Zaloguj się do konta

Zanęta na karpie - kombinacje

utworzono: 2015/08/15 19:43
michal310798

połączyłem 3 zanęty na karpia bo na żadną z osobna ryby nie chciały brać. dodam trochę płatków kukurydzianych i owsianych, bułki tartej. I rozrobiłem w wodzie 3 łyżki miodu i dodam do zanętyva na hak założę kuku i będę maczał w tej wodzie z miodem. Co o tym myślicie ?? [2015-08-15 19:43]

Za mało troche tych twoich składników,gdzie ziarna? Dodaj jeszcze kukurydze,pszenice nawet orzechy ziemne,dobrym dodatkiem jest mleko zagęszczone które robi chmure zanetową, może być waniliowe bądż inne. Kolejnym ważnym składnikiem ktory karpie uwielbiają jest olej.Olej słonecznikowy zagra w tej mieszance bardzo dobrze. Kombinuj jak chcesz. [2015-08-16 08:06]

zbynio 33

Dobre :))). Michał, ale z Ciebie kombinator :))). Ryby nie biorą na zanętę :)))))))). Może Twoja kuku na haku nic nie daje :)))). Pomyśl, bo nie na próżno ktoś zaczął łowić na włos ;))))). [2015-08-16 10:39]

Jędrula

Kolego , już od dłuższego czasu piszesz na forum o tych karpich . Kombinujesz jak koń pod górkę a efektów nie widać , idziesz złą drogą i za bardzo przykładasz wagę do zanęty . Największym błędem , jest nawalenie do łowiska futru i czekanie na cud . Znajdź swoje miejsce , jakieś wypłycenie , górkę , jakąś połać twardego dna przy trzcinach itp. Zanęć gotowana kukurydzą zadipowaną jakimś atraktorem . Do koszyka zrób mieszankę o grubej frakcji , dopal zapachem co dodałeś do kuku i konserwową kukurydzą , możesz też dodać trochę rybnego pelletu a na hak zakładaj twardą kukurydzę , pellet albo kulki . Poświęć trochę czasu na rekonesans , rozejrzyj się po wodzie . Jak umiesz pływać to wejdź do wody i zobacz co tam się dzieje ,to najkrótsza droga do sukcesu w Twoim przypadku .
[2015-08-16 10:52]

michal310798

No właśnie. kombinuje i kombinuje a efektu brak. Siedzę nad wodą z 6h i nic tylko delikatkie coś ruszy i nic przy czym wędkarze obok po 1h łapią karpiki po 2-4kg a ja nic i tak mnie to denerwuje i już sam nie wiem co źle robię. Używan takich zastawów jak oglądam na poradnikach. Zanęty używam różne. Do zanęt dodaje zawsze trochę kuku konserwowej i do koszyka i do wody. Wyżucam tak ok 20m od brzegu. Na włos zakładam 3-4 ziarka kuku waniliowej. Na grunt na hak 2 ziarka kuku i biały. A tak 10-15m od brzegu żucam spławik na którym jest kuku i biały i w miejsce spławika rzucam 3 kule z zanętą. Haczyk 10cm od dna. No i czekam czekam i nic. Czasem mniej więcej co 40min sygnalizator piknie raz i tyle. Więc myślę że to wina zanęty . Łowię zwykle od 3 do 10 rano i czasem wieczorem i nic. Cooo jest ??? [2015-08-16 11:54]

michal310798

lepiej ustawić się w rogu zalewu czy na otwartej przestrzeni ?? [2015-08-16 11:57]

Jędrula

lepiej ustawić się w rogu zalewu czy na otwartej przestrzeni ??








No właśnie , czytasz a nie rozumiesz . Szukaj czegoś co jest charakterystyczne , czegoś gdzie ryby powinny przebywać - wypłycenia, górki , konary itp. I na Twoim miejscu  zrezygnowałbym z włosa , przynajmniej na razie . Na hak 0,10 ziarnko kukurydzy  twardej , albo nawet konserwowej aby zacząć łowić cokolwiek  . Powoli zaczniesz łuskać inne ryby a bonus się niespodziewanie pojawi .

E: Zestaw ze spławikiem połóż na dnie , tak aby pierwsze obciążenie leżało na podłożu . Zaczynaj kombinować z gruntem dopiero gdy nie masz brań   .

[2015-08-16 12:13]

operatywny

Masz kolego racje to się sprawdza.
[2015-08-16 13:23]

Robson86

No właśnie. kombinuje i kombinuje a efektu brak.
Siedzę nad wodą z 6h i nic tylko delikatkie coś ruszy i nic przy czym wędkarze obok po 1h łapią karpiki po 2-4kg a ja nic i tak mnie to denerwuje i już sam nie wiem co źle robię. Używan takich zastawów jak oglądam na poradnikach. Zanęty używam różne. Do zanęt dodaje zawsze trochę kuku konserwowej i do koszyka i do wody. Wyżucam tak ok 20m od brzegu. Na włos zakładam 3-4 ziarka kuku waniliowej. Na grunt na hak 2 ziarka kuku i biały. A tak 10-15m od brzegu żucam spławik na którym jest kuku i biały i w miejsce spławika rzucam 3 kule z zanętą. Haczyk 10cm od dna. No i czekam czekam i nic. Czasem mniej więcej co 40min sygnalizator piknie raz i tyle.
Więc myślę że to wina zanęty .
Łowię zwykle od 3 do 10 rano i czasem wieczorem i nic.
Cooo jest ???




Stary jak chcesz zwabić karpia to daruj sobie te zanęty.. dobre na ploteczki, leszczyki, liny , karasie wabi drobnice ktoraj ja w moment czyści z dna... karpiowy hak nr 4 i na niego kuku ile wlezie.. nie dwie tylko z pięć, siedem.. ile wlezie... kup 4 puchy kuku w sklepie konserwowej i syp parę garści jesli nie dorzucasz to zastosuj zanete sypką użyj jako kleju do kuku..To kuku ma być bazą nie sama zanęta.. np dwie garscie na początek dwie za 1,5 godziny itd..możesz dokupić jakis drobny pelet.. wybadaj dno czy jest muł czy twardo.. jak twardo to zestaw na dno nie 10 cm nad.. żadne wlosy na kuku po co? konserwowa jest miękka i na hak ją kituj.. z gruntu na metode rzucaj... method feeder.. syp zawsze w to samo miejsce.. ryby sie przyzwyczają że tam zawsze cos jest do zjedzenia i podczas porannej wedrówki po stawie zawsze tam zajrzą.. nie spodziewaj się cudu po godzinie.. co do karpia to trzeba być cierpliwym..bywa że przez 6 godzin nic nawet nie skubie a pewnym momencie zaczyna się jazda.. a bywa że siedzisz i 12h i nic.. na spławik sie nastaw na ryby drobniejsze( nie bedzie Ci się nudzić) a grunt typowo karpa no i koszyczek badz obciążenie, montuj na sztywno(efekt samozacięcia)... [2015-08-16 17:42]

zbynio 33

Michał napisz na jakim zbiorniku łowisz, bo jeśli mały to może i ta zanęta wystarczyć. W łowieniu ryb chodzi o miejsce przede wszystkim. Robson źle pisze i efektu samozaciecia może nie być jak zrobisz na sztywno i dasz kuku na hak. Będą tylko szarpniecia i pusto... Jak masz złe miejsce to przy nawet dużej populacji karpia możesz siedzieć na pusto do usranej śmierci. Ogólnie na karpia nęci się grubo i dużo. Kukurydza i kulki to podstawowa zanęta jak i przynęta. Tak jak pisał Jędrula trzeba obserwować wodę. Zwłaszcza na małym zbiorniku widać karpie. One przeważnie stoją pod powierzchnią i o określonych godzinach schodzą żerwać na dno. Jak to rozkminisz to na godzinkę pojedziesz i zlowisz kilka sztuk. Przynęta tylko na włos! 99,9999999999% skuteczności, a masz pewność, że karp głęboko nie połknie przynety i możesz go spokojnie wypuścić. [2015-08-16 21:57]

michal310798

Tak wygląda to łowisko [2015-08-17 08:07]

zbynio 33

Wygląd zbiornika nic mi nie daje, bo nie wiem jakie dno i jakie głębokości tam są. Na taki stawek zanęta na karpia + kukurydza i trochę kulek w zupełności wystarczy. Karpie mogą być pod brzegami jak i na środku. Widzisz gdzie inni łowią więc i Ty tam rzucaj. Na takim stawie w słońcu powinieneś widzieć gdzie karpie stoją. łowiłem na dwóch podobny stawach i karpie były tylko w północnej części stawu od strony dopływu i na płytszej części zbiornika. Może po prostu woda była bardziej natleniona przez dopływ... Może zrób tak jak Jędrula pisał i jedź połowić na spławik i obserwuj wodę. sprawdzisz sobie ukształtowanie dna w ten sposób. Ty chcesz złowić karpia 2 kg, a ja jak łowię to staram się takich karpików unikać :). W sumie to chłopaki Ci wszystko napisali o nęceni i łowieniu. Ogólnie ja bym nie kombinował z zanęta za bardzo, bo karp to łakomczuch i jak nie sypiesz trucizny to we wszystko Ci wlezie. Ważniejsze jest miejsce.. Cierpliwości i połamania....życzę. [2015-08-17 09:21]

michal310798

Dzięki koledzy za porady. Dzisiejszy karpik 4,2kg i pare takich 1kg. To jest ro o co mi chodziło!!! [2015-08-17 19:27]