Zaloguj się do konta

Zanęta na Odrę Wasze rady.

utworzono: 2011/06/18 21:20
nicponios

Witam,łowie sobie rybki nad Odra miedzy główkami od warkocza do stóp główek na feedery i teraz mam pytanie jak to jest z zanęta ? Musze dodawać jakis klej czy cos innego żeby zaneta trzymała sie w jednym miejscu na dnie? Używam kupnych zanęt + moje dodatki tj. kuku, pinki, jakies aromaty atraktory.Prosze o pomoc bo zaniedługo wybieram sie na Odre w okolicy m. Malczyce(dolnyśląsk) i nie chciałbym żebym znowu miał wrarzenie że cos jest źle z zanęta. [2011-06-18 21:20]

Glina wiążąca. 1:2. 1kg zanęty- 2 kg gliny. Możesz też dodawać klej zanętowy, płatki owsiane. I odpowiednio nawilżaj zanętę, przetrzyj przez sito, daj jej się "napić" wilgoci zanim zaczniesz lepić kule albo napychać koszyki. [2011-06-19 16:14]

pit667

1) kasza manna
2) kasza kukurydziana
3) mąka kukurydziana
4) płatki owsiane

czy ta składniki da zanety powinno się gotowac czy parzycjpierwszy raz bede robił zanete sam z tad moje pytanie bo nigdy sie tym nie interesowałem

[2011-06-19 21:30]

nicponios

a oprócz gliny można cos w zamian dodać?glina to po to by dociążyć? a co z klejeniem? [2011-06-23 12:29]

nicponios

? [2011-06-26 13:34]

k-doktor

Osobiście wybierając się nad Odrę przygotowuję dwa zestawy zanęt. Pierwsza to mieszanka zanęt kupnych z dodatkiem mielonej kukurydzy, czerwonego pieczywa, suchych atraktorów zapachowych + mrożone robaki kolorowe (nie rozwalają zanęty, i zachowują idealnie kolor i zapach). Drugą przygotowuję na nocne wypady na drapieżnika. Kupuję wątróbkę najlepiej wieprzową, konserwę turystyczną - oba te składniki mielę maszynką, następnie dodaję suszoną krew, robaki czerwone poszatkowanie i trochę sypkiej zanęty w celu uformowania dość dużych kul. Wszystkie przygotowane kule zanętowe wkładam do zamrażarki i mrożę co najmiej jedną dobę przed zasiadką. Zamrożone wkładam do lodówki turystycznej i w takiej postaci zanęcam łowisko, jest to sposób na dłuższy czas wabienia i utrzymania ryby w miejscu na którym mam zestawy. Jak dla mnie to tego typu zanęta jest bardzo skuteczna, idealnie sprawdza się na Odrze dlatego proponuję spróbować. Życzę połamania kija. Pozdrawiam Adam.
[2011-06-27 21:49]

nicponios

a skąd suchoną krew? fajna łódka:)ja nęce koszyczkiem zanętowym> feeder [2011-06-28 12:13]

k-doktor

Krew i suszone robaki kupuje w sklepie wędkarskim, proszę zapytać. Łódeczka własnego pomysłu i wykonania. [2011-06-28 17:27]

A R N I

Też by sie mnie przydała jakaś wskazówka na sobotni ranek w Gajkowie, kilka razy byłem nęcąc rzeczną, ale bez rezultatów, i nie wiem cholera dlaczego nie lubie nurtu, preferuję stojącą wodę, taki hyź ??
[2014-07-31 22:22]