Zanęta na płoć i krąpia

/ 4 odpowiedzi
Witam mam pytanie.Ostatnio chciałem zrobić własną zanęte na te ryby co podałem powyżej.I stworzyłem takie coś:
Pszenżyto
Bułka tarta
Płatki owsiane
Kminek
Mąka Pszenna
Woda
I teraz sprawdzi się taka zanęta? Jak myślicie. Będe chciał ją wykorzystać do koszyczka zanętowego.Chcę łowić na rzecę.A przynętą ma być pszenżyto.Jeśli z tego wychodzi staszny shit dajcie coś od siebie.I podajcie mi gramature tych wszystkich produktów ile ma być w tej zanęcie.
kaban


Nie wiem jak sprawdzi się kminek ale jak już ma to być eksperyment to z ilością bym nie przesadzał. Kiedyś też łowiłem białoryb metodą spłwikową i gruntową i tworzyłem zanęty i ciasta we własnym zakresie ale spinnig od ponad trzydziestu lat stał się moją ulubioną choć podobno najbardziej brutalną metodą łowienia wszelakich ryb. (2020/05/23 16:20)

fishark


Dodaj zamiast kminku kozieradki i troche kolendry, do tego bułka tarta, kaszka kukurydziana, mielone pestki i orzeszki mogą być archaidowe wraz ze skorupkami, trochę mąki zamiast kleju, płatki górskie (2020/05/24 13:11)

amur tv


Dodaj troche kolendry (2020/07/15 10:32)

Romuald55


Podstawową bazą do zanęt jest prażone pieczywo,zarówno cukiernicze jak i białe pszenne.Do tego mielona kukurydza i prażone mielone ziarna roslin oleistych.Mąka pszenna nię nie nadaje ponieważ sklei zanętę za mocno.Z mąk tylko lulurydzianna. (2020/07/15 22:33)