Zanęta na niedzielne zawody.

/ 3 odpowiedzi

Witam, w niedziele mam zawody (drobne, bardziej koleżeńskie, puchar prezesa :) ) Chce umieszać niestandartową zanęte z kaszy manny, pęczaka, robaczków, cukru wanilinowego i zapachu waniliowego, plus może jakaś baza płociowa za sklepu wędkarskiego. Czytałem wiele przepisów i nie wiem do końca co z tą kaszą? Jak mam ją ugotować i kiedy dodać? Lepiej to zrobić tuż przed zawodami czy może być wieczór dzień wcześniej? Jakie proporcje dodatków mogą zadziałać? Nie chce żeby wyszła mi z tego jakaś nieefektowna breja :p

Na stawie głównie płoć, jaziki etc. 


Każda podpowiedź od bardziej doświadczonych, bedzie na wage złota ;) Pozdrawiam!

Spec


Na gotowaną kaszę nie łowiłem i nie zamierzam. Gdy dodaję kaszy manny to zwykłej suchej lub zmoczonej w zimnej wodzie. Chociaż gdy są tam płocie odstawiłbym cukier i robaki, a dodałbym czegoś innego w postaci bułki tartej i kaszy kukurydzianej (3zł), i ewentualnie z wędkarskiego Jezioro ale to zależy czy będziesz łowić przy brzegu czy dalej 8-10m jak przy brzegu to Jezioro nie ma sensu. (2010/07/31 10:08)

Esox53


Jeżeli chcesz się liczyć na tych zawodach to zrezygnuj z kaszy.Kup dobrą zanętę płociową polecam Lorenc GPX płoć do tego dodaj atraktor waniliowy i konopie prażone.Do zanęty dodaj też pinki.Jeżeli chcesz przeznaczyć więcej pieniędzy na te zawody to kup 0,5l jockersa i wymieszaj go z paczką ziemi torfowej lub gliny rozpraszającej.Możesz glinę z ziemią wymieszać pół na pół.Jako przynęty użyj pinki i ochotkę. (2010/07/31 13:20)

sebagks1977


tam  jest  woda  stojąca (2010/08/08 09:24)