Zaloguj się do konta

Zanęta na kilkugodzinne wędkowanie

utworzono: 2013/03/10 00:54
nikodem977

ile proponujecie wrzucać zanęty na 3h łowienia do wody?
[2013-03-10 00:54]

Lujski

w maly koszyczek przy rzucie
[2013-03-10 06:07]

89krzysztof

Nie napisałeś nic o swojej metodzie łowienia, warunkach w jakich łowisz, rybach jakie łowisz itd, więc też nikt Ci nie odpowie konkretnie.
[2013-03-10 07:28]

LukaszowR3

1kg wystarczy.
[2013-03-10 08:07]

gustaw1300

Na wody stojace ok 0,5-1kg samej zanety a na rzeki 1,5-2kg zanety reszta to ziemia lub glina i oczywiscie chodzi mi o splawik [2013-03-10 09:35]

Bernard51

521g, jeżeli nie będzie co do grama to niestety połowisz dużo krócej. 


Obawiam się że 521g może braknąć , proponuje 527g to będzie oki.
[2013-03-10 10:17]

darek300

Zależy od intensywności żerowania i ile ryb w łowisko wejdzie, żeby zatrzymać leszcze trzeba wiadra zanęty, natomiast płoci czy lina już raczej nie bo nie żerują w tak dużych stadach. Na wiosnę się mało nęci, łatwo nasycić ryby. Ja latem nigdy więcej nie sypię jak 1kg zazwyczaj jest to 3/4kg. Jak ryby nie biorą to zazwyczaj donęcanie tego dnia też nie pomaga lepiej przyjść za 2 dni.
[2013-03-10 10:24]

 Zanęt jak sama nazwa wskazuje służy do zwabienia ryb , a odpowiedni jej skład do ich przytrzymania na łowisku . Jej ilość raczej zależy od upodobania ryb / widać po intensywności brań , choć ja osobiście nie zależnie od ich ilości co jakiś czas 1 , lub 2 kule dorzucam /Też niebagatelną sprawą jest gdzie i jaką metodą chcesz łowić - trochę pewnie różni się metoda nęcenia na morzu , czy wielkim jeziorze od bawienia się w sadzawce ; jak też łapanie na feedra / gdzie teoretycznie nęcisz przy każdym zarzucie / chyba , że jesteś tradynacjonalistą i zakładasz niespadający glut z ciasta na sprężynę już w domu / , czy odległościówkę , lub tyczkę .Właściwie to temat rzeka i nie sądze , że na tak sprecyzowane przez kol. pytanie / oprócz tutejszych znawców - znakomitych testerów  od wszystkiego / ktoś mógłby Tobie udzielić adekwatnej odpowiedzi.Na pewno jednak ilość nie ma nic wspólnego z czasem / zachowując oczywiście zdrowy rozsądek - przecież raczej nikt się nie rusza na kilkudniowy wypad z puszeczką kukurydzy i opakowankiem białych robaczków / [2013-03-10 10:44]

Arcymisiek

ile proponujecie wrzucać zanęty na 3h łowienia do wody?

Moim zdaniem nie tylko ile,ale ważne jak.
Na zawodach wędkarskich (spławikowych) ta ilość wynosi bodajże 17 litrów.
A jeżeli chodzi o rekreacyjne wędkowanie,to mnie wystarczyłoby z powodzeniem 5 kg ,a nawet za dużo,przy odpowiednim podaniu oczywiście,tj. ,klejeniu itp. (w zależności od łowiska).
Zauważyłem ,że niektórzy nie potrafią nęcić,np.na szybszych rzekach,zamiast zanętę odpowiednio dociążyć, wymieszać z gliną ,kleić ,to sypia byle jak , jakąś ciapkę która się po minucie roznosi i wyprowadza ryby z łowiska przynosząc odwrotny skutek od zamierzonego...Takim to i 20 kilo na trzy godź. nie wystarczy.
Na jeziorze też trzeba wiedzieć gdzie, ile i jak położyć zanętę,nie tylko dodać wody zamieszać i rzucić byle gdzie,bo może wpaść w muł ,albo "zjechać" po stoku i będzie zero brań.
Także jest to zależne od metody połowu jak kol.wyżej już wspomniał(feeder)

W sumie to co wyżej pisałem,wypływa z własnych obserwacji i doświadczenia,proszę się tym nie sugerować,
jak ktoś lubi to niech sypie po 50 kg,nie ma na to ustalonego limitu.
[2013-03-10 12:11]

Bernard51

ile proponujecie wrzucać zanęty na 3h łowienia do wody?

Rownie dobrze by bylo zadac pytanie ile zabrać przyponów na 3h lowienia ??
[2013-03-12 12:47]

Romuald55

Na trzygodzinną turę zawodów średnio idzie ok 15 litrów zanęty.W to wchodzi zanęta spożywcza, dodatki ,ziemia ,gliny, robactwo,woda i powietrze.Bo zanętę przeciera się przez sito w celu jej nie tylko rozdrobnienia i wymieszania,ale także napowietrzenia.A przyponów,Kolego Bernard51,średnio w tym czasie zużywam ok dziesięciu. [2013-03-12 13:15]

Romuald55

Kolego mlody111,jak nie masz coś mądrego do powiedzenia to nie mów nic.Czytaj,słuchaj i ucz się.Na głupa wychodzisz wtrącając się do dyskusji. [2013-03-12 15:56]

Bernard51

Mągę równie dobrze powiedzieć że 10 przyponów z plecionki to zużywam na polowę sezonu a nieraz na dłużej wystarcza.Nie można porównywać wyczynu do amatorskiego połowu,również jeżeli chodzi o zanętę (grubą), przy połowach grunt 10 kg to zużywam w ciągu 5-6 dni.
Jak dla mnie to pytanie "ile na 3h zanęty wsypac do wody" nie określając jakiej wody (rzeka Jezioro) i jaka metodą ma zamiar łowić i jaką rybę, to jest troche mało precyzyjne i dlatego zażartowalo parę osób,więc nie można się zabardzo tym flustrować.
[2013-03-12 19:20]

Atrakcyjny Kazimierz

ile proponujecie wrzucać zanęty na 3h łowienia do wody?


Witam!! Proponuję najpierw nauczyć się sporządzać zanętę i typować miejsca w których ma być umieszczona,dobrze też dowiedzieć się trochę o zbiorniku i populacji ryb,pozwoli to przygotować się wstępnie i uszykować przewidywaną,potrzebną ilość i rodzaj zanęty na określone łowisko. Wrzucanie zanęty do wody to idiotyzm,sztuką jest umiejętne nęcenie ryb- nie wrzucaj zanęty do wody tylko nęć z głową. Połamania!! [2013-03-12 19:40]