Zanęta karpiowa na maj

/ 11 odpowiedzi
mam problem bo nie wiem co dać do zanęty karpiowej i mój jest taki pomysł :do wiadra wsypać:-1kg pelletu-0,5kg kulek o smaku Truskawki & Scopex z firmy tb top edition 14mm-0,5kg kulek o smaku wanili firmy tb euroi konopie
na włosy jedna kuleczka pop-up o smaku truskawki a na drugi słodka śliwka z połówką kraba lup jakiegoś smroda jakiegoś grzybka ! a potem wałeczki z tb top edition 2 na włos i potem inny smak pop-up !!
mam pytanie czy to dobre rozwiązanie
odpal123

i zalać boosterem tr lub słodka ś (2011/03/22 21:29)

piotrcarp

kazdy pomysl jest dobry jak sie sprawdzi ale nikt niejest w stanie ci powiedziec ze jak to sypniesz to ryby beda braly raz pojedziesz i nic ani brania a nastepnego dnia na to samo bedzie eldorado a w twoim pomysle czesc kulek bym przepolowil a czesc nawet pokruszyl kolo zestawu tylko kilka calych kulek ale to tylko moje zdanie (2011/03/23 08:44)

Grzegorz83

Witam kolege kup sobie zanete morlina lub gutkiewicza maja mocny zapach do tego cos z dipa truskawki lub owocowy lub brzoskwinia na haczyk kuku i biale lub pinka Pozdrawiam
(2011/04/07 12:15)

buba0sparx

Ja osobiście proponuje do nęcenia urzyc PVA do środka pelecik najlepiej rybny troszke dipu osobiscie polecam dynamite np anchowy & mussel oczywiscie pokruszone kulasy , nie używaj wonnych zanęt , karpiszony dopiero sie budza wszelkie intensywne aromaty mogą w nich wzbudzic podejrzliwosc . Ze słodkich smaków wczesną wiosną sprawdzał mi sie scopex-banan , sweet corn , nieraz truskawka ale ta ostatnia powinna byc połączona z jakims śmierdzielkiem . Oczywiscie nie ma zasady , bo gdyby była to karpiowanie straciło by swój sens. (2011/04/07 19:47)

Grzegorz83

Kazdy ma swuj sposub ja uzywam tego co napisalem nie robie wlasnych zanet a jezdze z kolega co wedkuje juz prawie 30 lat i zawsze uzywa tych zanet i ma efekty to tez zalezy od zbiornika sa dni co nic nie bierze a sa takie ze nawet nie dojdzie do dna a juz wisi cos.A moze kolego wiesz jakie rybki sa w warcie czy warto sie tam wybrac ja bym jechal to od strony lipie i na dzialoszyn od kturej strony dzialoszyna sa jakies fajne miejsca co mozna autem dojechac Pozdrawiam
(2011/04/08 11:10)

buba0sparx

Warta ogólnie ostatnimi czasy obfituje w dobre wyniki . Nie wiem jak w okolicach których piszesz ale w moich okolicach nie ma specjalnie dużego znaczenia gdzie będziesz łowić . Poprostu znajdujesz odcinek rzeki z główkami zdala od cywilizacji i siadasz. Tylko pamietaj zarówno warta jak i odra pełna jest drobnicy także koszyki ostatnimi czasy wogole się nie sprawdzaja , wrzucasz zestaw a wędka cały czas lata , brania non stop nawet na rosówkę. Dlatego ciężarek w zupełnosci wystarczy . W zeszłym sezonie byłem na warcie kilkakrotnie i naprawdę połapałem , wczesną wiosna jeździłem na odcinki o szybkim nurcie łowiłem na wątrobę czesto zmieniając miejscówki idac w góre rzeki , klenie brały jak głupie. Gdy zrobiło sie cieplej jeździłem juz tylko na główki , rosówa  duży hak i naprawdę zarówno białoryb jak i drapieżnik brały jak głupie.Z zamiłowania jestem karpiażem ale zasiadki z feederem nie odmówie. (2011/04/08 14:56)

Grzegorz83

wybieram sie ale niewiem gdzie sa jakies miejsca co mozna podjechac autem bo wszedzie sie nie da no ale jak piszesz ze niema znaczenia gdzie siade to fajnie tak z drogi widac sa fajne miejsca ale niema pargingu nigdzie bylem tez na odrze z kolega i idzie sie pocieszyc efekty byly ladne przewaznie duzy leszcz lin sie tez zacial teraz tez chcemy jechac na poraj jest tam 495ha to na watrobe klenie lowisz czy sumy (2011/04/08 16:28)

jacbydg

Witam .mam problem bo od tego sezonu chce robic swoeje kulasy i dostalem przepis od kolegi .1kg maki kukurydzianej,1kg maki sojowej ,0.5kg PV1,  0.5kg maki pszennej.1kg maki rybnej .20dkg konopi prazonych .10dkg murzynka. kulki zrobilem ladnie sie rolowaly ale po 2 dniach sie okazalo ze sie w palcach rozpadaja i sa miekie a pozatym plywają,co zrobic zeby je obciazyc?czy kasza manna i glina wedkarska sprawe zalatwi.czekam na podpowiedzi ,z gory ,,dzieki.. (2011/04/08 19:51)

buba0sparx

na wątrobe łowiłem klenie , ale podejrzewam że i sum by się skusił a na warcie go nie brakuje , nie nastawiałem sie nigdy konkretnie na suma ale udało mi sie w tamtym sezoni kilka złowic takich do 5kg na rosówkę . A wracając do tematu nie dziw sie że przy warcie nie ma parkingów , musisz szukac miejsc gdzie wał jest daleko od rzeki tam najczesciej okoliczni rolnicy wypasają krowy , tam tez znajdziesz napewno polna droge prowadzącą do samej wody . Ustaw sie na końcu główki i łów na skraju nurtu . Ale to i tak trzeba poczekac aż woda sie nagrzeje jak narazie ryba trzyma sie wypłyconych miejsc o słabym nurcie lub wszelkiego rodzaju kanałów i zatoczek . (2011/04/08 20:02)

spines21

na kilo suchej masy trzeba by dać 10-12 jajek,trzba to wszystko sklejć.

no i jeżeli mąka sojowa to odtłuszczona,bo tłusta sprawia,że kulki pływaja.                         

(2011/04/08 20:13)

Grzegorz83

Dzieki kolego za info o warcie napewno tam wybiore sie i zobacze wyprubuje tez watrubke jak piszesz i zobaczymy moze jakies ladne efekty beda Dzieki pozdrawiam
(2011/04/09 13:48)