Zaloguj się do konta

Zanęta Millenium firmy dragon

utworzono: 2011/03/02 19:29
patryk893

Witam, ładnych kilka lat temu nęciłem płociową zanętą millenium (millenium 2000?) dragona z atraktorem tej samej firmy, z bardzo dobrymi rezultatami. Z tego co pamiętam zanęta ta miała kolor czerwony i mocny ziołowy zapach. Niestety nie idzie takowej zanęty już nigdzie kupić (przynajmniej ja nigdzie nie znalazłem) i tu pytanie do was czy ktoś stosował kiedyś taką zanęte i pamięta choć część jej składu? Wydaje mi się że głównym składnikiem zanęty mogła to być kolendra ale nie jestem pewny. Z góry dziękuję [2011-03-02 19:29]

Greg1994

Sam osobiście tych zanęt nie używałem ale cały rok nęce dragon magnum płoć z atraktorem m.v.d.e. carmel ładnie w taka zanete leszcze liny wchodziły polecam serie magnum ;)
[2011-03-03 08:05]

arden75

Łowiłem 2 razy na zanętę dragon magnum leszcz, za pierwszym razem na totalnym bezrybiu złowiłem 2 wzdręgi w tym jedną wymiarową, także to dobry wynik ;D (na tym łowisku, niestety kłusole). A drugi raz na zawodach z okazji zakończenia sezonu z dodatkiem dyni prażonej, mój kuzyn ta sama zanęta ale ze słonecznikiem prażonym (i dynia i słoneczki traper gold series) Kuzyn miał 2 brania i ryba mu spadła podczas holu powietrznego. Ja natomiast nie miałem nawet puknięcia. A podobno na tym jeziorze były leszczyki. Nie wiem w czym był błąd. [2011-03-03 15:51]

Greg1994

Wiadomo wszystko zależy od wody tu sie sprawdza carmel tam melasa a gdzie indziej truskawka róznie to jest ale jesli chciałbyś połowić leszczy krąpi to zanęte podkrecić carmelem m.v.d.e. i namoczyc zanęte melasa rozcieńczoną z woda to powinno przynieść dobry skutek do tego mogą być konopie (w małej porcji) troche coco-belge a jesli takie kombinacje nie przynosza efektów spróbuj samodzielnie zrobić zanęte...
[2011-03-03 17:21]

patryk893

Dzięki za odpowiedź ale chodziło mi o serię millenium a nie magnum... osobiście nie nęcę już kupnymi zanętami, ale pamiętam że ta zanęta miała "ten" zapach i może warto było by go dodać choćby do pszenicy lub kukurydzy na którą łowię płoć... będzie trzeba przetestować kilka zapachów może uda mi się trafić [2011-03-03 17:24]

GniewOceanu

proponuję przejść sie do jakiegoś dobrego warzywniaka bądź zielarskiego i obwąchać wszystkie przyprawy ;) ja często dodaję do zanęty świeżo zmielonych goździków i gałki muszkatałowej nieźle wabi leszcza bynajmniej na poprzednim łowisku
[2011-03-03 19:46]

patryk893

Gałki muszkatałowej? Szczerze mówiąc pierwsze słyszę, ale spróbuję... z tego co wiem gałka jest gorzka i w większych ilościach jest mocno odurzająca i otępiająca (przynajmniej dla ludzi)... Jeśli już kolego kombinujesz z przyprawami "domowymi" to swojego czasu przy połowach lina sprawdzała się przyprawa do kurczaka jako dodatek do zanęty, płoć również brała na pszenicę posypaną tą przyprawą ale czy lepiej czy tak samo jak bez żadnego dodatku nie wiem (ps. lepsza była ta z większą zawartością kozieradki)  [2011-03-04 17:14]

Rynek 11

łubin, łubin i jeszcze raz łubin...I doczekacie się efektu...Co do drobnych  zanęt to z doświadczenia wiem że na płoć im bardziej śmierdząca tym lepsza.Atraktor ochotka ale tylko z Kremkusa jest wyjątkowo śmierdzący.Pozdrawiam.
[2011-03-10 20:47]