Zaloguj się do konta

Zanęta kupna na lina

utworzono: 2011/02/15 19:47
kamilo5196

Jaka zanęta waszym zdaniem jest najlepsza na lina? (kupna)
[2011-02-15 19:47]

no to kolego zadałeś pytanie :) w taktyce łowienia linów najważniejsza jest zanęta gruba ( kukurydza , gnojaki , pęczak , groch ) . jeżeli chodzi o samą zanętę hmmm dużo by tu pisać . Lina najlepiej nęcić przez parę dni sypiąc każdego dnia w jedno miejsce ok . pół puszki kukurydzy , i pociętych gnojaków sklejonych ziemią . tak " na smak " możesz dorzucić kulkę zanęty ale to tylko wtedy  gdy nie łowisz , ponieważ może to ściągnąć w łowisko leszcze i płocie a przecież chcemy złowić karpia :) podsumowując nęcić przez co najmniej 2 dni przed łowieniem , grubo , bez zanęt kupnych ( ew. trochę na smak ) . w dniu łowienia zanęć raz na początku potem nie donęcaj , bo linek to bardzo płochliwa ryba no i łów na to czym nęcisz :)
[2011-02-15 19:56]

TRAPER LIN-KARAŚ RZĄDZI
[2011-02-15 20:08]

TRAPER LIN-KARAŚ RZĄDZI

dałeś bardzo wyczerpującą odpowiedź ... może napisz dlaczego a nie ....to tak jakby ktoś się ciebie zapytał co wygrałeś a ty byś powiedział , że nagrodę ....
[2011-02-15 20:16]

Jędrula

no to kolego zadałeś pytanie :) w taktyce łowienia linów najważniejsza jest zanęta gruba ( kukurydza , gnojaki , pęczak , groch ) . jeżeli chodzi o samą zanętę hmmm dużo by tu pisać . Lina najlepiej nęcić przez parę dni sypiąc każdego dnia w jedno miejsce ok . pół puszki kukurydzy , i pociętych gnojaków sklejonych ziemią . tak " na smak " możesz dorzucić kulkę zanęty ale to tylko wtedy  gdy nie łowisz , ponieważ może to ściągnąć w łowisko leszcze i płocie a przecież chcemy złowić karpia :) podsumowując nęcić przez co najmniej 2 dni przed łowieniem , grubo , bez zanęt kupnych ( ew. trochę na smak ) . w dniu łowienia zanęć raz na początku potem nie donęcaj , bo linek to bardzo płochliwa ryba no i łów na to czym nęcisz :)


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tak , zgadza się , Kuba ma sporo racji .

Ale jak uprzesz się na kupną zanęte to polecam Stil HPB Duży Karp , świetnie działa , duża frakcja i pachnie jak cukiernia :) Dodaje zawsze pinkę i konserwową kuku .

Powodzenia :)

[2011-02-15 21:19]

no to kolego zadałeś pytanie :) w taktyce łowienia linów najważniejsza jest zanęta gruba ( kukurydza , gnojaki , pęczak , groch ) . jeżeli chodzi o samą zanętę hmmm dużo by tu pisać . Lina najlepiej nęcić przez parę dni sypiąc każdego dnia w jedno miejsce ok . pół puszki kukurydzy , i pociętych gnojaków sklejonych ziemią . tak " na smak " możesz dorzucić kulkę zanęty ale to tylko wtedy  gdy nie łowisz , ponieważ może to ściągnąć w łowisko leszcze i płocie a przecież chcemy złowić karpia :) podsumowując nęcić przez co najmniej 2 dni przed łowieniem , grubo , bez zanęt kupnych ( ew. trochę na smak ) . w dniu łowienia zanęć raz na początku potem nie donęcaj , bo linek to bardzo płochliwa ryba no i łów na to czym nęcisz :)

 " ponieważ może to ściągnąć leszcze i płocie a przecież chcemy złowić karpia " zamiast karpia powinien być lin . mój błąd ....
[2011-02-15 21:27]

mienta

co łowisko to inne upodobania ryb co do zanęt i przynęt a najlepiej zweryfikujesz to testując kilka rodzaji zanęt na swoim łowisku i ocenisz w którą weszło najwięcej ryby  [2011-02-15 21:45]

Jędrula

co łowisko to inne upodobania ryb co do zanęt i przynęt a najlepiej zweryfikujesz to testując kilka rodzaji zanęt na swoim łowisku i ocenisz w którą weszło najwięcej ryby 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ma tyczkę ( której zresztą mu zazdroszczę ) i myśli , że wszystkim może doradzać :)))))))))))))))))))))))))))))))))

Chciałbym mu coś przykrego powiedziec ale nie mogę bo kolega @mientowy ma 100% RACJI.

Testy to podstawa , u mnie HPB jest rewelacyjna po odpowiednim przugotowaniu , wcześniej badałem sześć różnych mieszanek ale Stil wygrał :)

[2011-02-15 21:55]

mienta

nie ma Jędras czego zazdrościć ot taki kawał badyla a z tymi zanętami też miałem problem dopóki nie wpadłem na to rzeby testować i oceniać która lepsza itd i teraz mam swoją tajną recepturę i wyniki też naprawdę dobre :))) [2011-02-15 21:59]

Mlody8

czerwone robak i kukurydza  [2011-02-16 16:26]

wojtek1619

nie ma to jak własnej roboty zanęta a co w niej to zależy czym co tam masz pod ręką a jaka satysfakcja jak przyciąga rybik połamania i pozdrawiam
[2011-02-16 17:03]

popek1993

polecam jak najgrubszą zanętę nie syp proszku bo to nic nie da to tylko drobnice zwabi polecam naturalne składniki typ kuku pęczek pszenica itd to jest najlepszy sposób przynajmniej wody nie zakwasisz no i nie ma protein co daje nam przewagę nad zanętą kupną ponieważ  one po pewnym czasie odstraszają niż przyciągają Połamania!!
[2011-02-17 17:22]

popek1993

polecam jak najgrubszą zanętę nie syp proszku bo to nic nie da to tylko drobnice zwabi polecam naturalne składniki typ kuku pęczek pszenica itd to jest najlepszy sposób przynajmniej wody nie zakwasisz no i nie ma protein co daje nam przewagę nad zanętą kupną ponieważ  one po pewnym czasie odstraszają niż przyciągają Połamania!!
[2011-02-17 17:22]

Ja polecam pellet miodowy i kukurydze- u mnie się sprawdza. Zanęta sypka bardzo szybko przyciąga drobnicę a tym samym zmniejsza szanse na złowienie pięknej ryby jaką jest lin. [2011-02-18 09:42]