Zaloguj się do konta

Zanęta leszczowa na zadowdy wiosną - woda stojąca

utworzono: 2013/03/21 16:53
karateka994

Witam.W kwietniu mam zawody wędkarskie. Będę łowił na bata. Na jeziorze dominująca ryba to płoć i leszcz. Jezioro nie jest zbytnio zarośnięte. Nastawiam się właśnie na leszcza. I mam pytanie odnośnie zanęty (czy się sprawdzi w tych warunkach ?).Mam zamiar użyć 1 kg zanęty leszczowej TRAPERA (czarnej), 1 kg zanęty LORPIO leszczowej, do tego coco belge i mączki piernikowej. Do zanęty dodam jeszcze trochę pinki i troszkę kuku.Zastanawiam się jeszcze nad melasą i muslami ale czy warto? A może ma ktoś jakieś inne pomysły na zmodyfikowanie mojej zanęty. Z góry dziękuję. [2013-03-21 16:53]

karol94

Witam . Po pierwsze jak chcesz liczyć się w zawodach to nie radze stosowania zanęty bez wcześniejszego testowania . Najlepiej poświęć weekend przed zawodami i poeksperymentuj troszkę . Po za tym wiosną ryba najbardziej potrzebuje białka pochodzenia zwierzęcego czyli jeśli chcesz coś dodawać do zanęty do raczej jakieś smrodki o aromacie ochotki itp.  [2013-03-21 17:04]

karateka994

Pani w wędkarskim proponowała mi zanętę podlodową (czerwoną) o aromacie ochotki. Może ona by się sprawdziła. [2013-03-21 17:18]

To jakbyś już wygrał ! [2013-03-21 17:35]

misiu86

glina + ochotka.. [2013-03-21 18:08]

Lin1992

Witam.W kwietniu mam zawody wędkarskie. Będę łowił na bata. Na jeziorze dominująca ryba to płoć i leszcz. Jezioro nie jest zbytnio zarośnięte. Nastawiam się właśnie na leszcza. I mam pytanie odnośnie zanęty (czy się sprawdzi w tych warunkach ?).Mam zamiar użyć 1 kg zanęty leszczowej TRAPERA (czarnej), 1 kg zanęty LORPIO leszczowej, do tego coco belge i mączki piernikowej. Do zanęty dodam jeszcze trochę pinki i troszkę kuku.Zastanawiam się jeszcze nad melasą i muslami ale czy warto? A może ma ktoś jakieś inne pomysły na zmodyfikowanie mojej zanęty. Z góry dziękuję.

Ja bym dodał jeszcze trochę płatków owsianych i pociętych czerwonych robaków.
Co do zanęt to muszę powiedzieć że są to zanęty dobrych firm i powinny się sprawdzić.
Życzę powodzenia i pozdrawiam.

[2013-03-21 19:04]

misiu86

bez ziemi bedzie dupa. pierwsza h bedzisz łowił a póżniej dupa [2013-03-21 19:19]

pastuch

Drogi kolego....
Skoro są to zawody to bez ziemi i ochotki nie połowisz zbyt dobrze.Zawody są w kwietniu; zapewne pod koniec; woda na pewno będzie jeszcze zimna.Radzę użyć zanęt o kolorystyce ciemnej nie nastawiając się na połów tylko i wyłącznie leszcza.Co do ilości składników wypisanych przez Ciebie w moim przekonaniu jest ich zbyt dużo.Zbyt duża ilość smaków i zapachów może pogorszyć twoje wyniki, łączenie melasy i musli?( co to ) do tego mączka ? po co ? mączka jest w większości zanęt wędkarskich. Proszę napisać troszę więcej o łowisku i technice jaką będziesz łowił postaram się pomóc dopasować zanętę.
pozdrawiam Damian

Proponuję przeczytać jeden z moich postów może w czymś pomogąhttp://pastuch.wedkuje.pl [2013-03-21 20:26]

Piotr 53

Traper i Jaxon sprawdzą się przy połowie leszcza,ja jednak wybrał bym zanętę w jasnym kolorze lub do ciemnej dodałbym całych płatków owsianych, coco belge to zły pomysł i melasa niecelowa dodaj do zanęty kolendry i koniecznie przynęty na którą masz zamiar łowić ochotka, pinka, biały robak, życzę powodzenia.

[2013-03-21 21:26]

Hooher

Zastanawiam się jeszcze nad melasą...
Obowiązkowo !!!
[2013-03-21 23:02]