Zanęta Lorpio Magnetic Roach na zawody

/ 8 odpowiedzi
Cześć mam pytanie czym wzbogacić wyżej wymienioną zanętę, będę planował nią łowić na zawodach jesienią na zamulonym kanale. Wątek założyłem teraz ponieważ chce sięgnąć inf. już teraz i skumulować wszystkie informacje do czasów zawodów. Będę łowił 7m batem. Nie wiem co dodać czy ziemie czy glinę czy coś innego? Zawody są późną jesienią dlatego z tego co wiem zanęta powinna być z czymś podana. Jakie robactwo do tego dać? napiszcie wszystko co może być przydatne.

89krzysztof

Sama spożywka to za dużo. Dodaj ziemi, ja używałem zwykłej z kretowiska. Równie dobrze możesz dodać ziemi w zależności od uciągu. Wiążącej i bełchatowskiej. Do tego możesz śmiało dać jockersa. Nie umiera od razu, u mnie przez 4h żył w zanęcie... (2014/05/09 22:32)

użytkownik102837

Cześć mam pytanie czym wzbogacić wyżej wymienioną zanętę, będę planował nią łowić na zawodach jesienią na zamulonym kanale. Wątek założyłem teraz ponieważ chce sięgnąć inf. już teraz i skumulować wszystkie informacje do czasów zawodów. Będę łowił 7m batem. Nie wiem co dodać czy ziemie czy glinę czy coś innego? Zawody są późną jesienią dlatego z tego co wiem zanęta powinna być z czymś podana. Jakie robactwo do tego dać? napiszcie wszystko co może być przydatne.

Co do lorpio magnetick roach to jest bardzo dobra zanęta która świetnie się sprawdza właśnie na takich łowiskach, jeśli chodzi o zawody to polecił bym wersje lorpio magnetick roach fein która jest trochę bardziej dopracowana i ogólnie ma drobniejszą frakcje. Co do zanęty na zawody to trzeba ją tak dopracować żeby zwabiała szybko ryby, ale ich nie syciła. Do mieszanki musisz dodać ziarna które mają szybką prace np. konopie prażone, mielone albo słonecznik prażony również mielony te produkty są mocno pracujące i w mig będą ściągać ryby. Następną ważną sprawą jest dodawanie bioenzymów pod różną postacią które spowodują szybsze trawienie u ryb oraz pobudzą je do lepszego żerowania. Jeśli chodzi o mięsko to najlepiej było by podać ochotkę zanętową ale nie wiem czy masz to w planach z powodu dużych kosztów. Ale nawet bez ochotki zanętowej można wygrać zawody co wiele osób już uwodniło, chociaż podczas stosowania zaobserwowałem o wiele lepsze wyniki (szczególnie jesienią). Jeśli nie jokers to oczywiście trzeba dodać coś innego np. parzoną pinkę, lub ostatnio wśród moich znajomych modne stało się dodawanie kasterów.  Na takie  łowisoko ja proponuje zastosować ziemie torfową z gliną argile w stosunku 2 do 1. Proporcje najlepiej odmierzać jakimś pojemnikiem. Jest jeszcze jedna opcja która polega na zrobienie mieszanki z samej ziemi torfowej do której trzeba dodać kleju do zanęt typu coller albo ewentualnie bentonit, sama ziemia jest zbyt luźna i gdy stado ryb weszło by w łowisko szybko rozmyło by całą zanętę z ziemią, a po dodaniu kleju ziemia torfowa staje się bardziej zwięzła i ryby swoimi ruchami nie rozwalają kul w takim dużym stopniu. Podczas łowienia gdy ryby żerują dobrą opcją jest również donęcanie gotowanymi konopiami, którymi najlepiej strzelać z procy. Jesienią najlepszymi przynętami są przynęty zwierzęce typu ochotka podana na malutkim haku z cienkiego czerwonego drutu o wydłużonym korpusie. Również skuteczne są czerwone pinki podawane na tym samym haku co ochotkę tylko trochę większym.  Przynęty roślinne jesienią są zupełnie nie skuteczne a szczególnie w kanałach, wyjątkiem może być konopie ale poza tym nic. Co do wzbogacania mieszanki to możesz dodać : biszkoptu miodowego epiceine, wcześnie już wspomnianych konopi i słonecznika, bioenzymatorów, może jakiś atraktor w płynie np. migdałowy kory dobrze działa na wielkie sztuki i kilka innych pierdół, nie mogę ci zdradzać wszystkich tajników mojej zanęty kanałowej na głównym forum jak chcesz coś wiedzieć w związku zanętą to pisz na priv a jak coś dotyczącego łowienia to na głównym forum.

Pozdrawiam Boczny Trok

(2014/05/09 22:49)

sumikkk

mam jeszcze jedno pytanie w czym podać te robaki ? (2014/05/09 22:57)

użytkownik102837

Robaki możesz śmiało podawać w mieszaninie ziemi bełchatowskiej i gliny argile, czyli z tym samym z czym  będziesz podawał zanętę. Mieszanina do robaków powinna być trochę inna ale jak na takie zawody to śmiało możesz podać w takim składzie ja wcześniej napisałem. Na pewno odradzał bym podawanie jokersa w zanęcie z gliną, trzeba to zrobić oddzielnie. Robaki te źle reagują na kontakt z zanętą i stają się mniej atrakcyjne dla ryb. (2014/05/09 23:03)

89krzysztof

Tak na szybko:
coller i bentonit to dwa 'kleje' o zupełnie innych właściwościach,a wymieniłeś je jakby były całkiem podobne tylko jedno kleiło bardziej niż drugie.
Przynęty roślinne, np kukurydza jesienią na dużą płoć są bardzo dobrą przynętą...
Jak przesadzisz z torfem to kule nie będą się kleić i rozpadną się po uderzeniu o wodę, czyli niezbyt korzystnie. (2014/05/09 23:09)

użytkownik102837

Tak na szybko:
coller i bentonit to dwa 'kleje' o zupełnie innych właściwościach,a wymieniłeś je jakby były całkiem podobne tylko jedno kleiło bardziej niż drugie.
Przynęty roślinne, np kukurydza jesienią na dużą płoć są bardzo dobrą przynętą...
Jak przesadzisz z torfem to kule nie będą się kleić i rozpadną się po uderzeniu o wodę, czyli niezbyt korzystnie.

Co do kleju to napisałem że tżeba dodać klej typu coller ALBO EWENTUALNIE bentonit, chodziło mi tu o to że coller byłby najlepszy do tego typu mieszanki (ja go właśnie używam) ale jakby ktoś nie miał colleru to może dodać w ostateczności bentonitu, który również spełni swoją role, tylko że trzeba go dodać w odpowiedniej ilości ponieważ jest mocno klejący. Możliwe że trochę źle sformułowałem treść ale chodziło mi o coś innego.  

Napisałem że przynęty roślinne szczególnie na kanałach jesienią są zupełnie nie skuteczne i to jest prawda w stu procentach. Chciałbym zobaczyć jak łowisz płocie na Kanale Żerańskim późną jesienią na kukurydze, oczywiście pojedyncze sztuki mogą się trafić ale dużo to ich na pewno nie będzie. Ja późną jesienią łowie na kanale na tyczkę, bądź na długiego bata płocie na dwie trzy ochotki (zależy od brań) i to sztuki powyżej 35cm są dla mnie normą na tym łowisku i jakoś nie wyobrażam sobie łownia ich na kukurydze. Na kanale są dni że ryba słabo reaguje nawet na pinkę i nie chce jej w ogóle pobierać a na ochotkę można coś połapać. Zresztą kolega pisał że łowi na zawodach dlatego ja opisywałem jak w tedy łowić, no chyba że ty łowisz na zawodach na kukurydze i to dla ciebie norma? Co do przynęt naturalnych to jedyną dobrą przynętą na kanał jesienią jest konopia. Ja jesienią jestem na kanale przynajmniej raz albo dwa razy w tygodniu i co do przynęt to po latach praktyki wiem co jest skuteczne.

Co do ziemi torfowej to masz racje że kule mogą się rozpadać po dodaniu DUŻEJ ILOŚCI TORFU, ale ta akurat mieszanina ziemi torfowej i gliny argile jest używana często przeze mnie na kanał (w moim przypadku żerański) a więc mogę stwierdzić że ta mieszanina jest według mnie jedną z lepszych tylko trzeba pamiętać że trzeba ją wzbogacić klejem ja akurat robię to collerem. Po dobrze spożądzonej mieszance nic się nie rozpada, dodam tylko tyle że do mieszanki nie dodaje jakieś dużej ilości kleju i pomimo to wszystko gra a kule latają na trzynasty metr tyczki i jakoś nic się nie rozpada.

Pozdrawiam Boczny Trok

(2014/05/09 23:53)

89krzysztof

Mam nieodparte wrażenie, że robisz wszystko żeby tylko napisać coś (zwiększyć aktywność) [przypuszczalnie dla sprzętu w rozdaniu vip]. Colller klei na powietrzu, bentonit wpływa na wolniejsze rozmywanie się kul w wodzie. To zdecydowana różnica. Jeśli kule skleisz collerem to dolecą daleko, bo w powietrzu będą dobrze sklejone.

Autor mówił o zamulonym kanale, a nie o kanale żerańskim. Wisła w mojej okolicy płynie tak wolno jak woda w kanale. Praktycznie wcale. Więc mam jakieś tam porównanie i wiem, że gruba płoć najlepiej bierze na kukurydzę. (2014/05/10 00:10)

użytkownik102837

Mam nieodparte wrażenie, że robisz wszystko żeby tylko napisać coś (zwiększyć aktywność) [przypuszczalnie dla sprzętu w rozdaniu vip]. Colller klei na powietrzu, bentonit wpływa na wolniejsze rozmywanie się kul w wodzie. To zdecydowana różnica. Jeśli kule skleisz collerem to dolecą daleko, bo w powietrzu będą dobrze sklejone.

Autor mówił o zamulonym kanale, a nie o kanale żerańskim. Wisła w mojej okolicy płynie tak wolno jak woda w kanale. Praktycznie wcale. Więc mam jakieś tam porównanie i wiem, że gruba płoć najlepiej bierze na kukurydzę.

Co do aktywności na forum to nie robię tego na pokaz ja po prostu lubię wędkarstwo i każdy kontakt z nim sprawia mi przyjemność. Co do forum jestem na nim aktywny ponieważ pomoc innym w sprawie wędkarstwa sprawia mi przyjemność.

Co do colleru i bentonitu to mniej więcej wiem jakie są pomiędzy nimi różnice z opisu producenta, ponieważ obu tych klei używam. Może nie oriętuje się w jakimś szczegułowym składzie tych dwóch produktów ale podstawowe ich zadania znam.

Możliwe że bardziej skupiłem się na opisaniu łowienia na moim łowisku, którym jest kanał żerański. Autor wątku powinien podać jaki jest to dokładnie akwen. Co do kukurydzy to możliwe że akurat ona najlepiej sprawdza się właśnie na twoich łowiskach, ale u mnie kompletna lipa co może potwierdzić większość wędkaży łowiących na kanale żerańskim.

Mam propozycje aby przenieść naszą rozmowne na priv, aby nie zaśmiecać forum. Tam spokojnie będzie można się wymienić informacjami i pogadać na dany temat :)

Pozdrawiam Boczny Trok (2014/05/10 00:31)