Zanęta na kanał w ok.Boszkowa

/ 1 odpowiedzi
Witam wszystkich !!! Chciałbym się dowiedziec od wędkarzy jaką zanętę polecą mi na kanał w okolicy Boszkowa ( PZW Poznań ) . Występuje tam mnóstwo ryb , ale nie do końca jestem zadowolony z tego , że wyciągam przeważnie sztuki do 25cm . Moim problemem jest duża ilośc niewielkiej płoci i krąpia . Nie chcą w żaden sposób dopuścic do haczyka większych ryb. Tylko kilka razy udało mi się wyciągnąc coś konkretniejszego. Oprócz wspomnianej już płoci i krąpików występuje tam dużo leszcza , karasia , karpia . Przypuszczam , że jest tam wiele karpi nawet powyżej 3-4 kg , napewno jest tam dużo leszczy około 50 cm , a karasie nawet po 40cm . głębokośc kanału to około 1-1,5 m , dno muliste , woda nieprzejrzysta-mętna , nurt każdego dnia inny , ale dośc szybki , szerokośc około 8m . na przynętę nadaje się tylko i wyłącznie ( przynajmniej tak mi się wydaje ) kukurydza . Na białe nie ma brań , na czerwone podobnie , makaron , pęczak , pszenica też odpadają. Łowię na bata 6 lub 7 m , żyłka 0,16 , przypon 0,14 , haczyk 12-16. Myślę , że wszystko napisałem . Czekam na szybką pomoc . Zbyszek Rak ;)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.