Zanęta na chimeryczne karpie

/ 7 odpowiedzi
Witam. Ostatnio byłem na łowisku komercyjnym, nastawiałem głównie się na karpia i amura, niestety nic większego nie złowiłem, sama drobnica, używałem zanęty Dragon Magnum z 80% ziaren(kukurydza,konopie,pęczak),łowiłem na pellet halibutowy, kukurydze, białe i czerwone robaki. Wiem, że na tym łowisku pływają dosyć spore okazy amurów jak i karpi, tylko są bardzo kapryśne, rzadko kto ma branie sporego karpia już nie mówiąc o dniu w którym ryby intensywnie żerują. Jaką następnym razem użyć zanetę? Na co łowić? Ten staw dzieli się na część otwartej wody jak i cześć z wieloma wysepkami, gałęziami itp. więc gdzie lepiej łowić na otwartej wodzie czy liczyć, że w razie brania uda mi się wyholować  karpia bez zaczepu? Jaka zaneta może pobudzić ryby do brania?
u?ytkownik152316


echosonda dno wybadac, albo jakas lodka, popytaj wlasciciela na co ludzie najwiecej lowia, zanet uzywaj jakis lepszych np. lorpio super karp 1kg ok.10zl i dosyp jakiegos aromatu, a na cos wiekszego to trzeba podnecic troche, punktowo pva, boostery jak najbardziej mile widziane, na wlos jakas zapidowana kulka
no i lowic raczej rano lub wieczorem, teraz takie upaly ze ciezko z regularnymi braniami (2013/07/08 20:16)

damiano89


Jeśli chodzi o amura to nie znasz dnia ani godziny;D ryba ta jak ma co jeść to je cały dzień;D zanęcaj gotowaną kukurydzą, możesz do gotowania dać troszkę soli;D (2013/07/08 23:05)

Robson86


Witam. w dzień w taką pogode nie licz na brania, najlepiej wieczór, noc, rano..., na karpia proponuje najgłębszą część zbiornika i jeśli nie zna smrodziuchów(halibut,fishmixy itp) to zastosuj naturalne... np wanilia i truskawka są uniwersalne.. (2013/07/09 08:54)

bolekr


Witam. w dzień w taką pogode nie licz na brania, najlepiej wieczór, noc, rano..., na karpia proponuje najgłębszą część zbiornika i jeśli nie zna smrodziuchów(halibut,fishmixy itp) to zastosuj naturalne... np wanilia i truskawka są uniwersalne..

 

 

Co ma na celu łowienie w najgłębszej części zbiornika o tej porze roku?

 

Jeśli chcesz złowić dużego karpia to nie nęć zanętami sypkimi. Nęć kulkami i pelletem + konopie. Na chimeryczne karpie możesz zastosować np. up and down solara w pończosze. A na jakie smaki łowić to musisz sam wytestować... Ja bym obstawiał miejscówki przy krzakach z w miarę twardym dnem.

Pozdrawiam

(2013/07/09 09:05)

michol


Witam. w dzień w taką pogode nie licz na brania, najlepiej wieczór, noc, rano..., na karpia proponuje najgłębszą część zbiornika i jeśli nie zna smrodziuchów(halibut,fishmixy itp) to zastosuj naturalne... np wanilia i truskawka są uniwersalne..


Naturalne to zależy dla kogo :) Na pewno w wodzie bardziej naturalne będzie jakiś zapach śmierdzący np. Ryba, małża bo przecież ani truskawka ani wanilia nie rosną w wodzie.  (2013/07/09 09:45)

jurex4


polecam ci mój komentarz,do wglągu-mielonka na karpie (2013/07/09 12:06)

JKarp


CześćDobrej jakości kulki i pellet, nęć punktowo używając PVA.Do woreczka kilka pokruszonych kulek, troszkę pelletu, z dwie lub trzy całe kulki.JK (2013/07/09 13:01)


Sklep wedkuje.pl

Carp Spirit Magnum XLR