sobie garnek i nalej do niego wody.Do garnka wrzuć z trzy garście konopi (kupisz w jarzyniaku ).Gotuj około 30 min-pamietaj zeby dolewać wodę .Do gotującej sie wody z konopiami  wrzuć szklankę (może byc dwie) kaszy jęczmiennej.Wyłącz gaz,wymieszaj i przykryj.Kasza napęcznieje -wymieszaj z konopiami-wody z garnka nie wylewaj(chociaż może nic nie zostać).Do tego w syp szklanke,dwie, bułki tartej i wymieszaj i do tego w syp z dwie szklanki (możesz na oko) zanęty płociowej ,lub leszczowej.Nie dodawaj żadnych aromatów .
wszystko ładnie wymieszaj -dodaj wody jak za geste i możesz mi wierzyć -płoć,leszcz i co tylko chcesz będa łądnię żerować na twoim łowisku.Na haczyk daj kukurydze ,wygruntuj zestaw i dalej pełen sukces.
(2011/07/15 15:53)

Mackson


Kupiłeś kartę wędkarską? Na bazarze u Rusków? Żartuje;) A z tą zanętą to troszku tego za dużo jak na mój gust przedobrzyć też nie można. Poczytaj na necie jeszcze o róznych samoróbkach mieszankach itp. (2011/07/15 16:01)

piotrek112


No nie wiem ponad 4kg zanęty.

A z tymi odchodami od gołębi to chyba przesada.

(ile zapłaciłeś za kartę na bazarze? A i nie wiesz czy nie sprzedawają tam też prawa jazdy?) (2011/07/15 16:13)

Dawid1346


Ja jakieś 15 lat temu tylko paszą dla kurczaków nęciłem. I prawie zawsze miałem niezłe wyniki z Karasiami. Dobrze że sobie to przypomniałem bo może warto spróbować.     (2011/07/17 23:32)

chodorek1997


Najlepiej kupić zanete na leszcza najlepiej z firmy TRAPER jest taniej, a pozatym można zmieszać kupną zanęte z domową.Życzę połamania kija ;) (2011/07/18 10:55)

Mackson


Ja jakieś 15 lat temu tylko paszą dla kurczaków nęciłem. I prawie zawsze miałem niezłe wyniki z Karasiami. Dobrze że sobie to przypomniałem bo może warto spróbować.    



  15 lat temu to ryby jeszcze były ;) (2011/07/30 20:46)