Zaloguj się do konta

Zanęta na amura. Wasze rady.

utworzono: 2011/08/27 12:40
marcin4321

Chodzi o to co w tytule. Będe łowił na stawie , są amury ponad 3 kilowe.
staw jest dość mały ale na 3 m głeboki. Jeśli ktoś ma sprawdzoną zanęte na tą rybe to prosze żeby podzielił się przepisem. Niestety nie bede mógł siedziec np. z 6 godzin nad stawem tylko jade na 2 godzinki. wiec nie za bardzo moge necic np. kilka dni.
Więc zanęta, co na haczyk i jaki grunt ? te 3 pytania.
pozdrawiam 
[2011-08-27 12:40]

Dziunik

Ja amury łowiłem na najtańszą zanente karpiową z cukrem wanilinowym podchodzą duże ryby
[2011-08-27 13:55]

ArekCs

kup sobie waniliową trapera
[2011-08-27 14:03]

marek-debicki

kukurydza, kukurydza i jeszcze raz kukurydza jaka zanęta i przynęta. Amura łapiemy z dna najlepiej w spokojnym miejscu, gdzieś pod posem trzcin lub innej roślinności wynurzionej. [2011-08-27 14:08]

Dziunik

co do przynęty to kukurydza najtańsza nie musi być słodka ale duża i twarda żeby drobnica sobie z nią nie radziła, zakładaj co najmniej 2 na hak i zakryj cały haczyk jeśli przez godzinę nie będziesz miał brania to zmniejsz haczyk i załóż jedno ziarenko, JA największe sztuki łapałem
od 13.00 - 14.30 i od 18.00 do 21.00 AHA jeszcze jedno ja osobiście nigdy nie złapałem Amura na zestaw gruntowy. Łapałem je z gruntu ale na spławik.

Proponuje rzucić jednego kijana spławik a drugiego z koszykiem :)

pozdro.
i połamania
[2011-08-27 14:19]

Algen

qq :)
[2011-08-27 16:56]

piotrcarp

No to wiele czasu nie masz sypnij ze 4 puszki kukurydzy i na kukurydze lap ciezko cos wiecej necic jak masz tak malo czasu ale cos musisz sypnac bo amur lubi se pojesc
[2011-08-27 20:05]

rolo81

ja łowię metodą gruntową zestawem włosowym na włos zakładam kuku parzoną wtedy drobnica nie wycycka ci kuku możesz spróbować jedną na grunt i na spławik i nie syp kuku z puszki jeśli masz zamiar łowić na kuku to tylko parzoną i na taki stawik możesz sypać co 3 dzień po 1.5 litra jeśli i poobserwuj łowisko po paru dniach amury dadzą znać że są w łowisku  jeśli zaczną brać to zwiększ ilość kuku do 2 litrów ja na rzekę sypie 10 litrów co 3 dzień i czasem bywa tak że amury wchodzą w łowisko nawet po tygodniu uzbrój się w cierpliwość i czekaj na pierwsze brania
[2012-01-07 16:25]

owczarki

kukurydza, kukurydza i jeszcze raz kukurydza jaka zanęta i przynęta. Amura łapiemy z dna najlepiej w spokojnym miejscu, gdzieś pod posem trzcin lub innej roślinności wynurzionej.


...popieram tez złapałem na kanałach w gosławicach takie cuda na kukurydzę <ja osobiscie miałem kukurydze z puszki ale wcześniej sami gotowalismy > [2012-03-19 18:17]

owczarki

tylko nie za mała żeby inne ryby jej nie wciągneły  [2012-03-19 18:18]

damiano89

Ugotuj sobie kuku sam;D dodaj boostera waniliowego, łap raczej na spławik jeśli rybę chcesz dorwać szybko bo mur lubi pobiec przynętę z toni. hak przynajmniej 8 bo większe będą ci sie spinać;D przypon polecam z fluorocarbonu
[2012-08-30 23:02]

damiano89

tak nawiasem ostatni na moja match-ówke holowałem ostatnio takiego ok 70 cm, mały haczyk był i mi z podbieraka zwiała bestia;D
[2012-08-30 23:04]

max1998

zanęta karpiowa najlepiej owocowa i na hak kuku z kawałkiem śliwki
[2012-08-31 09:38]

Efi99

Chodzi o to co w tytule. Będe łowił na stawie , są amury ponad 3 kilowe.
staw jest dość mały ale na 3 m głeboki. Jeśli ktoś ma sprawdzoną zanęte na tą rybe to prosze żeby podzielił się przepisem. Niestety nie bede mógł siedziec np. z 6 godzin nad stawem tylko jade na 2 godzinki. wiec nie za bardzo moge necic np. kilka dni.
Więc zanęta, co na haczyk i jaki grunt ? te 3 pytania.
pozdrawiam 


Polecam nęcić dobrą zanętą karpiową i dużo kukurydzy , na hak nr-4, 2-3 kukurydze zblokowanebiałym robakiem.Ustaw grunt tak aby przynęta leżała na dnie. połamania kija ;)

[2012-08-31 19:38]

Dawid1346

W tamtym tygodniu łowiłem na stawku w którym pływają głownie Karpiki i kilka Amurów.

Brały same Karpie ale z pobliskiego pola zerwałem kilka kolb kukurydzy, takiej nie dojrzałej, miękkiej i soczystej, skroiłem ziarna z kolb nożem, zanęciłem i założyłem 2 ziarna na haczyk, po kilku minutach Amur siedział na haku.

Może zanęć taką nie dojrzałą kukurydzą.

[2012-09-01 11:51]

mazdaa1

Ja zawsze gdy jade na amury kilka dni wcześniej wrzucam w łowisko ok 2 wiader kukurydzy ugotowanej lub częściowo ugotowanej. Oczywiście na haku twarda kukurydza ale troche ugotowana i na grunt rzucone oby dwie wędki. Miejsce wybieram tam gdzie jest duży spokój i dużo młodej trzciny. Lecz gdy nie masz tak dużo czasu radził bym ci wrzucić w łowisko chociaż 2kg kukurydzy.                                                                                                              Pozdrawiam i połamania ;) [2013-07-12 14:40]

karateka994

Słyszałem że amury z powodzeniem można łowić na ciasto. Tak na ciasto. Ciasto to robi się następująco:-musimy narwać sobie trochę trzcin, następnie pokrojone trzciny mielimy w blenderze/mikserze dodajemy trochę mąki i formujemy ciasto. Później odkładamy ciasto na kilkanaście minut do lodówki i gotowe.  [2013-07-24 16:57]

Grzeechu1

a jak Panowie chodzą przy samej powierzchni? to jak się do nich dobrać? co proponujecie na hak ?

 i jak się za nie zabrać? spławik i malutki gruncik? jestem zielony w połowie tej ryby-ale widziałem na stawie nie daleko mnie jak metrówki się wylegują i z przyjemnością bym się do nich dobrał.

łowie głownie na spinning- początkowo myślałem, że to Bolki-ale miejscowi jednoznacznie  mówią amur i ,że nie jeden je próbował złowić, niestety bez efektu.

Panowie po kiju poradźcie coś. Zaznaczam pływał tuż pod taflą wody-"piękny widok"

[2013-07-24 21:54]

maximum886

miałem taką samą sytuację :(
[2013-07-29 10:26]

lukaszszwagier

Z obserwacji amurów w moim stawie wynika, że amur pod powierzchnią nie żeruje ! Wczoraj widziałem stadka ładnych torped, które urządzały sobie wycieczki po całym stawie...ignorowały nawet skibkę chleba, o kukurydzy na haku nie wspominając ;] próbowałem wiele razy, nigdy mi się nie udało...czy u siebie, czy na wodzie pzw [2013-07-29 15:20]

sammy

Na amura zanęta powinna być owocowa, wskazane jest dodać do niej dużo moczonych ziaren kukurydzy. Na haczyk kukurydza. Zestaw przegruntowany. Haczyk w granicach 8- 12.
[2013-08-03 11:04]

Marcin0end

3 lata temu wybrałem sie z tata na ryby nad stawek gdzie było widac wygrzewające sie amury próbowaliśmy na wszystko kukurydza konserwowa kulki proteinowe ale nawet sie nie ruszyły gdy mieliśmy sie już zwijać to zerwałem  z pola kukurydzę jeszcze biała obrałem jedną kolbę i wrzuciłem do wody po ok. 10 minutach zobaczyliśmy jak amury zaczeły to zbierać więc założyliśmy taką kukurydze na haczyk i sie zaczeło amur co 10-15 minut od 3-6kg złowiliśmy razem 13 amurów . według mnie najlepszą i najtańszą zanetą bedzie zerwać z pola z 5 kolb i je tym zanęcić no i oczywiście to samo na haczyk  [2013-08-03 14:18]

marcin4321

o.. to tu mnie zaskoczyłeś, ale może to jest dobre. : D 
a mam pytanko, czy jeśli chodzi o nęcenie samą kukurydzą to można taką twardą zeszłoroczną im sypać czy nie za bardzo? nie chce mi sie gotować tyle ciągle [2013-08-03 20:38]

Marcin0end

a nie masz gdzies koło siebie pola z kukurydzą bo teraz taka z pola jest najlepsza [2013-08-03 21:09]

marcin4321

1. No tak, więc taką mam nęcić i później na taką łowić? 
2. Drugim pytaniem jest poprzednie, czy można nęcić już suchą kuku z tamtego roku, taką twardą?
[2013-08-04 17:34]

zbynio 33

witam. można taką nęcić i na taką łowić, ponieważ młoda kukurydza w środku ma mleczko i kiedy przerwiemy ziarenko ładnie nęci. w takim stanie jest ona tydzień dwa tygodnie w roku, a potem dojrzewa. przede wszystkim trzeba mieć pole z kukurydzą bo inaczej to jest kradzież;). można nęcić i twardą, ale twarda nie uwalnia od razu zapachu i jest gorsza. najlepiej ugotować, lub z puchy na taką miałem dobre efekty. wyżej kolega marek-debicki opublikował film, który ładnie obrazuje, żerowanie amurów. amur to głośna ryba i łatwo ją wypatrzeć na małym stawie więc zanim zaczniesz nęcić poobserwuj miejsca gdzie on żeruje. prawdopodobnie będą to zarośnięte brzegi. resztę tak jak pisali koledzy. każdy sposób jest dobry zależnie od łowiska. połamania
[2013-08-05 09:38]