Zaloguj się do konta

Zanęta na lina- pomysły i propozycje

utworzono: 2010/11/16 13:41
Garbusik1998

Możecie mi doradzić jaka zanente na Lina [2010-11-16 13:41]

Jędrula

Wpisz lin-zanęta w naszą wyszukiwarkę a znajdziesz odpowiedzi . Wyszukiwarka znajduje się po prawej stronie nad Twiom postem . [2010-11-16 13:43]

Garbusik1998

wiem gdziejest wyszukiwarka dzieki
[2010-11-16 15:01]

bednar14

Możecie mi doradzić jaka zanente na Lina



Ja polecam mieszanki Gutkiewicza na lina i zanętę Dragona lin karaś
[2010-11-19 17:50]

wedkarz90

Ja do dałem na blogu sposób na płocie jest tam przepis na zanęte  na którą można złowić
Lina,karpia ,karasia ,leszcza oraz płoć
warto zobaczyć
[2010-11-19 19:11]

Ja robię tak:

Zanęta gotowa TRAPER Karaś & Lin 1kg
Płatki owsiane 250 g
Gotowana kukurydza 500 g
2-3 paczki białych robaków
10-15 pociętych czerwonych robaków.

I taką ilością zanęcam całą nockę. Starczy bez problemu. Możesz dodać jakieś aromaty lecz w przypadku lina to rezygnuję z tego. Najlepsza zanęta na lina to przede wszystkim: cisza, spokój i dużoooo cierpliwości. Łowię na białe, czerwone robaki, kukurydza, pijawka, ziemniak, ciasto i czasami na ślimaki ( te bez skorupek, niestety nie wiem jak się nazywają) Narazie największy mój lin to 2.80 kg lecz wiem że dorwę w swoim życiu powyżej 4kg. To tyle. Połamania
[2010-11-19 19:59]

Jak na tyle zanęty to śmiesznie mało tych czerwonych robaków.
[2010-11-19 20:11]

Jak na tyle zanęty to śmiesznie mało tych czerwonych robaków.

chcesz to możesz wpakować więcej. ja akurat stosuje nie więcej niż 15. U mnie bardziej białe wchodzą w rachubę.
[2010-11-20 11:55]

bednar14

A stosuje ktoś z was makucha kukurydzianego?Słyszałem że liny to zbawia w miejsce łowienia?
[2010-11-20 18:36]

romek02

Zanęta na liny:
4 szklanki grubej kaszy kukurydzianej
3 szklanki bułki tartej
2 szklanki płatków owsianych (całych)
1 szklanka kaszy manny
1 szklanka mielonych orzechów arachidowych
1 szklanka kukurydzy konserwowej z puszki
1/4 szklanki mielonych słoneczników
1/2 szklanki ciętych dżdżownic
Zapach: do zanęty na liny dodać można zapach
(lub atraktor) spośród ulubionych przez
niego aromatów: karmelu, miodu, kokosu, tutti
– frutti, kozieradki i nostrzyku. Dawkowanie:
jeśli dodajemy gotowy atraktor, według dawki
podanej na opakowaniu.
Przygotowanie: składniki mieszamy ze sobą na
sucho, dodajemy wody i mieszamy. W wodach
ciemnych, z dnem mulistym, dodać możemy
lekkiej, czarnej ziemi, w proporcji nawet 1 : 1. [2010-12-30 18:11]

Ja robię tak:

Zanęta gotowa TRAPER Karaś & Lin 1kg
Płatki owsiane 250 g
Gotowana kukurydza 500 g
2-3 paczki białych robaków
10-15 pociętych czerwonych robaków.

I taką ilością zanęcam całą nockę. Starczy bez problemu. Możesz dodać jakieś aromaty lecz w przypadku lina to rezygnuję z tego. Najlepsza zanęta na lina to przede wszystkim: cisza, spokój i dużoooo cierpliwości. Łowię na białe, czerwone robaki, kukurydza, pijawka, ziemniak, ciasto i czasami na ślimaki ( te bez skorupek, niestety nie wiem jak się nazywają) Narazie największy mój lin to 2.80 kg lecz wiem że dorwę w swoim życiu powyżej 4kg. To tyle. Połamania

O!I to jest to-prosto i skutecznie.Ja zamiast bialych robaczkow dodaje duza paczke kolorowych pinek.Np.zamiast konkretnej zanety na lina mozna dac zwykla bazowa i mamy uniwersalna zanete na wiekszosc ryb karpiowatych.Przy dluzszym neceniu gotowana kukurydza zrobi swoje i przyciagnie nie tylko maluchy.
[2010-12-31 18:42]

Banisher10

A ja mam pytanie czy może być taka zanęta na lina ?

2 kg zanęty Traper Lin&Karaś
0,5 kg(lub 1Kg) zanęty Traper Special Feeder(jeżeli taką znajdę u mnie w sklepie)
1 lub 2 garści płatków owsianych
pół paczki pinek i białych

To zanęta na feeder ,a na haczyk na jednym feederze 5 białych a na drugim 3 gnojaki na trzecim 5 pinek ,czy takie coś zda egzamin ? ;)) Pozdrawiam :))
[2010-12-31 21:10]

Banisher10

A i zapomniałem do tej zanęty 2/3 opakowania kukurydzy , może to być zwykła ze sklepu czy specjalna-wędkarska ?
[2010-12-31 21:12]

Kamilo

A ja mam pytanie czy może być taka zanęta na lina ?

2 kg zanęty Traper Lin&Karaś
0,5 kg(lub 1Kg) zanęty Traper Special Feeder(jeżeli taką znajdę u mnie w sklepie)
1 lub 2 garści płatków owsianych
pół paczki pinek i białych

To zanęta na feeder ,a na haczyk na jednym feederze 5 białych a na drugim 3 gnojaki na trzecim 5 pinek ,czy takie coś zda egzamin ? ;)) Pozdrawiam :))


[2011-01-01 01:47]

Kamilo

Sorry, że nic nie napisałem ale poprawiam ten błąd, a więc myślę, że jeśli nastawiasz się na większe liny to lepiej będzie jeśli dodasz ok 1,5 kg zanęty lin-karaś trapera, max 0,5kg zanęty na karpia od trapera, trochę płatków owsianych raczej zmielonych(byle nie za drobno), około garści(sporej) kolorowych pinek, puszkę lub dwie kukurydzy konserwowej (nie odlewaj z niej zalewy bo możesz nią nawilżyć zanętę i będzie pachnieć), możesz dodać jakjś słodki zapach np. karmel lub miód.
Łowić możesz na czerwone robaki, białe robaki, ziemniaczka,ciasto, ew. pinki.
Pozdrawiam i życzę połamania kija
Kamilo
[2011-01-01 01:56]

bednar14

A ja mam zamiar stosować na lina od nowego raczej tego roku jak bedzie już sezon linowy zanęty dragona do tego 2 puszki kukurydzy i paczka białych lub czerwonych i dobra linowa zanęta gotowa

http://www.firmadragon.pl/strony/oferta/zanety/zanety-classic.html
[2011-01-01 02:40]

A ja mam pytanie czy może być taka zanęta na lina ?

2 kg zanęty Traper Lin&Karaś
0,5 kg(lub 1Kg) zanęty Traper Special Feeder(jeżeli taką znajdę u mnie w sklepie)
1 lub 2 garści płatków owsianych
pół paczki pinek i białych

To zanęta na feeder ,a na haczyk na jednym feederze 5 białych a na drugim 3 gnojaki na trzecim 5 pinek ,czy takie coś zda egzamin ? ;)) Pozdrawiam :))

gdzie ty łowisz że można mieć 3 wędki w regulaminie jest że łowić można na 2


[2011-01-04 15:37]

plotka97

Cześć!
Ja bym ci polecił zanętę Dragona lin karaś. Zanęta jest słodka o smaku czekolady, a takie smaki lubią wręcz kochają takie smaki. Mi ta zanęta pomogła i byłem z niej bardzo zadowolony

[2011-01-05 16:50]

michal7u8i

Ja polecam zanętę trapera lin-karaś z dodatkiem pokrojonych rasówek i kurydzy.
[2011-01-26 10:14]

kick

zrób sobie tak 4 szklanki bułki tartej mąka kukurydziana puszka kukurydzy posiekane rosówki i klej a na haczyk pół rosówki
[2011-01-27 19:58]

pstrag222

Ją łowie tak. Żaneta uniwersalna na karpiowate z białymi i czerwonymi robakami plus gotowana kuku i pęczak. Łowie na splawik a kuku zakladam na wlos. Jeśli łowie na druga wedke tez na biala rybe to rzucam na rosowke [2011-01-27 20:09]

Papczak

----------------------------------------------------------------------------------------------
Ja bym polecał kupczą zanętę Lin Karaś z firmy traper:D
----------------------------------------------------------------------------------------------
[2011-01-27 23:35]

Banisher10

Kol.kubik0910 to staw prywatrny.
[2011-01-28 06:05]

popek1993

kolego ja bym polecał zanętę na lina firmy traper do tego płatki owsiane, siekana rosówka, pinka, kuku, trochę melasy
[2011-01-28 08:21]

Możecie mi doradzić jaka zanente na Lina





Zanęta na lina ;

Składniki  :

·          gruba kasza kukurydziana - 500 g,

·          drobno zmielona bulka - 400 g,

·          grubo zmielone wafle- 250 g,

·          pokruszone płatki owsiane (aby dobrze pracowały musza być dodane tuz przed zlepieniem kul zanętowych, aby nie złapały wilgoci)- 150 g,

·          arachid mielony - 150 g,

·          sproszkowany karmel - 50 g,

·          dobrym dodatkiem mogą być kawałki czerwonych robaków.

 

Sposób wykonania :

·          Składniki mieszamy ze sobą na sucho, dodajemy wody i mieszamy.

Jeżeli łowimy na szybko płynącej wodzie można dodać trochę gliny lub piasku i kleju do zanęt ale należy uważać żeby nie przesadzić. Zanętę najlepiej przygotować ok. pół godz. przed rozpoczęciem wędkowania.

Do zanęty można dodać atraktory jeżeli ktoś stwierdzi że zapach jest nieodpowiedni, jednak należy uważać   żeby zapach atraktora nie kłócił się z   naszą zanętą bo może to spowodować całkiem odwrotne skutki od zamierzonych (wiem coś o tym;-( )Jednak zachęcam do eksperymentowania czasami warto.

Podałem tu jakie zapachy z reguły wabią ryby

wanilia – leszcz, krąp, jaz, karaś;

karmel – lin, karas, leszcz, krap, ploc;

miód – karp, karaś, lin;

cynamon – leszcz, krąp, karaś, karp;

kokos – leszcz, krąp, płoć, karaś, lin;

tutti-frutti – karp, lin,

kozieradka – płoć, leszcz, lin, karaś;

nostrzyk – płoć, leszcz, lin, karaś;

kminek – płoć, krąp;

anyż – płoć, karaś, krąp;

kolendra – płoć, leszcz;

koper włoski – krąp, płoć.

                                                    

Życzę obfitych połowów i połamania kija

[2011-01-30 19:34]

Najlepiej zanętę robić samemu!!!
[2011-01-30 19:35]