Zanęta na karasia - jak ja wykonać?

/ 6 odpowiedzi
Dzień dobry wszystkim chciał bym się zapytać czy nie wiecie jak zrobić zanętę na karasia i z czego .
dawson23


polecam gotowane ziemniaki ale jak [ pi ]edziesz wrzucał do wody muszą być ciepłe to je lepiej wabi do ziemiaków polecam metode gruntową i zpławiową,śrut ale rozmieszny z wodą albo zieminaki ze śrutem pażone ziarna np pszenicy,ciasto . Za przyęte polecam pażoną psenine albo kukurydze z puszki ,chleb, ciasta wanilowe,rumowe a le musi być śiweże (barfdzo i bradzo pachnieć ( olejki do ciast jakie masz to możesz dodać do zanęty ciasta i do przynęty ciasta !!! pozdro (2009/01/31 19:38)

swiezy


Cześć Kuba ja proponuje po prostu zanęte Trapera lin karaś + niewielki dodatek wanilii i karasie twoje ale musisz na nie poczekać co najmniej do kwietnia . (2009/01/31 20:18)

rysiek38


ja dzis zlowilem 3 sztuki takie pod 30cm z pod lodu co mnie bardzo zaskoczylo - szczegoly opisalem na moim blogu (2009/01/31 20:25)

u?ytkownik5494


Na Karasia
2 części prażonej kaszy kukurydzianej,
2 części otrąb,
1 część maki kukurydzianej,
1 część prażonej bułki tartej,
1 część sucharu, 0,5 części biszkoptu

Bazę trzeba wymieszać w stosunku 1 : 1 z ziemią z kretowiska, którą rozpulchnia i dodatkowo przyciemnia zanętę.
Warto ją wzbogacić przynętą, którą będziemy zakładali na haczyk.
Karasie lubią słodycz, dlatego dobrze robi dodatek rozrobionego wodą miodu.


przynęta
Pęczak wsypujesz do termosa, nie dużo, zalewasz wrzątkiem i po dwóch godzinach wysypujesz na durszlak przelewasz zimną wodą na haczyk 12 stkę a na grota dwie pineczki. I to tyle
Nie wiem czy najlepsza ale jedna z wielu jakie stosuję i z bardzo dobrym wynikiem.

A to inna zanęta stosowana przez kumpla
KARAŚ
2części prażonej kaszy kukurydzianej
2części otrąb
1części mąki kukurydzianej
1części prażonej bułki tartej
1części sucharów
0,5części biszkoptu



Pozdr. (2009/02/01 09:47)