Zaloguj się do konta

Zanęta na leszcza .

utworzono: 2012/04/21 16:51

Witam niedawno poprosiłem tatę żeby kupił mi w wędkarskim zanętę na leszcza przez pomyłkę kupił zanętę na karpia firmy Trofeum (truskawka) czy gdybym doprawił ją np. przyprawą do piernika to dała by radę z leszczami. Bo jak nie to będę musiał sobie kupić zanętę na leszcza a tą zostawić na ewentualny wyjazd na karpia. Proszę o porady.    [2012-04-21 16:51]

adamek19969

Witam niedawno poprosiłem tatę żeby kupił mi w wędkarskim zanętę na leszcza przez pomyłkę kupił zanętę na karpia firmy Trofeum (truskawka) czy gdybym doprawił ją np. przyprawą do piernika to dała by radę z leszczami. Bo jak nie to będę musiał sobie kupić zanętę na leszcza a tą zostawić na ewentualny wyjazd na karpia. Proszę o porady.   

Leszcz to ryba karpiowata być może skusi się na tą zanętę, którą posiadasz :) Nie kupuj nowej, wypróbuj tą, która masz :) A może się skusi? A może nie? Sam się przekonasz  [2012-04-21 17:19]

domin77

A bardzo daleko masz wędkarski? [2012-04-21 19:15]

89krzysztof

Zawsze możesz podzielić ją na dwie. Do połowy dosyp piernika, ewentualnie goździka, a drugą połowę zostaw. Jeśli nie sprawdzi się ta doprawiona, próbuj na oryginalną truskawkę. Kombinuj, kombinuj, teoria różni się od praktyki. [2012-04-21 19:49]

Lukasz1221

Leszcza można zwabić każdą zanętą nawet na lina karasia czy płoć zawsze pamietając żeby dodać grubsze kawałki typu pęczak kasza makaron czy kuku konserwowa [2012-04-21 20:53]

O dzięki też miałem taki pomysł żeby podzielić ją na dwie części i tata mówił że w sklepie facet powiedział ze ta zanęta jest profesjonalna i nie taka drobna. Dzięki wszystkim za porady a to foto tej zanęty. [2012-04-22 09:15]

Zrobię tak jak mówi 89krzysztof podzielę zanętę na dwie części jedną doprawię a drugą zostawię normalnie. Z tego co przeczytałem ta zanęta jest profesjonalna i nie jest taka drobna, a i jeszcze jedna pytanie czym byście mi radzili doprawić tą zanętę na leszcza, piernikiem?  [2012-04-22 09:29]

89krzysztof

Tak jak pisałem wyżej. Piernik, ewentualnie goździk (w tym sezonie już jakieś wyniki na goździk mielony miałem). Czosnku bym nie dawał do truskawki, aczkolwiek ryby mają nieco inny gust niż ja. Ja za czosnkiem nie przepadam w ogóle, a leszcze ... sami wiemy. 
Zawsze możesz jeszcze do tej zanęty dosypać kukurydzy z puszki, będzie bogatsza w składniki.  [2012-04-22 09:55]

No to spróbuje z tym goździkiem i kuku też dosypie a co myślisz o tym gdybym dodał do zanęty jeszcze czerwonego robaka lub pinkę  
[2012-04-22 12:46]

89krzysztof

No to spróbuje z tym goździkiem i kuku też dosypie a co myślisz o tym gdybym dodał do zanęty jeszcze czerwonego robaka lub pinkę  

Dodaj. Od przybytku głowa nie boli. Szczególnie jeśli chodzi o robaki.  [2012-04-22 13:49]