Zanęta na dzikim stawie -eliminacja drobnicy

/ 8 odpowiedzi
witam! Mam pytanie łowię na dzikim stawie są tam amury, karpie, karasie, liny i małe kiełbiki. Moje pytanie dotyczy tego czym nęcić, na co łowić i na jaką metodę łowić by przechytrzyć te większe ryby np. karpie czy amury.
użytkownik130601

Kuleczki muszą być,kup paczke kulek zanetowych smak tu jest najmniej istoty ale na dzikiej wodzie dobrze by było przybliżyć smak kulek do naturalnego pokarmu. Ja bym próbował na kulki,gotowaną kukurycze,wieczorami na chleb w toni ,lub samej powierzchni. Jako zanęty używam,kulki,kukurydza,konopie czasami orzech ziemny z puszki. (2015/07/27 16:11)

zielonomi

Co do kulek to bym się wstrzymał...Jeśli jest dno muliste to je pochłonie..raczej bardziej denna zanęta z dodatkiem kuku łubin lub bobik (2015/07/27 22:35)

Robson86

Witam zacznij może od kuku w nie wielkich ilościach.. nie syp od razu 5kg.. powiedzmy dwie garści dziennie.. jeśli kuku będzie wyjadane to dorzucaj powoli inne składniki np.kulki pelet itd.. moim zdaniem błędem jest sypanie od razu kilogramów kulek.... powoli przyzwyczajaj ryby do nowego pokarmu.. swoja drogą po co przyzwyczajać dzikusy do kulek które tanie nie są, skoro ten sam efekt może dać puszka kukurydzy.........na niektórych zasypywanych kulkami łowiskach łapiący na kulki nie mają dobrych efektów(przycinanie w trójkąciki, kwadraciki) a na kuku wręcz odwrotnie... Pozdrawiam. (2015/07/28 12:57)

Tomcio9090

Dzięki na pewno spróbuję (2015/07/28 14:12)

użytkownik130601

Co do kulek to bym się wstrzymał...Jeśli jest dno muliste to je pochłonie..raczej bardziej denna zanęta z dodatkiem kuku łubin lub bobik

Dla mnie kulki na dzikich wodach to nr 1 bo są selektywne,muł nie ma nic do tego,wystarczy znaleść twarde dno lub z miękkim namułkiem i pozostaje tylko systematycznie nęcić,jeśli sie doczekasz to złapiesz swojego dzikiego karpia bądź amura. Nie ma rzeczy nie mozliwych,liczą się chęci i wiara. (2015/07/28 17:22)

notaki

kazdy ma swoje pomysły, ale jeśli z drobnicy sa tylko kiełbiki , przynajmniej ja przyspieszyłbym proces nęcenia dodając jednak trochę sypkiej zanęty ( po prostu sypka smuzy i roznosi aromat szybciej niż wyłącznie gruboziarnista. Oczywiście poza drobną także konkretna zanęta na dużą rybę.
Drobnica wejdzie w łowisko - ale co z tego. Przecież kukurydzy ( oczywiście gotowanej a nie konserwowej ) innych grubszych nasion, czy kulek nie wyżre, a trochę szumu na pewno nie zaszkodzi.
Na hak coś na tyle dużego , żeby nie mieć irytujacych skubań ( choć dzis w nocy na Dunajcu miałem ostre szarpnięcia na truskawkową kulkę 10 mm i w końcu przyciąłem - ukleję na ponad 15 cm :-D ) (2015/08/15 18:42)