Zaloguj się do konta

Zanęta na nocne zawody gruntowe

utworzono: 2012/06/27 22:03
wobler 1995

Witam. W sobotę wybieram się na na nocne zawody gruntowe i w tym celu przygotowałem 2 kg zanęty LORPIO SUPER LESZCZ. Zastanawiam się nad dodatkami zapachowymi jakie należy dodać do tej zanęty. Z tego co wiem dobrym dodatkiem na leszcza jest melasa oraz mączka piernikowa lub przyprawa do piernika. Czy połączenie piernika i melasy jest skuteczne? Mam wątpliwości bo takie połączenie daje silny aromat, ale sam nie wiem. Doradźcie:) Dodam że zawody odbywają się na zbiorniku obfitującego w leszcze o średniej głębokości 2m i dużej presji wędkarskiej.  [2012-06-27 22:03]

Przemas83

koniecznie do tych 2kilo zanęty przed nęceniem wrzuć pudełko kolorowej pinki. Dodatków zapachowych nie dodawaj bo ta zanęta ma wszystko co trzeba. Na hak mały czerwony robak! Kompostowy najlepszy ale te kupne też dają rade tylko czasem trzeba je po porcjować na mniejsze!  [2012-06-27 22:57]

rawa19

Śmiało możesz nawilżyć tą zanętę roztworem płynnej melasy ( 250ml melasy rozpuszczonej w ok 0.7 l wody), na pewno to nie odstraszy ryb, a wyróżni twoją zanętę z pośród innych.
[2012-06-27 23:40]

Igor98

Dodaj jeszcze aby dociążyć zanętę jakąś glinę ewentualnie do przybarwienia na czarno ziemię torfową (bełchatowską).Napisz jaką metodą łowisz ciężki ffeder picker quiver czy klasyczny gunt (teleskop) [2012-06-28 12:41]

wobler 1995

Będę łowił średnim feederem (koszyczki o wadze między 30-40 gram). Chciałbym żeby moja zanęta wyróżniła się z tłumu także proszę o rady jak ją przygotować:) [2012-06-28 13:18]

bednar14

Możesz spróbować z dodatkiem zapachowym leszcz belge. Jest on przeznaczony na łowiska o dużej presji wędkarskiej. Kilka razy używałem i efekty były. Z tego co pamiętam to wtedy kupowałem ten atraktor z trapera lub sensasa.
[2012-06-28 13:28]

JKarp

Dodaj jeszcze aby dociążyć zanętę jakąś glinę ewentualnie do przybarwienia na czarno ziemię torfową (bełchatowską).Napisz jaką metodą łowisz ciężki ffeder picker quiver czy klasyczny gunt (teleskop)



CześćNo na noc czarna zanęta musi być ;-)Tej zanęty inaczej nie wyróżnisz jak przez dodanie mączki piernikowej lub melasy oraz  białych i pinek.Można kombinować np jeszcze dodając Copry Melasy lub Coco Belge.Możesz użyć jakiegoś aktywatora Lorpio. Syrop klonowy lub jeszcze lepiej korzenny firmy Trofeum też może być. Nie zaszkodzi dodać rozgniecionej kuku z puszki ( całych ziarek też ).Najważniejsze to przed łowieniem zanęcić. Nie używaj za dużych haczyków i za grubych żyłek przyponowych.JK [2012-06-28 13:30]