Zaloguj się do konta

Zanęta, jak nawilżyć?

utworzono: 2011/05/13 22:17
HeadAche

Witam, w niedz 15.05 mam zawody. Zastanawiam  sie czy moge wstępnie nawilżyć zanęte w sobote wieczór, chyba przez noc nie straci swoich właściwości? Mam zamiar mieszać gotową "paciare" łącznie z pinka. Proszę o opinie. Odrazu dodam ze nawilże wodą z łowiska (do rzeki mam 100m).  Aha, i jeszcze napisze skład i metode jaką zastosuje, moze ktoś coś podpowie. 

Na dwie tury zakupiłem 5kg trapera gold (czarny, 4 kg barwionego na czerwono,1kg zwykłego. Niestety w sklepie zabrakło zwykłego, planowałem 2 czerwonego: 3 zwykłego), do tego glina w proporcji 1:1. Chlebek belgijski (czerwony) Litra pinki, biały + kolorowy na hak. Będe łowił bolonką, postaram sie spowolnić spływ jak tylko sie da. Nastawiam sie na jazia, klenia i świnke dokładnie w tej kolejności.

Z góry dziękuje za podpowiedzi.

[2011-05-13 22:17]

Odradzam wczesniejsze nawilżanie. Niektóre składniki mogą rozpocząć proces kiśnięcia. Glina 2:1. Wapię, zeby te gatunki weszły Ci na białego z pinką po takiej zanęcie. Predzej krąpie, płocie, ukleje, leszczyki.  [2011-05-13 22:23]

Romuald55

Na rzekę daje się na 2kg zanęty spożywczej 2kg gliny rozpraszającej i 4 kg gliny wiążącej rzecznej.Przy uciągu powyżej 20g powinno się jeszcze dokleić.Takie są zasady ogólne.Jeśli nie dokleisz czy dasz za mało gliny wiążącej to zanęta spłynie Ci z nurtem i pociągnie za sobą rybę. [2011-05-13 22:28]