Zanęta Lorpio jak ją wzbogacić jakie dodatki

/ 18 odpowiedzi / 3 zdjęć
Witam
Piszcie jakie macie efekty na tą zanęte, co do niej dodajecie, z czym mieszacie. Ogólnie wszystko co jest ważne. Mile widziane zdjęcia z wynikami. Ja o tej zanęcie dowiedziałem się kilka dni temu, dziś już zakupiłem, jak się upały skończą pojadę i dam znać co się działo. Mam zamiar dać z 1kg zanęty+2kg gliny rozpraszającej+pinka+garść kukurydzy+gotowane konopie=woda stojąca. Czy ten przepis wystarczająco się spisze czy coś jeszcze dodać?
Piszcie i Komentujcie
Pozdrawiam

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

MateuszR86

Pomieszałem ją kiedyś z zanęta na lina tej samej firmy jest droga ale mo 30 minutach miałem istny kołocioł w okolicy spławika, niestety nawt stuknięcia nie było. Wychodzi na to że to nie był mój dzień, ale 3 innych wędkarzy łowiących w okolicy też nic nie miało.

(2012/08/03 15:39)

bluehornet

Na zdjęciu zademonstrowałeś zanętę Magnetic Roach o grubszej granulacji , jest jeszcze jedna wersja o drobniejszej granulacji z dopiskiem FINE równie skuteczna .
A czy taka droga ? 16 zł. za 2 kg ? (2012/08/03 15:57)

lukaszex

I jeszcze piszcie o Lorpio Magnetic Roach Fine (2012/08/03 16:12)

Kosmita

Ja na zawodach uzywalem tej zanety("gruba") w polaczeniu z zaneta na lina tej samej firmy(1kg plociowej i 1kg linowej). Marne efekty, 4 male rybki w siatce. Uzywalem tez tej samej zanety na karpia i tez nic, to samo u kuzyna. Wiec raczej u mnie sie nie sprawdza. (2012/08/03 19:50)

użytkownik51990

Ja bym, jeszcze polecił dodać czerwoną glinę rozpraszającą ;). Co do zanęty ja używam tej grupszej po prostu na większą płoć, a tej drobniejszej nie miałem okazji stosować. Na zdjęciu jedna z niewielu płoci, jakie się łowi u mnie w Łodzi na tą zanętę;) (2012/08/03 20:14)

hdupawelslowinski

Witam, ja uzywam tej drobniejszej \ fine\ dodaje pinke , kolendre i na moje łowisko wystarczy zeby polowic. (2012/12/08 15:54)

patryk-kociemba

wtrącając się, dzis takze probowalem sie z polaczeniem zanety plociowej(grubszej) z linowa (red), musze powiedzie ze efekty marne, po wrzuceniu zanety do wody 3 - 4 brania i plotki ok 15 cm, po 10 min zadnego brania az do kolejnego necenia.
Poki co nie nastawiam sie negatywnie, dzis bylo goraco i nikt nic nie lowil, przetestuje jeszcze raz w innych warunkach i wtedy podam wyniki.
Dla mnie to magnetic na leszcza z odrobina linowej to jest efektywna zaneta. Sprawdzila sie zawsze(poczatek male rybki pozniej wieksze).
pozdrawiam (2013/08/18 18:13)

rad13

używam zanęty fine rezultaty dość dobre(udział w mieszance max40%)do tego parę dodatków i w zawodach nie spadłem poniżej pierwszej dziesiątki.
Mam do was pytania zamierzam urozmaicić zanętę fine zanętą gp 2kg +1kg gp i tu jestem ciekaw czy tak robiliście i czy się wam sprawdza i jaki zapach ma gp na płoć?(czy ma dodatek konopi)
(2013/08/18 19:04)

patryk-kociemba

Rad mozna sie dowiedziec jakie dodatki stosujesz ?? (2013/08/19 09:35)

kuba7128

Ja stosowałem na zawodach, dodałem 1kg gliny rozpraszającej, Jokersa i smrodek B.Bartona. Pierwsze miejsce w juniorach. (2013/08/19 09:57)

Morciaty

Polecam tą zanętę szczególnie w wersji " FINE". Zawsze dodawałem do niej coco-belge, zamrożone pinki oraz białe robaki, glinę rozpraszająca. Ja na płoć  przeważnie nie stosuję innej mieszanki, zdarzyło mi się jednak wypróbować Dragona Płoć XXL, która jest mieszanką z grubą frakcją różnych ziaren. (2013/08/19 10:40)

rad13

głównie dodaje konopie prażone i pieczywo fluo (mundiala) i zastanawiam się nad coco belge oraz minerałem na płoć typowych atraktorów raczej nie dodaje(nie widzę w tym większej skuteczności i lepiej z tym nie przesadzać). (2013/08/19 10:42)

danon1973

Zanęty loprio magnetic u mnie się wyśmienicie sprawdzają.
Przeważnie łączę magnetic bream z magnetic feeder oraz magnetic roach również z magnetic feeder a także roach z bream.
Co dodaję oprócz tego?
Jeśli to jest mieszanka z roach to konopie prażone, pieczywo fluo (jeśli mam akurat), kukurydzę z puszki, pinkę.
Jeśli to jest mieszanka z bream to zamiast konopi prażonych daję melasę w płynie (jeśli to jest roach z bream również melasę).
Dodatkowo daję glinę wiążącą lub rozpraszającą w zależności od łowiska.
To co napisałem wyżej, stosuję najczęściej. Czasami wpadną jeszcze jakieś dodatki, jeśli mam np. mąka kukurydziana czy płatki owsiane, ale jest to bardzo rzadko.
Efekty na te zanęty zawsze mam z tym, że na mieszankę roach + feeder wchodzą płotki najczęściej 16-25 cm. Nigdy na tą mieszankę nie złowiłem dużej płoci.
Natomiast na mieszankę bream + feeder oraz roach + bream (z melasą) łowiłem swoje największe okazy płoci od 30-40 cm.
Na zdjęciu jedna z takich płoci, 40 cm, właśnie na roach z bream. (2013/08/19 11:56)

patryk-kociemba

używam zanęty fine rezultaty dość dobre(udział w mieszance max40%)do tego parę dodatków i w zawodach nie spadłem poniżej pierwszej dziesiątki.

chcialem zapytac jakiej zanety bazowej uzywasz ?? jesli to nie sekret :)
Ja osobiscie testowalem ta grupsza na rozne sposoby( z glina,ziemia oraz samej ) i poki co to bardzo marne wyniki lowiac na treningach. (2013/08/24 11:48)

rad13

Jako zanętę bazową używam właśnie tego lorenca fine na zubożenie mieszanki używam ziemi coś na rodzaj bełchatowskiej (nie kupuje glin i ziemi za drogo wychodzi)broń bożę nie z pola,,uprawnego"czy typowa z kretowiska.
Grunt to nie przekarmić ryb staram się nie dodawać więcej jak 2 kg zanęty  + ok.4 kg ziemi (czasem gliny)  plus ok litr wody wychodzi coś ok 12l + uklejowa i jest regulaminowe 17l
Robactwa nie dodaje bo ściąga okonka i są problemy
samej raczej nie używaj bo szybko przekarmisz ryby i nie zapomnij przetrzeć zanęty i odczekać przynajmniej 30 min po namoczeniu i ewentualnie domocz (2013/08/24 13:33)

bocznytrok

Ja używam tej zanęty na jesień na kanale i trzeba przyznać że sprawdza się świetnie, co do dodatków to ja osobiście dosypuje do niej prażone i gotowane konopie. (2013/08/24 20:25)