Zaloguj się do konta

Zanęta na karpia wczesną wiosną

utworzono: 2010/01/23 20:10
patryk12345

Witam !
Mam pytanie jaką zanętę stosować na karpia wczesną wiosną ??? Z góry dzięki , pozdrawiam !
[2010-01-23 20:10]

spines21

ponieważ łowie na kulki więc nęcę kulkami.
wiosną sprawdziły mi się śmierdzuchy,nęcę też pelletem i granulatem karpiowym.na sprężynę pasta z granulatu i pelletu.
to wszystko.tak łowię [2010-01-23 21:55]

patryk12345

a jaki ,,śmierdziuch'' ci sie najlepiej srawdził (jak by Pan mógł podać nazwę ) będe bardzo wdzięczny
[2010-01-23 22:14]

Spin-men

Fish MIX
[2010-01-23 22:40]

spines21

nie ma tak,że jak mi się sprawdziło w moim łowisko to Tobie na innej wodzie się sprawdzi.
zauważyłem,że są raki to zrobiłem kraba,bo podobny,a smaku raka nie miałem.TB robi dip-"monstrualny krab"-nieźle daje po nochalu:)
ale musisz sprawdzić,no i nęcić tym na co będziesz łowił.pare kulek co pare dni-nie jestem zwolennikiem zasypywania wody zanętą,wolę postawić na jakość.
jest trochę śmierdziuchowatych smaków i zapachów-trzeba po prostu znaleźć co się sprawdzi u Ciebie.  [2010-01-23 22:49]

Diab3l

Pamiętaj że wczesną wiosną najlepiej stosować nieco mniejsze kulki czy pellet powiedzmy 14-16. Połamania:)
[2010-01-23 23:28]

patryk12345

Dzięki Panowie , tak zrobie jak mówicie ... Na małą kulke smierdzicha i zanęte też ,,pachnącą'' ... Zobacze bo nie mam karty wędkarskiej a do tego czasu łowię na łowiskach komercyjnych .
Pozdrawiam
[2010-01-24 08:24]

waldziu12

Na łowiskach komercyjnych to najlepiej zwykłą zanętę trapera z kukurydzą a na hak kukurydza oczywiście to na takie karpie i amury do 4 kg. max a na większe to byś musiał popróbować ze smakami różnych kulek i nęcić nimi
[2010-01-25 20:23]

michal0210

Wczesną wiosną proponował bym przynęty ciemne ale o silnym zapachu. Ponieważ wczesną wiosną gdy jest woda zimna zapach długo się rozprzestrzenia.
[2010-01-30 18:38]

Hunter1982

Witam koledzy... Na wczesną wiosnę łowimy a w sumie nęcimy bardzo bardzo delikatnie bo ryba jeszcze nie jest w swojej formie i nie pobiera pokarmu jak w porach letnich.. Co idzie za tym stosując kulki bądź pellet wybierajmy ten najmniejszy oczywiście nie popadając w skrajność.. Niech to będą kulki do 12- 14 mm i pellet o podobnym rozmiarze... Nie ma sensu stosować jakiś dipów boosterów olejów rybnych ponieważ woda jest jeszcze zimna i ten olej nie jest tak dobrze rozprowadzany w wodzie jak to bywa latem... Jeżeli chodzi o zapachy to już od wody zależy.. Bywają takie łowiska, że śmierdziuch dominuje a na innych już od wczesnych pór roku słodko...
Nastawić się trzeba na nęcenie punktowe i delikatnie...
Również zestawy najprostsze naturalnie prezentujące się w wodzie i podczas brania...
Karpie strasznie chimerycznie potrafią pobierać przynętę...
Powodzenia i połamania .....
[2011-01-19 13:54]

piotrcarp

wczesna wiosna to raczej proponuje necic punktowo zeby nieprzekarmic bo karp jeszcze niepobiera pokarmu tak intensywnie jak latem a z zapachami tez ostroznie bo woda jeszcze czysta i zbyt ostre maga odstraszac karpie a co do zapachu to raczej smierdziele [2011-01-22 22:06]