Zanęta na lód wzdręgi i karasie

/ 8 odpowiedzi
Witam!Czym nęcić łowiąc wzdręgi i karasie na stawie??Wiem że jasną zanętą odstraszy się ryby to znaczy że trzeba ciemnymi zanętami ale kupić jakąś specjalną czy można z własnych składników???
Czekam na odp.Dzięki...
u?ytkownik97230


Witam!!!
Ja stosuję czerwone mieszanki i mieszam je z czarną ziemią w proporcji 50;50(w zależności od żerowania jak żerują dobrze to zaczynam 50;50 ja gorzej to zwiększam ilosć ziemi i zmniejszam ilość zanęty). Do tego dodaję jokersa. Często wzbogacam zanęte coco-belge. (2012/12/14 20:14)

LYSY


Moja standardowa mieszanka - Milewski Płoć black + ziemia torfowa/argille czarna w proporcji 2 do 1 a lub 1:1 + jok. (2012/12/14 23:38)

adrianek19921


zanęta Tomasza Nysztala:) nasz mistrz z warmii i mazur,jego zanęta jest fenomenalna:) (2012/12/15 07:21)

u?ytkownik97230


zanęta Tomasza Nysztala:) nasz mistrz z warmii i mazur,jego zanęta jest fenomenalna:)



Z tym się zgodzę mieszanka pana Tomka jest rewelacyjna. Szkoda że u mnie tak trudno dostępna. (2012/12/15 23:18)

leniuch135


Doradzę ci tylko trochę ponieważ nie łowie na lodzie często,  więc podstawą w nęceniu jest drobna zanęta, drobniej ale bardziej aromatycznie, ja stosuje drobne mieszanki, moje łowiska są płytkie więc często używam przemoczonej zanęty. Nie nęć za dużo ponieważ ryba nie żeruje tak jak latem : ). Głównie możesz dodać do zanęty ochotki albo wrzucać małą ilość do przerębla : D
Pozdro i dobrych wyników :)
(2012/12/18 17:47)

leniuch135


no i zapomniałem kup zanętę którą doradzi ci sprzedawca mi dobrze doradzają i mam wyniki :) (2012/12/18 17:48)

adamsg


Witam Kolegów.
Trochę nie w temacie zanęt i łowienia pod lodem, ale w temacie wzdręgi. Zazwyczaj łowi się maleńkie rybki. Te duże, to ja przynajmniej oglądałem na fotkach np. ze Szwecji. Mówiąc wprost, chciałem pokazać, że w Polsce też jest realna szansa na grube sztuki w tym gatunku, tyle, że ja je łowię na spinning pod koniec lata i jesienią. Ostatnią w  2012r [35cm] złowiłem 21 października. Rybki, które udaje mi się połowić dochodzą do 4 dych. Jakby ktoś się zainteresował to filmik z łowienia tych ryb można obejrzeć na portalu: wedkarskiewakacje.pl (2013/01/07 08:57)