Zanęta i zestaw na zawody-staw o gł.2 metry

/ 15 odpowiedzi
Witam. Za rok a dokładnie w czerwcu będą zawody spławikowe z okazji dnia dziecka. Chciałbym wziąć w nich udział. Mało łowię na spławik (łowię karpie), dlatego nie wiem kilku rzeczy.Zacznę może od opisu mojego łowiska. Jest to staw o głębokości 1-2m z dniem średnio mulistym. Ryby jakie tam występują to płoć, leszcz, karp i dużo drapieżników.1. Na co łowić?2. Jaki haczyk wybrać ( firma kształt i wielkość)?3. Jaką grubość żyłki wybrać?I najważniejsze o czym nie mam zielonego pojęcia.Jaką zanętę użyć?Z góry dziękuję za odpowiedz.

użytkownik130230

Napewno zanęta universalna jakaś traper .

Na zawody niestety ja używam zanęt droższych zależy jakie to zawody jak spławikowe to napewno bym zakupił taka zanęte co najcześciej tam wyciagasz za ryby np : bierze dużo płoci to nastawiam sie na płoc,leszcz . Haczyk jak najmniejszy polecam ci z przyponem w wędkarskim da sie kupić haczyk na płoć niestety zapomniałem jakiej to firmy a do Dnia Dziecka to ci jeszcze daleko dopiero co były . żyłka 0,25 albo  0,18 jeśli szykujesz sie na płocie/leszcze (2012/08/18 11:58)

89krzysztof

Grunt to odpowiednie przygotowanie. Prawie rok potrzebujesz na ogarnięcie wszystkiego ? :) Nieźle. Nastaw się na jeden gatunek ryby i ciągnij tylko leszcze np. Łowisz odległościówką, batem, tyczką? Delikatny spławik, przypon 0.12, haczyk 12 będzie ok.  (2012/08/18 12:07)

sensas1910

1. na to czego jest najwięcej .np płoć , leszcz.22. haczyk nr.18 lub 16 ownera jaxon :)3.żyłka główna 0.10mm max. 0.12mm a na przypon 0.08mm4. zanętę kup płoć leszcz , gutkiewicza lub jaką lepsza :) do tego konopie prażone , pieczywo czerwono-żółte , glinę rozpraszającą 1 paczkę i możesz dodać do tego piernika . a dodatki do zanęty to pinka tylko żeby większość była uśmiercona :) bo Ci rozniesie całą zanętęto by było dla Ciebie wszystko . (2012/08/18 15:35)

tb99

1. Kukurydza,białe,pinki,skórka z chleba2. 10-8 mikado,sensual na leszcza3. 0,14-0,25 zależy jakie ryby chcesz łowić4. Uniwersalna zanęta Bogusława Bruda (opakowania 3kg) (2012/08/18 16:16)

krzychu sc

witam
1. karpia tam wpuszczają przed zawodami czy ogólnie tam jest,jeśli przed zawodami to na niego się nastaw bo na na nim będzie się robić wynik(chociaż różnie bywa, miałem przypadki że nie chciał współpracować),a jak tam po prostu jest to płotka i leszczyk .
2. z zanęt to w miarę uniwersalną jest ss gardons ,maż jeszcze dużo czasu i możesz to sprawdzić czy odpowiada rybką .możesz ja zrobić na dwa sposoby 1:1 z gliną argila luz sama spożywka i np.pinka lub biały do zanęty albo strzelanie procą . Dodatków do tej zanęty nie musisz  dodawać bo sama w sobie jest bogata, z pieczywkiem fluo jak będziesz dodawał to nie przesadź bo ryby się nim bardzo szybko nasycają i odejdą z łowiska  do tego 2 opakowania ziemi lub gliny i do tego joka.
3.przynęty to ochotka,biały, pinka,(jeśli by brało coś grubszego to kuku ewentualnie czerwony chociaż bym nie ryzykował w ciemno z tymi przynętami)
4.haczyki 18-24 na robale zależy wszystko jak intensywnie żeruje ryba, na ziarna wiadomo większe, z firm to np colmic nuclear ,owner, gamakatsu.Taka sama sytuacja z żyłkami 0.10główna 0.08 przypon intensywniej żeruje , większe ryby to grubsze.
Mam nadzieje że ci chociaż pomogłem w małym stopniu pozdr. i życze dużo sukcesów na zawodach
  (2012/08/18 18:47)

mborowiec3

Będę łowił odległościówką. Co do zanęty to sam z małą pomocą internetu sporządziłem taki przepis (wszystkie użyte składniki są firmy sensas)>1. Gross Gardons 0,5kg2. Bremes 0,5kg3. Etang Noire 0.5kg4. Konopie prażone 1 szklanka5. Epiceine 1/3 opakowania6. Glina Dark Leam 1kg7. Glina Terre de some 1kg9. Garść pinki10. Garść jokersa (jeśli uda mi się kupić, bo nie wiem gdzie)11. Dwie garście kukurydzy.
Może być taki przepis? Coś dodać lub ująć? Z góry dzięki. (2012/08/21 16:57)

Kubi96

ja na Twoim miejscu zmieniłbym strategię i łowił na bata ale jeżeli nie potrafisz to trzymaj się przy swojej odległościówce. co do zanęty polecił bym Ci zanęte firmy BOLAND czarna płoć. jest to skuteczna i wydajna zanęta ponieważ 3 lub 4 kg kosztuje ok,15 zł. dosyp do niej sporo robactwa pinki białych czerwonych jokersa- ja proponuje tylko pinke i czerwone ale jesli masz duży zasięg pieniężny to zainwestuj troche w ,,mięsko,,. mozesz tez podnecić glina rozpraszającą do ktorej dodasz joka i pine do gliny mozesz dodac troche zanęty lub dodatku zapachowego piernik- wabi leszcze i płocie. co do przynęty to 1 lub 2 pineczki. odległościówka- spławik 3g zyłka ,głowna 18, hak 14-12 owner polecam przyponówka 12-14 i tyle. BAT- co do bata na płotki polecam 1,5g spłaiwk głowną 12 haki 16-18 ownera na zyłce 8-9 . no i zycze powodznoka:) (2012/08/21 17:29)

użytkownik61065

Na zawodach nie nastawiaj się na duże ryby ( chyba że ich populacja jest spora i takie są często łowione). Kiedyś na moich pierwszych zawodach nastawiłem się na płocie i leszcze łowiskiem była rzeka , łowiłem teleskopem z ciężką zanętą rzeczną .Efektem tego było że nie złowiłem ani jednej ryby :(Jeżeli w twoim łowisku jest dużo uklei nastaw się na nie możesz łowić je na bata 3 - 6 m z przemoczoną zanętą na ukleje , jeżeli zależy Ci na łowieniu odległościówką zaznacz sobie odległość miejsce łowienia i nęć co jakiś czas to miejsce zanętą płociową zmieszaną z leszczową dodaj do tego gliny i pinki , ewentualnie jokersa . Pierwsze 2 godz możesz łowić uklejki ( lub inne drobiazgi) potem zacznij łowić odległościówką :)
Pozdrawiam i życzę sukcesów ;D (2012/08/21 19:14)

karolpolawiacz

STOSUJ SIE DO TEGO JAK CHCESZ WYGRAC http://gut-mix.com/pdf/pl.pdf (2012/08/21 20:00)

mborowiec3

W moim łowisku nie ma uklej. Dużo czytałem o zanętach sensas-a że są dobre. Jak myślicie sprawdzi się moja mieszanka?

Na bata nie chcę łowić. Nigdy nie łowiłem na wędkę bez przelotek, a przed zawodami na rybach będę max na 2 treningach. Tą odległościówką nie będę łowił daleko od brzegu (jakieś 10-15m) ponieważ ten staw jest dość wąski. (2012/08/22 08:13)

sensas1910

ja był ujoł od niej kukurydze  i gline   Terre de some ;) i kolega dobrze mówi o bacie ale zależy  czy ryba bedzie daleko od brzegu  . Chyba że umiesz już dobrze łowić na matchówke to okej ;) (2012/08/22 10:04)

mborowiec3

Wiem, że na bata byłoby lepiej, ale nie można mieć wszystkiego. Przecież odległościówką mogę łowić 8m od brzegu, a batem 10m dalej raczej nie. 
Jaką ginę mam dodać zamiast tej Terre de some? (2012/08/22 10:18)

sensas1910

Hah ale bat i matchówka to 2 różne światy ;) nie dodawaj powinno wystarczyć to co masz ;) (2012/08/22 10:31)

mborowiec3

Wiem. Ale na spławik łowię bardzo rzadko (skupiam się na karpiach), dlatego nie będę kupował drugiej wędki na spławik. (2012/08/22 12:42)

mborowiec3

Może wypowie się ktoś jeszcze na temat mojej mieszanki? Z tego co się dowiedziałem na tym stawie łowi się głównie leszcze. Czy ta mieszanka się nada? (2012/08/26 10:52)