Zanęta Lorpio Magnetic Roach.

/ 16 odpowiedzi
Witam wszystkich!A więc tak 22 kwietnia mam zawody spławikowe nad jeziorem Stępa w Kleczewie.Chciałem się was zapytać co sądzicie o tej zanęcie [w temacie], ponieważ nigdy na nią nie łowiłem i nie wiem jakie będą wyniki.Jezioro o powierzchni 6 ha i średniej głębokości 2m,1,5m dno muliste woda średniej przejrzystości.Nastawiam się na płoć i nie wiem czy ta zanęta okaże się dobra na zawody.
Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi dam621.
owczarki

czasami mimo że zaneta jest dobra to i tak ryby nie biorą "gdy płoć nie bierze to ukleja pomorze" <wygraliśmy z kumplem tak zawody u nas ryby nie brały to przestawilismy sie na uklejei złapaliśmy całe 1,5kg i 1 miesjce> (2012/04/04 21:23)

sniochu21

Witam,moim zdaniem dobra zanęta.Ja na kilo tej zanęty dodałem 0,5 Lorpio GP płoć ,robactwo całe podałem w ziemi.W momencie kiedy ryba odchodziła dopalałem Gardonixem sensasa.Na hak ochotka  i wyniki bardzo satysfakcjonujące.Jeśli jest większa płotka to możesz dodać jakieś pieczywko fluo,bo konopi to tam jest... (2012/04/04 21:48)

dam621

A jeżeli dodał bym do niej coco-blage  i jaszcze konopi prarzonych [mielonych to nie zepsuł bym tej mieszanki? (2012/04/05 09:05)

TOMEK WKW

Kolego pewnie że byś nie zepsuł, a wręcz poprawił jej działanie. Konopie to jest to co płocie uwielbiają, tylko żebyś nie przesadził. Moja propozycja dla Ciebie:
1Kg Lorpio Magnetic roach
30 dkg prażonych zmielonych konopii
30 dkg biszkopt
10-15 dkg coco belge
10 dkg słonecznik prażony zmielony
zanętę wymieszać 1:1 z czarną ziemią z kretowiska
zapach proponuję waniliowy (najbardziej uniwersalny i bez zbędnego wydawania zanęty)
aby uatrakcyjnić zanętę to po namoczeniu dodajemy pieczywo fluo czerwone i pinkę (2012/04/05 09:21)

dam621

Właśnie nie jestem przekonany co do ziemi z kretowiska nigdy do zanęty nie dodawałem ziem lub glin a tym bardziej na zawodach bo nie wiem co ma wspólnego ziemia z kretowiska z zanętą na zawody.Moim zdaniem to zepsuje całą mieszankę i pedzie klapa , a co wy o tym myślicie? (2012/04/05 10:46)

Radzio55

Ziemia pozwoli Ci fajnie rozporwadzić zanęte na łowisku. Po wrzuceniu do wody wytworzy się chmura. Tylko pamiętaj musisz tą ziemię przetrzeć przed dodaniem do zanęty.

Ale jeśli chodzi o tą zanętę, jest dobra, ale jest ona przeznaczona raczej do łowienia rekreacyjnego, z tego powodu iż ma grubsze frakcje i powoli sie w miarę rozpuszcza. Jeśli dysponujesz troszkę większymi środkami polecam Lorpio GPx Roach lub Roach Black. Ma cieńsze frakcje i szybciej zbawi rybę na łowisko oraz ma lepiej wyparzone składniki. Wracajać do MAgnetica dobra, ale będzie trochę wolniej się rozpuszczała w wodzie. Pozdrawiam.  

(2012/04/05 11:03)

dam621

A czym się różni lorpio  Roach  od  lorpio   Roach Black? (2012/04/05 11:19)

adi88

Kolorem. Black jest czarna (2012/04/05 11:26)

dam621

A na ukleje co polecacie za zanęte? (2012/04/05 12:21)

Radzio55

Na ukleje wszystko jest dobre. Jak w łowisku jest ukleja to bedzie brała na zanete płociową. Można także próbować na ziemniaki ;). Też działa ;). Czasami jest tak, że nie trzeba nęcić i wystarczy to co jest na haku.  (2012/04/05 19:07)

monsterfishing

Kolego pewnie że byś nie zepsuł, a wręcz poprawił jej działanie. Konopie to jest to co płocie uwielbiają, tylko żebyś nie przesadził. Moja propozycja dla Ciebie:
1Kg Lorpio Magnetic roach
30 dkg prażonych zmielonych konopii
30 dkg biszkopt
10-15 dkg coco belge
10 dkg słonecznik prażony zmielony
zanętę wymieszać 1:1 z czarną ziemią z kretowiska
zapach proponuję waniliowy (najbardziej uniwersalny i bez zbędnego wydawania zanęty)
aby uatrakcyjnić zanętę to po namoczeniu dodajemy pieczywo fluo czerwone i pinkę

Kolego słuchaj się tego co masz wyżej...
Osobiście zmieniłbym zanętę ale to inna bajka... bo to zawody a nie wypad na grilla...
Z atraktorami to ostrożnie.... Ja rozproszył bym jeszcze w tej ziemi Jokersa...  jak głębokość tak do 2,5m to dodałbym jeszcze Epiceine (2012/04/05 19:28)

dam621

To zrobię tak:Wsypie do wiadra 1kg zanęty i 1kg ziemi dosypie do tego te atraktory , konopie i pinki i zmieszam na sucho to wszystko następnie zmoczę wodą i ulepie  w kule.
Mam nadzieje że wszystko dobrze... zresztą powiedźcie sami. (2012/04/06 11:41)

dam621

To zrobię tak:Wsypie do wiadra 1kg zanęty i 1kg ziemi dosypie do tego te atraktory , konopie i coco-belge i zmieszam na sucho to wszystko następnie zmoczę wodą i ulepie  w kule.
Mam nadzieje że wszystko dobrze... zresztą powiedźcie sami.
(2012/04/06 11:44)

Radzio55

Brakuje jeszcze dwpch rzeczy. Oczywiscie to moje prywatne spostrzeżenie, ale niczym zmieszasz wszystkie składniki przetrzyj ziemie przez sito, potem zmieszaj wszystkie składniki zamocz wodą, a potem jeszcze raz przez sito ;) (2012/04/06 12:28)

monsterfishing

To zrobię tak:Wsypie do wiadra 1kg zanęty i 1kg ziemi dosypie do tego te atraktory , konopie i pinki i zmieszam na sucho to wszystko następnie zmoczę wodą i ulepie  w kule.
Mam nadzieje że wszystko dobrze... zresztą powiedźcie sami.

oj... oj.... (2012/04/06 22:44)

SebaQ27

Zanętę moczysz i po kilkunastu dowilżasz w razie potrzeby a następnie przecierasz przez sito,glinę lub ziemię z kretowiska także wpierw przecierasz i dopiero potem łączysz z zanętą.Na końcu dodajesz pinki.Nie przecieramy zanęty z żywymi dodatkami.  (2012/04/07 13:12)