Zanęta jokers na wodzie stojącej

/ 13 odpowiedzi
Witam wszystkich. Zgłaszam się z prośbą bo chcę pierwszy raz pojechać na zawody. Będę łowił na wodzie stojącej a konkretnie na Zalewie Zemborzyckim.Chcę użyć samej zanęty jokersa i może trochę do tego gliny, a więc panowie ile muszę przygotować zanęty i ile jokersa kupić. Proszę was napiszcie mi wszystko dokładnie pokolei jak co robić ile tego dokładnie dać zanęty i jokersa. Ryby które mnie interesują to leszcz i płoć więc jakiej zanęty jeszcze użyć.
u?ytkownik50133

jeżeli jest to bardzo wczesna wiosna to nie nęcę zanętą . do ziemi dodaję jokersa i do tego jakiegoś zapachu ( u mnie sprawdza się kolendra ) . jeżeli wybierasz się  na zawody ( o ile Cię stać ) to kup Sensasa lub MVDE ale jeżeli z tańszych to polecam trapera . nęć mało ( wczesna wiosna ) i pamiętaj o doborze koloru zanęty do koloru dna . (2011/02/28 20:06)

u?ytkownik57785

Jaka zanęta, to mało ważne, bylebyś nie dodawał joka do samej zanęty, bo go zabijesz. Jokersa mieszaj TYLKO z ziemią z kretowiska, bełchatowską lub gliną wędkarską. Możesz podawać kule joka między kulami zanęty. (2011/02/28 20:07)

mienta

kolego dodawanie jokersa do zanęty to podpisywane wyroku śmierci na niego joka dodaje się do ziemi bełchatowskiej,gliny rozpraszającej lub na rzeki do gliny wiążącej jest jeden wyjątek jeśli już koniecznie chcesz dodać joka do zanęty to zrób to na łowisku bezpośrednio przed rozpoczęciem zawodów ogólną normą jaka stosuje większość wędkarzy to pół litra jokersa na 2kg ziemi lub gliny (2011/02/28 20:07)

fkuzi555

na takie zawody i wczesna pore roku rzucilbym pol kg jokersa w 3-4kg ziemi, do tego max 1kg spozywczej zanety rowniez z ziemia (2-3kg), ale pewno i tak nie bylby to caly kilogram i niewielka iloscia pinki. uniwersalna na plocie i leszcze to wg mnie sensas gros gardons wymieszana z sensas etang, epiceine i zapachem, acz niekoneicznie trzeba dosmradzac. o tej porze roku jest zimna woda i wyglada, ze jeszcze dosc dlugi czas bedziemy sie bawic prawie sama ziemia. po prostu zaneta spozywcza nasycisz ryby i po godzinie zostaniesz bez bran. (2011/02/28 23:43)

lukaszex

Mam zamiar łowić w kwietniu. Trochę nie rozumiem mam np z 0.5kg jokersa dodać na 2kg gliny i bez dodawania zanęty? Jak się dodaje to w którym momencie ją dodać i ile jej dać (2011/03/01 09:14)

lukaszex

Najlepiej jak ktoś ma jakiś filmik przedstawiający jak to się dokładnie robi (2011/03/01 09:20)

piotrek1518

Czy na zawody na kanale, dodawać tylko jokersa z gliną? Czy osobno żucać też zwykła zanętę np leszczową czy płociową? (2016/03/24 13:56)

patryk-kociemba

To jak podać zanęte i robaki, w duzym stopiniu zależy od danego kanału ,od uciągu oraz dna. Jeżeli nie przybliżysz jakie u ciebi panuja warunki to chyba nikt nawet w przybliżeniu nie odpowie na twoje pytanie. Drugą podstawową rzeczą jaka musisz wiedzic jaki jest rybostan i w jakich ilościach, poniewąz nęcenie przy nie wielkiej ilości ryb będzie zupełne inne niż przy dużysz skupiskach.
pozdraiwam
  (2016/03/24 14:10)

piotrek1518

Chodzi o kanał Mała Ruś w Ostródzie. Z tego co mi wiadomo to nurt jest słabiutki, ryby to leszczyk, płotka, wzdręga, a dno to nie mam pojęcia. Na forach nie ma nic opisanego na temat tego kanału. Założyłem osobny temat związany właśnie z tym kanałem, ale narazie cisza.  (2016/03/24 18:12)

patryk-kociemba

ok dziś zaliczyłem wypad na podobny kanał więc moja propozycja jest taka:
gline moeszasz z zanęta( proporcja w zależności od pory roku), to tego dodajesz pudełko uśmierocnych pinek oraz trochę jokersa( nie dokońca to prawda,że jokres ginie w zanęcie - tylko w tych słonych, ja nie miałem takiego problemu) , resztę dodajesz jokersa dodajesz do czystej ziemi.
Nęcenie proste, wrzucasz 80 % znęty z ziemia na początku oraz połowe ziemi z jokiem doklejonego klejem, Donęcasz jak brania siądą, malutkimi kulkami joka i czasami zanęty.
pozdrawiam (2016/03/25 17:45)

Romuald55

Nikt Ci nie zdradzi tajemnic nęcenia,to po pierwsze.Po drugie, nie nauczysz się nęcenia na portalu.ALE....
Podam Ci ogólne zasady nęcenia.Masz jeszcze czas na trening.
Jokers....miesza sie go z ziemią przesianą przez drobne sito.Jokers musi być wypłukany.Martwy jokers unosi się do góry.Trzeba go zlać.Na łowisku taki jokers rozproszy ryby.Jedną gazetę wymieszaj z ziemią.Delikatnie.
Teraz zanęta spożywcza...1 kg zanęty plus 3-4 kg gliny.Część wiążącej,część rozpraszającej.Im głębiej i większy uciąg tym więcej wiążącej.To sprawa doświadczenia i wielikrotnych prób.1/3 zanęty gotowej/z gliną,przesianej/domocz więcej,tak żeby kule były twarde.Reszta mniej domoczona.Kule mają pęknąć przy uderzeniu o wodę.Do zanęty dodaj 1/4 litra zamrożonej pinki.
Rzucasz kule wielkości małej pomarańczy.Najpierw połowę jokersa z ziemią/kule musza rozpaść się nad dnem.Następnie wszystką zanętę przemoczoną i połowe pozostałej.Donecasz małymi kulkami zarówno jokersem jak i spożywką.
Łowisz na ochotkę,pinkę lub obie razem. (2016/03/25 21:51)

wojcieszyc

samego joka trzeba rozproszyć glinką suchą a później mniej więcej tak jak pisze kolega wyżej. połamania kija (2016/03/30 20:12)